Základní škola · střední škola · soukromá

Soukromá střední škola a základní škola (1. KŠPA) Praha s.r.o.

Soukromá střední škola a základní škola (1. KŠPA) Praha s.r.o. je soukromá škola (ZŠ a SŠ) v Praze 8. Do základní školy chodí 65 žáků z 135 povolených (školní rok 2025/26). Do střední školy chodí 660 žáků z 740 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Ekonomika a podnikání – Sportovní management hlásilo 86 uchazečů na 20 míst; poslední přijatý měl 41 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 39. percentilu všech maturantů v Česku.

ZŠSŠ Gymnázium soukromá školní družina
Porovnat s jinou školou
Žáků (SŠ)
660
z 740 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2026)
41bodů ze 100
Ekonomika a podnikání – Sportovní management · mírný převis
Maturita ČJ 2026
39.percentil
úspěšnost 85 %
Poslední inspekce ČŠI
11/2022
1 zpráva za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Soukromá střední škola a základní škola (1. KŠPA) Praha s.r.o.
Adresa ředitelství
Chabařovická 1125/4, 182 00 Praha 8
Web
1kspa-praha.cz
IČO
25108476
RED_IZO
600006310

Místa výuky

  • ZŠ: Chabařovická 1125/4, 182 00 Praha 8
  • SŠ: Chabařovická 1125/4, 182 00 Praha 8

Index kvality

Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

68/100

průměr

Lepší než 68 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 64–72.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 53/100

    čeština 44. percentil · angličtina 47. percentil · úspěšnost 87,2 % · 448 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 % 98/100

    +14,3 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní +16,1)

  • Zájem uchazečůváha 20 % 33/100

    0,6 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 76 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 31/100

    kvalifikovaní učitelé 88 % úvazků · 25,4 žáka na třídu

V Česku
249. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
Hlavní město Praha
54. místo ze všech 102 v kraji
Skupina
Lycea a odborné školy s maturitou

Další skupiny oborů školy: nástavbové studium: průměr (orientačně) · čtyřletá gymnázia: nedostatek dat

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

průměr

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 8–65 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (30–69) ve skupině základní školy jen s 1. stupněm.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 81 % 78 % lepší než 37 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 13,0 17,4 lepší než 68 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 11,8 11,7 lepší než 35 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 48 % 61 % lepší než 26 %
V Česku
1043. místo ze všech 1 486 základních škol jen s 1. stupněm
Hlavní město Praha
18. místo ze všech 37 v kraji
Skupina
Základní školy jen s 1. stupněm

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Základní školaIZO 181054531 · 2025/26 135 6548 % kapacity 5 13,0nejvíc 16 5,5 18,9 %
Střední školaIZO 110007786 · 2025/26 740 66089 % kapacity 26 25,4nejvíc 45 39,2 12,0 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Informační technologie18-20-M/01 · 4 roky · školné 40 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 29 80 11 28 32 44 volné
Informační technologie18-20-M/01 · 4 roky · školné 40 000 Kč/rok 28 75 19 28 26 44 volné 2024: 53
Ekonomika a podnikání – Podnikání63-41-M/01 · 4 roky · školné 40 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 15 23 8 3 málo dat – 2025: –
2024: 45
Ekonomika a podnikání – Sportovní management63-41-M/01 · 4 roky · školné 40 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 20 86 19 20 41 47 mírný převis 2025: 23
2024: 42
Ekonomika a podnikání – Škola pro podnikavé63-41-M/01 · 4 roky · školné 40 000 Kč/rok 30 29 8 7 24 43 volné
Cestovní ruch65-42-M/02 · 4 roky · školné 40 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 28 109 19 27 30 42 volné
Cestovní ruch65-42-M/02 · 4 roky · školné 40 000 Kč/rok 28 90 18 27 24 43 volné 2024: 47
Gymnázium79-41-K/41 · 4 roky · školné 60 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 25 9 0 1 málo dat –
Grafický design82-41-M/05 · 4 roky · školné 40 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 30 27 13 12 bez JPZ –
Grafický design82-41-M/05 · 4 roky · školné 40 000 Kč/rok 30 64 24 28 bez JPZ – 2024: –
Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Informační technologie 2024: 53 Informační technologie 2025: 26 Ekonomika a podnikání – Sportovní management 2024: 42 Ekonomika a podnikání – Sportovní management 2025: 23 Ekonomika a podnikání – Sportovní management 2026: 41 Cestovní ruch 2024: 47 Cestovní ruch 2025: 24
  • Cestovní ruch
  • Ekonomika a podnikání – Sportovní management
  • Informační technologie

Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.

Zobrazit tabulku
Obor202620252024
Cestovní ruch–2447
Ekonomika a podnikání – Sportovní management412342
Informační technologie–2653

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 164 84,7 % 39. – –
2025jaro + podzim 154 88,1 % 45. 3 % –
2024jaro + podzim 142 90,7 % 54. 5 % –
2023jaro + podzim 126 96,2 % 72. 6 % –
2022jaro + podzim 99 79,6 % 42. – –
2021jaro + podzim 109 90,4 % 50. – –
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Podle skupin oborů (2026)

  • SOŠ HOTELOVÉ A PODNIKATELSKÉ: 103 maturantů, úspěšnost 86,6 %, čeština 41. percentil
  • SOŠ TECHNICKÉ: 34 maturantů, úspěšnost 77,8 %, čeština 28. percentil
  • SOŠ UMĚLECKÉ: 27 maturantů, úspěšnost 85,7 %, čeština 47. percentil

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

SOŠ hotelové a podnikatelské, SOŠ technické

nad očekáváním +16,1 percentilového bodu (± 3,0)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině o 16,1 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2020, 2022
34. percentil v češtině (190 uchazečů)
Maturita z češtiny 2024, 2026
46. percentil (254 maturantů)
Uchazečů na maturanta
0,7
Očekáváno
29. percentil, pásmo 26.–32.
SOŠ hotelové a podnikatelské
+16,7 p. b., nad očekáváním (194 maturantů)
SOŠ technické
+14,4 p. b., nad očekáváním (60 maturantů)

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 103 obcí, ve kterých žije 80 602 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (29 min), Říčany (23 min), Jesenice (21 min), Hostivice (30 min), Roztoky (26 min), Černošice (30 min), Úvaly (29 min), Odolena Voda (30 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Heřmánek Praha, základní škola, gymnázium a střední pedagogická škola

    Rajmonova 1199/4, 182 00 Praha 8 · Střední škola

    Gymnázium soukromá 0,6 km

    101žáků · 14,4 na třídu

  2. Gymnázium Thomase Manna

    Střížkovská 32/27, 180 00 Praha 8 · Střední škola

    Gymnázium soukromá Index 111,0 km

    42/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  3. Střední škola gastronomická a hotelová s.r.o.

    U měšťanských škol 525/1, 182 00 Praha 8 · Střední škola

    Gymnázium soukromá Index 521,4 km

    43/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  4. Střední škola designu a umění, knižní kultury a ekonomiky Náhorní

    U měšťanských škol 525/1, 182 00 Praha 8 · Střední škola

    SŠ Index 871,4 km

    52/100bodů stačilo (2026)

    těžké
  5. Gymnázium, Praha 9, Litoměřická 726

    Litoměřická 726/17, 190 00 Praha 9 · Střední škola

    Gymnázium Index 921,6 km

    76/100bodů stačilo (2026)

    velmi těžké
  6. Gymnázium, Praha 9, Českolipská 373

    Českolipská 373/27, 190 00 Praha 9 · Střední škola

    Gymnázium Index 671,8 km

    68/100bodů stačilo (2026)

    velmi těžké

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.