Mateřská škola · základní škola · střední škola · církevní

Lauderova MŠ,ZŠ a gymnázium při Žid.obci

Lauderova MŠ,ZŠ a gymnázium při Žid.obci je církevní škola (MŠ, ZŠ a SŠ) v Praze 2. Do mateřské školy chodí 40 dětí z 40 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 176 žáků z 190 povolených (školní rok 2025/26). Do střední školy chodí 154 žáků z 163 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2025 se na obor Gymnázium (osmileté) hlásilo 73 uchazečů na 20 míst; poslední přijatý měl 58 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 90. percentilu všech maturantů v Česku.

MŠZŠSŠ Gymnázium církevní školní družina jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (SŠ)
154
z 163 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2025)
58bodů ze 100
Gymnázium (osmileté) · těžké
Maturita ČJ 2026
90.percentil
úspěšnost 100 %
Poslední inspekce ČŠI
1/2023
1 zpráva za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Lauderova mateřská škola, základní škola a gymnázium při Židovské obci v Praze
Adresa ředitelství
Belgická 67/25, 120 00 Praha 2
Zřizovatel
Židovská obec v Praze
Web
www.lauder.cz
IČO
69780111
RED_IZO
610380061

Místa výuky

  • MŠ: Belgická 67/25, 120 00 Praha 2
  • ZŠ: Belgická 67/25, 120 00 Praha 2
  • SŠ: Belgická 67/25, 120 00 Praha 2

Dny otevřených dveří a služby

Škola uvádí: DOD: 18. 11. 2026 den otevřených dveří a den otevřeného vyučování (lze navštívit všechny výukové hodiny) a den otevřených dveří 20. 1. 2027 (pouze odpoledne). Kvalitní osmileté gymnázium s rodinnou atmosférou. Studijní program pro všeobecná gymnázia, plus židovská výchova a hebrejština. Třídy tvoří malé kolektivy s osobním přístupem. Výměnné pobyty v zahraničí. Další informace na webových stránkách školy. Stravování: obědy 1 100 Kč/měsíc, svačiny 500 Kč/měsíc.

Stravování
ano
Jazyky
angličtina, francouzština, němčina, jiný jazyk

Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí

Index kvality

Index kvality: osmiletá gymnázia

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

nadprůměr

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 56–100 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (70–89) ve skupině osmiletá gymnázia.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 59/100

    čeština 82. percentil · angličtina 80. percentil · matematika 63. percentil · úspěšnost 100,0 % · 62 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 % 72/100

    +3,6 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní +6,2)

  • Zájem uchazečůváha 20 % 72/100

    2,1 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 100 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 82/100

    kvalifikovaní učitelé 100 % úvazků · 19,3 žáka na třídu

V Česku
34. místo ze všech 262 osmiletých gymnázií
Hlavní město Praha
8. místo ze všech 41 v kraji
Skupina
Osmiletá gymnázia

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

Mateřská škola

88/100

nadprůměr

Lepší než 88 % mateřských škol. Odhad s nejistotou: 73–98.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 89 % lepší než 66 %
Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 20,0 20,2 lepší než 51 %
Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 8,5 9,9 lepší než 77 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 100 % 83 % lepší než 96 %

Dětí mladších 3 let: 2,5 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).

V Česku
622. místo ze všech 5 260 mateřských škol
Hlavní město Praha
37. místo ze všech 426 v kraji
Skupina
Mateřské školy

Základní škola

nadprůměr

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 45–92 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (70–89) ve skupině základní školy s 1. i 2. stupněm.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 89 % 82 % lepší než 31 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 19,6 21,6 lepší než 56 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 9,8 14,0 lepší než 91 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 93 % 82 % lepší než 85 %
V Česku
633. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
Hlavní město Praha
14. místo ze všech 234 v kraji
Skupina
Základní školy s 1. i 2. stupněm

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Mateřská školaIZO 110380347 · 2025/26 40 40100 % kapacity 2 20,0 4,7 0,0 %
Základní školaIZO 110380185 · 2025/26 190 17693 % kapacity 9 19,6nejvíc 23 18,0 11,1 %
Střední školaIZO 110380193 · 2025/26 163 15494 % kapacity 8 19,3nejvíc 22 19,5 0,0 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Gymnázium (osmileté)79-41-K/81 · 8 roky · školné 21 600 Kč/rok 20 73 42 20 58 70 těžké 2024: 72
Gymnázium – Le-chajim maskilim (osmileté)79-41-K/81 · 8 roky · školné 21 600 Kč/rok Přidat do přihlášky 20 69 37 20 56 69 těžké
Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obor s daty za víc let)

0 25 50 75 100 2024 2025 Gymnázium (osmileté) 2024: 72 72 Gymnázium (osmileté) 2025: 58 58
  • Gymnázium (osmileté)

Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.

Zobrazit tabulku
Obor20252024
Gymnázium (osmileté)5872

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 22 100,0 % 90. 50 % –
2025jaro + podzim 20 100,0 % 80. 35 % –
2024jaro + podzim 20 100,0 % 68. 30 % –
2023jaro + podzim 18 100,0 % 81. 28 % –
2022jaro + podzim 19 86,4 % 66. – –
2021jaro + podzim 19 100,0 % 82. 26 % –
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

Gymnázium 8leté

nad očekáváním +6,2 percentilového bodu (± 5,9)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině o 6,2 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2017–2018
57. percentil v češtině (133 uchazečů)
Maturita z češtiny 2025–2026
85. percentil (42 maturantů)
Uchazečů na maturanta
3,2
Očekáváno
79. percentil, pásmo 73.–85.

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 103 obcí, ve kterých žije 80 602 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (29 min), Říčany (23 min), Jesenice (21 min), Hostivice (30 min), Roztoky (26 min), Černošice (30 min), Úvaly (29 min), Odolena Voda (30 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Střední škola obchodní

    Belgická 250/29, 120 00 Praha 2 · Střední škola

    SŠ Index 440,1 km

    56/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  2. Metropolitní odborná umělecká střední škola Praha 4 s.r.o.

    Americká 625/21, 120 00 Praha 2 · Střední škola

    SŠ soukromá Index 580,2 km

    29/100bodů stačilo (2026)

    volné
  3. Arcibiskupské gymnázium

    Korunní 586/2, 120 00 Praha 2 · Střední škola

    Gymnázium církevní Index ≈ nadprůměr0,3 km

    90.percentil maturity ČJ

  4. Střední odborná škola - Centrum odborné přípravy a Gymnázium

    Šafaříkova 368/16, 120 00 Praha 2 · Střední škola

    Gymnázium Index 440,3 km

    58/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  5. Gymnázium Evolution, s.r.o.

    Sázavská 830/5, 120 00 Praha 2 · Střední škola

    Gymnázium soukromá Index 290,4 km

    66/100bodů stačilo (2026)

    velmi těžké
  6. Střední průmyslová škola dopravní, a.s.

    Moravská 965/3, 120 00 Praha 2 · Střední škola

    SŠ soukromá Index 680,4 km

    38/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.