Mateřská škola · základní škola · obecní

Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno

Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Kladně. Do mateřské školy chodí 23 dětí z 25 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 101 žáků z 130 povolených (školní rok 2025/26).

MŠZŠ obecní školní družina jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (ZŠ)
101
z 130 povolených · 2025/26
Poslední inspekce ČŠI
10/2025
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno, Pařížská 2199, příspěvková organizace
Adresa ředitelství
Pařížská 2199, 272 01 Kladno
Zřizovatel
Statutární město Kladno
IČO
61894516
RED_IZO
600044661

Místa výuky

  • MŠ: Pařížská 2249, 272 01 Kladno (pro žáky se zdravotním postižením)
  • ZŠ: Pařížská 2199, 272 01 Kladno (základní škola praktická)

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

Mateřská škola

78/100

nadprůměr

Lepší než 78 % speciálních mateřských škol. Odhad s nejistotou: 68–86.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 86 % lepší než 68 %
Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 11,5 8,8 lepší než 52 %
Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 5,3 4,1 lepší než 52 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 92 % 82 % lepší než 68 %

Dětí mladších 3 let: 0,0 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).

V Česku
23. místo ze všech 101 speciálních mateřských škol
Středočeský kraj
3. místo ze všech 11 v kraji
Skupina
Speciální mateřské školy

Základní škola

33/100

průměr

Lepší než 33 % speciálních a praktických základních škol. Odhad s nejistotou: 13–55.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 73 % 62 % lepší než 26 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 7,8 7,9 lepší než 50 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 5,4 5,1 lepší než 52 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 78 % 72 % lepší než 65 %
V Česku
211. místo ze všech 316 speciálních a praktických základních škol
Středočeský kraj
21. místo ze všech 43 v kraji
Skupina
Speciální a praktické základní školy

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Mateřská školaIZO 107512076 · 2025/26 25 2392 % kapacity 2 11,5 4,3 0,0 %
Základní školaIZO 108002624 · 2025/26 130 10178 % kapacity 13 7,8nejvíc 11 18,8 26,6 %

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Základní škola a Mateřská škola Kladno, Norská 2633

    Pařížská 2249, 272 01 Kladno

    ZŠ družina Podmínky 40,0 km

    944žáků · 24,8 na třídu

  2. Základní škola a Mateřská škola Kladno, Ukrajinská 2447

    Ukrajinská 2447, 272 01 Kladno

    ZŠ družina Podmínky 10,5 km

    675žáků · 26,0 na třídu

  3. Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115

    Vodárenská 2115, 272 01 Kladno

    ZŠ družina Podmínky 11,3 km

    670žáků · 26,8 na třídu

  4. Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2116

    Vodárenská 2116, 272 01 Kladno

    ZŠ družina Podmínky 91,3 km

    534žáků · 23,2 na třídu

  5. 1. kladenská soukromá střední škola a základní škola (1. KŠPA), s.r.o.

    Holandská 2531, 272 01 Kladno

    ZŠ soukromá družina Podmínky 241,3 km

    135žáků · 15,0 na třídu

  6. Základní škola Kladno, Školská 322

    Školská 322, 272 01 Kladno

    ZŠ družina Podmínky ≈ průměr1,4 km

    269žáků · 17,9 na třídu

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.