Gymnázium · 79-41-K/41
Gymnázium – Gymnázium Děčín
Obor Gymnázium na škole Gymnázium Děčín: v roce 2025 60 přihlášek na 30 míst, přijato 17. Nejnižší výsledek přijatého byl 35 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 2,0
- 60 přihlášek, 30 míst
- Přijato v 1. kole
- 17
- 28 % přihlášek
- Stačilo bodů (2025)
- 35ze 100
- mírný převis
- Průměr přijatých
- 58bodů
- 66. percentil
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – 79-41-K/41 - humanitní zaměření
Přijatí v 2025: nejméně 35, v průměru 58, nejvíc 81 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 35 | 57,5 | 30 | 60 | 2,0 | 28,2 | 66,7 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 68,5 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 62,3 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,1 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 66,9 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,1 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 67,3 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025, 1. kolo | 30 | 60 | 16 | 17 | 35 | 58 | 28. |
Nepřijati v 1. kole 2025: 43 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – 79-41-K/41 - všeobecné zaměření
Přijatí v 2025: nejméně 36, v průměru 62, nejvíc 87 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 36 | 62 | 56 | 154 | 2,8 | 30,1 | 67,2 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 68,5 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 62,3 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,1 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 66,9 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,1 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 67,3 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025, 1. kolo | 56 | 154 | 60 | 56 | 36 | 62 | 30. |
Nepřijati v 1. kole 2025: 89 přijato na školu s vyšší prioritou, 9 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – 79-41-K/41 Humanitní
Přijatí v 2026: nejméně 34, v průměru 58, nejvíc 90 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 34 | 58,4 | 30 | 59 | 2,0 | 24,1 | 64,6 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 68,5 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 62,3 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,1 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 66,9 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,1 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 67,3 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 30 | 59 | 14 | 17 | 34 | 58 | 24. |
| 2026, 2. kolo | 13 | 5 | 1 | 1 | – | – | – |
Nepřijati v 1. kole 2026: 42 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – 79-41-K/41 Všeobecné
Přijatí v 2026: nejméně 42, v průměru 67, nejvíc 99 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 42 | 66,9 | 60 | 123 | 2,1 | 37,2 | 69,2 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 68,5 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 62,3 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,1 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 66,9 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,1 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 67,3 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 60 | 123 | 65 | 60 | 42 | 67 | 37. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 55 přijato na školu s vyšší prioritou, 8 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – Gymnázium - 79-41-K/41 - humanitní zaměření
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 68,5 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 62,3 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,1 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 66,9 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,1 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 67,3 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025, 2. kolo | 13 | 15 | 6 | 8 | 15 | 31 | 1. |
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – všeobecné
Přijatí v 2024: nejméně 22, v průměru 64, nejvíc 93 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 22 | 63,9 | 84 | 129 | 1,5 | 6 | 64,4 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 68,5 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 62,3 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,1 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 66,9 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,1 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 67,3 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024, 1. kolo | 84 | 129 | 76 | 80 | 22 | 64 | 6. |
Nepřijati v 1. kole 2024: 48 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Evropská obchodní akademie, Děčín I – Obchodní akademie47
- Gymnázium, Ústí nad Labem – Gymnázium30
- Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem – Gymnázium21
- VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní – Stavebnictví12
- Gymnázium, Česká Lípa – Gymnázium11
- Střední zdravotnická škola Děčín – Praktická sestra10
- VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní – Technické lyceum9
- OA a jazyková škola s právem SJZ – Ekonomické lyceum8
- Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, Litoměřice – Pedagogické lyceum7
- Gymnázium, Rumburk – Gymnázium7
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.