Základní škola · střední škola · soukromá
1. kladenská soukromá střední škola a základní škola (1. KŠPA), s.r.o.
1. kladenská soukromá střední škola a základní škola (1. KŠPA), s.r.o. je soukromá škola (ZŠ a SŠ) v Kladně. Do základní školy chodí 135 žáků z 235 povolených (školní rok 2025/26). Do střední školy chodí 776 žáků z 850 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Ekonomika a podnikání – Management sportu hlásilo 60 uchazečů na 15 míst; poslední přijatý měl 31 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 41. percentilu všech maturantů v Česku.
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (SŠ)
- 776
- z 850 povolených · 2025/26
- Na přijetí stačilo (2026)
- 31bodů ze 100
- Ekonomika a podnikání – Management sportu · volné
- Maturita ČJ 2026
- 41.percentil
- úspěšnost 85 %
- Poslední inspekce ČŠI
- 3/2026
- 3 zprávy za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- 1. kladenská soukromá střední škola a základní škola (1. KŠPA), s.r.o.
- Adresa ředitelství
- Holandská 2531, 272 01 Kladno
- Web
- www.1kspa-kladno.cz
- IČO
- 25108492
- RED_IZO
- 600006930
Místa výuky
- ZŠ: Holandská 2531, 272 01 Kladno
- SŠ: Holandská 2531, 272 01 Kladno
- SŠ: Cyrila Boudy 1444, 272 01 Kladno
Index kvality
Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou
Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.
Co znamená: index kvality přidaná hodnota
10/100
Lepší než 10 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 7–13.
-
Výsledky u maturityváha 35 % 32/100
čeština 35. percentil · angličtina 44. percentil · úspěšnost 81,3 % · 404 maturantů 2024–2026
-
Přidaná hodnotaváha 30 % nezapočteno
Výsledek se mezi ročníky mění (stejný směr méně než ve 2 ze 3 ročníků), proto se nezapočítává.
-
Zájem uchazečůváha 20 % 26/100
0,5 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 72 % míst
-
Podmínky výukyváha 15 % 13/100
kvalifikovaní učitelé 57 % úvazků · 26,8 žáka na třídu
- V Česku
- 690. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
- Středočeský kraj
- 69. místo ze všech 78 v kraji
- Skupina
- Lycea a odborné školy s maturitou
Další skupiny oborů školy: nástavbové studium: podprůměr (orientačně) · čtyřletá gymnázia: nedostatek dat
Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu
Skóre podmínek
Skóre podmínek
Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.
Co znamená: skóre podmínek
24/100
Lepší než 24 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 17–30.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 22 % | 75 % | lepší než 0 % |
| Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 15,0 | 20,8 | lepší než 93 % |
| Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 13,7 | 14,1 | lepší než 49 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 57 % | 82 % | lepší než 18 % |
- V Česku
- 1912. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
- Středočeský kraj
- 163. místo ze všech 332 v kraji
- Skupina
- Základní školy s 1. i 2. stupněm
Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Základní školaIZO 181044510 · 2025/26 | 235 | 13557 % kapacity | 9 | 15,0nejvíc 18 | 9,9 | 78,5 % |
| Střední školaIZO 043784054 · 2025/26 | 850 | 77691 % kapacity | 29 | 26,8nejvíc 33 | 34,9 | 43,3 % |
Přijímačky 2026
Obory a kolik bodů stačilo
1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.
Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru
| Obor | Míst | Přihlášek | z toho 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Obtížnost | Dřív (stačilo) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Informační technologie18-20-M/01 · 4 roky · školné 30 000 Kč/rok | 30 | 57 | 12 | 20 | 18 | 36 | volné | 2025: 18 2024: 18 |
| Informační technologie18-20-M/01 · 4 roky · školné 30 000 Kč/rok Přidat do přihlášky | 30 | 27 | 6 | 8 | 15 | 32 | volné | |
| Ekonomika a podnikání63-41-M/01 · školné 30 000 Kč/rok | jen 2. kolo | |||||||
| Ekonomika a podnikání – Management sportu63-41-M/01 · 4 roky · školné 30 000 Kč/rok Přidat do přihlášky | 15 | 60 | 12 | 14 | 31 | 42 | volné | 2025: 19 2024: 19 |
| Ekonomika a podnikání – Podnikání63-41-M/01 · 4 roky · školné 30 000 Kč/rok Přidat do přihlášky | 15 | 49 | 2 | 12 | 23 | 33 | volné | 2025: 16 2024: 29 |
| Cestovní ruch65-42-M/02 · 4 roky · školné 30 000 Kč/rok | 30 | 108 | 16 | 30 | 24 | 41 | volné | 2024: 21 |
| Cestovní ruch65-42-M/02 · 4 roky · školné 30 000 Kč/rok Přidat do přihlášky | 30 | 84 | 13 | 29 | 24 | 39 | volné | |
| Gymnázium79-41-K/41 · 4 roky · školné 30 000 Kč/rok Přidat do přihlášky | 25 | 21 | 2 | 8 | 30 | 40 | volné | |
| Průmyslový design82-41-M/04 · 4 roky · školné 30 000 Kč/rok | 30 | 27 | 9 | 9 | bez JPZ | – | 2025: – 2024: – |
|
| Průmyslový design82-41-M/04 · 4 roky · školné 30 000 Kč/rok Přidat do přihlášky | 30 | 28 | 2 | 5 | bez JPZ | – | ||
| Grafický design82-41-M/05 · 4 roky · školné 30 000 Kč/rok | 30 | 48 | 16 | 22 | bez JPZ | – | 2025: – 2024: – |
|
| Grafický design82-41-M/05 · 4 roky · školné 30 000 Kč/rok Přidat do přihlášky | 30 | 57 | 24 | 26 | bez JPZ | – | ||
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)
- Cestovní ruch
- Ekonomika a podnikání – Management sportu
- Informační technologie
- Ekonomika a podnikání – Podnikání
Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.
Zobrazit tabulku
| Obor | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Cestovní ruch | – | 24 | 21 |
| Ekonomika a podnikání – Management sportu | 31 | 19 | 19 |
| Informační technologie | – | 18 | 18 |
| Ekonomika a podnikání – Podnikání | 23 | 16 | 29 |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.
Maturita
Výsledky maturit
Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.
Co znamená: percentil
| Rok | Maturovalo | Úspěšnost | Čeština (percentil) | Matematiku volilo | Matematika (percentil) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026jaro + podzim | 164 | 84,6 % | 41. | 3 % | – |
| 2025jaro + podzim | 153 | 78,7 % | 30. | 4 % | – |
| 2024jaro + podzim | 106 | 74,6 % | 26. | – | – |
| 2023jaro + podzim | 102 | 75,0 % | 42. | – | – |
| 2022jaro + podzim | 96 | 74,3 % | 39. | – | – |
| 2021jaro + podzim | 117 | 86,9 % | 44. | 7 % | – |
| Česko 2026 | 82 387 | 92,3 % | 50. | 18 % | 50. |
Podle skupin oborů (2026)
- NÁSTAVBOVÉ STUDIUM OSTATNÍ: 12 maturantů, úspěšnost 76,9 %, čeština 27. percentil
- SOŠ HOTELOVÉ A PODNIKATELSKÉ: 103 maturantů, úspěšnost 84,1 %, čeština 45. percentil
- SOŠ TECHNICKÉ: 20 maturantů, úspěšnost 90,0 %, čeština 34. percentil
- SOŠ UMĚLECKÉ: 29 maturantů, úspěšnost 86,2 %, čeština 39. percentil
Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.
Odhad
Přidaná hodnota
Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.
Co znamená: přidaná hodnota percentil
SOŠ hotelové a podnikatelské, SOŠ technické
nad očekáváním +10,4 percentilového bodu (± 3,9)
Výsledek mezi ročníky kolísá: stejný směr jen v méně než 2 ze 3 ročníků. Do žebříčku přidané hodnoty ani do indexu kvality ho nepočítáme.
- v rámci očekávání
- očekávaný percentil
- skutečný percentil
Maturanti dopadli v češtině o 10,4 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.
- Uchazeči u přijímaček 2020, 2022
- 31. percentil v češtině (85 uchazečů)
- Maturita z češtiny 2024, 2026
- 37. percentil (187 maturantů)
- Uchazečů na maturanta
- 0,5
- Očekáváno
- 26. percentil, pásmo 22.–30.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
Do 30 minut autem to sem má 149 obcí, ve kterých žije 18 193 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Beroun (30 min), Kralupy nad Vltavou (28 min), Slaný (18 min), Hostivice (21 min), Roztoky (26 min), Nové Strašecí (19 min), Horoměřice (24 min), Rudná (24 min).
Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Střední škola designu a řemesel Kladno
SŠ Index 390,5 km31/100bodů stačilo (2026)
volné -
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kladno, Dubská
SŠ Index 800,6 km50/100bodů stačilo (2026)
těžké -
Střední škola služeb a řemesel, Stochov
SŠ Index 30,6 km34/100bodů stačilo (2026)
volné -
Sportovní gymnázium, Kladno
Gymnázium Index 111,8 km61/100bodů stačilo (2026)
těžké -
Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kladno
SŠ Index 921,9 km64/100bodů stačilo (2026)
těžké -
Základní škola a Střední škola Donum Felix s.r.o.
SŠ soukromá Index ≈ průměr2,0 km26žáků · 6,5 na třídu
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.