Základní škola · střední škola · soukromá
EDUCAnet - střední škola a základní škola České Budějovice, s.r.o.
EDUCAnet - střední škola a základní škola České Budějovice, s.r.o. je soukromá škola (ZŠ a SŠ) v Českých Budějovicích. Do základní školy chodí 50 žáků z 144 povolených (školní rok 2025/26). Do střední školy chodí 153 žáků z 160 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2025 se na obor Gymnázium – Gymnázium EDUCAnet hlásilo 46 uchazečů na 12 míst; poslední přijatý měl 48 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 46. percentilu všech maturantů v Česku.
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (SŠ)
- 153
- z 160 povolených · 2025/26
- Na přijetí stačilo (2025)
- 48bodů ze 100
- Gymnázium – Gymnázium EDUCAnet · mírný převis
- Maturita ČJ 2026
- 46.percentil
- úspěšnost 94 %
- Poslední inspekce ČŠI
- 5/2025
- 2 zprávy za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- EDUCAnet - střední škola a základní škola České Budějovice, s.r.o.
- Adresa ředitelství
- Lannova tř. 1595/29a, 370 01 České Budějovice
- Web
- www.ceskebudejovice.educanet.cz
- IČO
- 25158392
- RED_IZO
- 600008266
Místa výuky
- ZŠ: Lannova tř. 1595/29a, 370 01 České Budějovice
- SŠ: Lannova tř. 13/7, 370 01 České Budějovice
- SŠ: Lannova tř. 1595/29a, 370 01 České Budějovice
- SŠ: Lannova tř. 12/5, 370 01 České Budějovice
Dny otevřených dveří a služby
- 14:00–18:00 Do kalendáře (.ics)
- 14:00–18:00 Do kalendáře (.ics)
- 9:00–14:00 Do kalendáře (.ics)
Škola uvádí: DOD: 26. 11. 2026 (14:00 - 18:00), 3. 12. 2026 (14:00 - 18:00), 29.1. 2027 (9:00 - 14:00).
- Jazyky
- angličtina, němčina
Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí
Index kvality
Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou
Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.
Co znamená: index kvality přidaná hodnota
67/100
Lepší než 67 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 45–83.
-
Výsledky u maturityváha 35 % 63/100
čeština 40. percentil · angličtina 56. percentil · úspěšnost 92,2 % · 38 maturantů 2024–2026
-
Přidaná hodnotaváha 30 % nezapočteno
Výsledek se mezi ročníky mění (stejný směr méně než ve 2 ze 3 ročníků), proto se nezapočítává.
-
Zájem uchazečůváha 20 % 39/100
0,8 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 70 % míst
-
Podmínky výukyváha 15 % 74/100
kvalifikovaní učitelé 97 % úvazků · 13,9 žáka na třídu
- V Česku
- 258. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
- Jihočeský kraj
- 19. místo ze všech 50 v kraji
- Skupina
- Lycea a odborné školy s maturitou
Další skupiny oborů školy: čtyřletá gymnázia: 4 (slabší)
Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu
Skóre podmínek
Skóre podmínek
Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.
Co znamená: skóre podmínek
nadprůměr
Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 47–99 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (70–89) ve skupině základní školy s 1. i 2. stupněm.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 95 % | 97 % | lepší než 52 % |
| Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 7,1 | 19,7 | lepší než 93 % |
| Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 6,7 | 13,8 | lepší než 98 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 35 % | 81 % | lepší než 2 % |
- V Česku
- 385. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
- Jihočeský kraj
- 45. místo ze všech 162 v kraji
- Skupina
- Základní školy s 1. i 2. stupněm
Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Základní školaIZO 181068745 · 2025/26 | 144 | 5035 % kapacity | 7 | 7,1nejvíc 13 | 7,5 | 5,1 % |
| Střední školaIZO 041900995 · 2025/26 | 160 | 15396 % kapacity | 11 | 13,9nejvíc 20 | 18,2 | 2,6 % |
Přijímačky 2026
Obory a kolik bodů stačilo
1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.
Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru
| Obor | Míst | Přihlášek | z toho 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Obtížnost | Dřív (stačilo) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Informační technologie18-20-M/01 · 4 roky · školné 41 800 Kč/rok Přidat do přihlášky | 18 | 32 | 14 | 9 | 43 | 57 | mírný převis | 2024: 44 |
| Informační technologie – IT vzdělání pro praxi i další18-20-M/01 · školné 41 800 Kč/rok | jen 2. kolo | |||||||
| Informační technologie – IT vzdělání pro praxi i další studium18-20-M/01 · 4 roky · školné 41 800 Kč/rok | 20 | 47 | 15 | 14 | 43 | 57 | mírný převis | |
| Gymnázium79-41-K/41 · 4 roky · školné 37 800 Kč/rok Přidat do přihlášky | 13 | 23 | 2 | 3 | málo dat | – | 2024: 38 | |
| Gymnázium – Gymnázium EDUCAnet79-41-K/41 · 4 roky · školné 37 800 Kč/rok | 12 | 46 | 7 | 12 | 48 | 57 | mírný převis | |
| Multimediální tvorba – Filmová tvorba82-41-M/17 · 4 roky · školné 41 800 Kč/rok Přidat do přihlášky | 10 | 17 | 7 | 10 | bez JPZ | – | 2025: – 2024: – |
|
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obor s daty za víc let)
- Informační technologie
Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.
Zobrazit tabulku
| Obor | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Informační technologie | 43 | – | 44 |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.
Maturita
Výsledky maturit
Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.
Co znamená: percentil
| Rok | Maturovalo | Úspěšnost | Čeština (percentil) | Matematiku volilo | Matematika (percentil) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026jaro + podzim | 33 | 93,9 % | 46. | – | – |
| 2025jaro + podzim | 27 | 92,9 % | 45. | – | – |
| 2024jaro + podzim | 13 | 92,3 % | 37. | – | – |
| 2023jaro + podzim | 12 | 92,3 % | 38. | – | – |
| 2022jaro + podzim | 16 | 93,8 % | 40. | – | – |
| 2021jaro + podzim | 13 | 92,9 % | 41. | – | – |
| Česko 2026 | 82 387 | 92,3 % | 50. | 18 % | 50. |
Podle skupin oborů (2026)
- GYMNÁZIUM 4LETÉ: 14 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 51. percentil
- SOŠ TECHNICKÉ: 19 maturantů, úspěšnost 89,5 %, čeština 41. percentil
Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.
Odhad
Přidaná hodnota
Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.
Co znamená: přidaná hodnota percentil
SOŠ technické, gymnázium 4leté
pod očekáváním −7,5 percentilového bodu (± 7,2)
Výsledek mezi ročníky kolísá: stejný směr jen v méně než 2 ze 3 ročníků. Do žebříčku přidané hodnoty ani do indexu kvality ho nepočítáme.
- v rámci očekávání
- očekávaný percentil
- skutečný percentil
Maturanti dopadli v češtině o 7,5 percentilového bodu hůř, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.
- Uchazeči u přijímaček 2020, 2022
- 57. percentil v češtině (54 uchazečů)
- Maturita z češtiny 2024, 2026
- 44. percentil (41 maturantů)
- Uchazečů na maturanta
- 1,3
- Očekáváno
- 52. percentil, pásmo 45.–59.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
Do 30 minut autem to sem má 143 obcí, ve kterých žije 13 686 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Český Krumlov (27 min), Třeboň (24 min), Kaplice (26 min), Soběslav (29 min), Veselí nad Lužnicí (24 min), Hluboká nad Vltavou (18 min), Trhové Sviny (24 min), Lišov (17 min).
Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Střední škola Jeronýmova České Budějovice, s.r.o.
SŠ soukromá Index 410,1 km43/100bodů stačilo (2026)
mírný převis -
VOŠ, SPŠ automobilní a technická
SŠ Index 730,2 km44/100bodů stačilo (2026)
mírný převis -
Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, České Budějovice
SŠ Index 680,3 km60/100bodů stačilo (2026)
těžké -
Waldorfská škola ČB – MŠ, ZŠ a SŠ
SŠ soukromá Index 840,3 km34/100bodů stačilo (2026)
volné -
Střední škola obchodní, České Budějovice
SŠ Index 330,4 km49/100bodů stačilo (2026)
mírný převis -
Biskupské gymnázium J. N. N., církevní ZŠ a ZUŠ
Gymnázium církevní Index ≈ nadprůměr0,4 km42/100bodů stačilo (2026)
těžké
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.