Mateřská škola · základní škola · obecní

Základní škola a Mateřská škola Nedašov

Základní škola a Mateřská škola Nedašov je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Nedašově. Do mateřské školy chodí 46 dětí z 52 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 278 žáků z 420 povolených (školní rok 2025/26).

MŠZŠ obecní školní družina jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (ZŠ)
278
z 420 povolených · 2025/26
Poslední inspekce ČŠI
10/2023
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Základní škola a Mateřská škola Nedašov, příspěvková organizace
Adresa ředitelství
Nedašov 294, 763 32 Nedašov
Zřizovatel
Obec Nedašov
IČO
70942846
RED_IZO
600114317

Místa výuky

  • MŠ: Nedašov 294, 763 32 Nedašov
  • ZŠ: Nedašov 294, 763 32 Nedašov

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

Mateřská škola

podprůměr

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 9–38 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (10–29) ve skupině mateřské školy.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 99 % lepší než 66 %
Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 23,0 21,2 lepší než 18 %
Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 15,3 10,5 lepší než 1 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 88 % 85 % lepší než 66 %

Dětí mladších 3 let: 2,2 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).

V Česku
4218. místo ze všech 5 260 mateřských škol
Zlínský kraj
257. místo ze všech 311 v kraji
Skupina
Mateřské školy

Základní škola

90/100

špička

Lepší než 90 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 87–92.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 97 % lepší než 86 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 17,4 19,7 lepší než 75 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 12,6 13,5 lepší než 68 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 66 % 76 % lepší než 31 %
V Česku
254. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
Zlínský kraj
30. místo ze všech 145 v kraji
Skupina
Základní školy s 1. i 2. stupněm

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Mateřská školaIZO 107606640 · 2025/26 52 4688 % kapacity 2 23,0 3,0 0,0 %
Základní školaIZO 102319103 · 2025/26 420 27866 % kapacity 16 17,4nejvíc 23 22,0 0,0 %

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Základní škola Brumov - Bylnice

    Družba 1178, 763 31 Brumov-Bylnice

    ZŠ družina Podmínky 534,7 km

    498žáků · 20,8 na třídu

  2. Základní škola Valašské Klobouky

    Školní 856, 766 01 Valašské Klobouky

    ZŠ družina Podmínky 635,3 km

    558žáků · 21,5 na třídu

  3. Základní škola Erazim 8

    Školní 856, 766 01 Valašské Klobouky

    ZŠ soukromá 5,3 km

    0žáků

  4. Základní škola a Mateřská škola Študlov

    Študlov 76, 756 12 Študlov

    ZŠ družina Podmínky 875,7 km

    23žáků · 11,5 na třídu

  5. Základní škola Střelná

    Střelná 84, 756 12 Střelná

    ZŠ družina Podmínky ≈ průměr7,7 km

    21žáků · 10,5 na třídu

  6. Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

    Štítná nad Vláří 417, 763 33 Štítná nad Vláří-Popov

    ZŠ družina Podmínky 427,8 km

    199žáků · 22,1 na třídu

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.