Střední škola · soukromá
Střední škola gastronomická a hotelová s.r.o.
Střední škola gastronomická a hotelová s.r.o. je soukromá střední škola v Praze 4. Do střední školy chodí 2 740 žáků z 3 550 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2024 se na obor Gastronomie hlásilo 152 uchazečů na 30 míst; poslední přijatý měl 49 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 36. percentilu všech maturantů v Česku.
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků
- 2 740
- z 3 550 povolených · 2025/26
- Na přijetí stačilo (2024)
- 49bodů ze 100
- Gastronomie · mírný převis
- Maturita ČJ 2026
- 36.percentil
- úspěšnost 86 %
- Poslední inspekce ČŠI
- 3/2024
- 2 zprávy za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Střední škola gastronomická a hotelová s.r.o.
- Adresa ředitelství
- Vrbova 1233/34, 147 00 Praha 4
- Web
- www.ssgh.cz
- IČO
- 25097547
- RED_IZO
- 600005216
Místa výuky
- SŠ: Na líše 936/16, 141 00 Praha 4
- SŠ: Vrbova 1233/34, 147 00 Praha 4
- SŠ: Jílovská 1100/16, 142 00 Praha 4
- SŠ: Mikuleckého 1314/14, 147 00 Praha 4
- SŠ: U měšťanských škol 525/1, 182 00 Praha 8
Dny otevřených dveří a služby
DOD: Aktuální informace na webu školy. Každý rok se koná kolem 10 dní otevřených dveří tak, abychom uspokojili všechny zájemce o studium na naší škole a mohli se jim při jejich návštěvě dostatečně věnovat. Škola je držitelem několika certifikátů, a to i mezinárodních. Pro studenty napříč obory organizuje odborné kurzy a nabízí motivační program. Nadstandardní jsou praxe na špičkových pracovištích, vybavení školy, navýšené hodiny cizího jazyka, stáže a studijní pobyty v zahraničí (Čína, USA, Kanada, Španělsko, Anglie, Německo) a další aktivity nad rámec studia. Zajištěno stravování pro studenty všech forem studia a ubytování pro denní studenty. Kombinované a dálkové studium - informace ke kritériím přijímacího řízení na webu školy.
- Jazyky
- angličtina, němčina, španělština
Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy.
Index kvality
Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou
Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.
Co znamená: index kvality přidaná hodnota
52/100
Lepší než 52 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 47–59.
-
Výsledky u maturityváha 35 % 55/100
čeština 41. percentil · angličtina 43. percentil · úspěšnost 92,7 % · 593 maturantů 2024–2026
-
Přidaná hodnotaváha 30 % nezapočteno
Výsledek se mezi ročníky mění (stejný směr méně než ve 2 ze 3 ročníků), proto se nezapočítává.
-
Zájem uchazečůváha 20 % 61/100
1,1 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 79 % míst
-
Podmínky výukyváha 15 % 25/100
kvalifikovaní učitelé 90 % úvazků · 28,3 žáka na třídu
- V Česku
- 371. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
- Hlavní město Praha
- 71. místo ze všech 102 v kraji
- Skupina
- Lycea a odborné školy s maturitou
Další skupiny oborů školy: nástavbové studium: 38 (průměr) · čtyřletá gymnázia: nedostatek dat
Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední školaIZO 108029417 · 2025/26 | 3 550 | 2 74077 % kapacity | 97 | 28,2nejvíc 34 | 89,5 | 10,2 % |
Přijímačky 2026
Obory a kolik bodů stačilo
1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.
Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru
| Obor | Míst | Přihlášek | z toho 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Obtížnost | Dřív (stačilo) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cukrář29-54-H/01 · 3 roky · školné 21 000 Kč/rok Přidat do přihlášky | 68 | 133 | 33 | 51 | bez JPZ | – | 2025: – 2024: – |
|
| Podnikání64-41-L/51 · 2 roky · školné 34 000 Kč/rok Přidat do přihlášky | 281 | 402 | 319 | 224 | 8 | 29 | volné | 2025: 0 2024: 8 |
| Gastronomie65-41-L/01 · 4 roky · školné 24 500 Kč/rok | 30 | 152 | 63 | 30 | 49 | 59 | mírný převis | 2024: 49 |
| Gastronomie – 65-51-H/01 Kuchař - číšník65-41-L/01 · 4 roky · školné 24 500 Kč/rok Přidat do přihlášky | 66 | 125 | 46 | 50 | 30 | 46 | volné | 2025: 30 |
| Hotelnictví65-42-M/01 · 4 roky · školné 33 000 Kč/rok Přidat do přihlášky | 60 | 42 | 23 | 14 | 17 | 33 | volné | 2025: – 2024: 54 |
| Hotelnictví – Denní65-42-M/01 · 4 roky · školné 33 000 Kč/rok | 29 | 141 | 50 | 29 | 39 | 53 | mírný převis | |
| Hotelnictví – Kombinovaná65-42-M/01 · 4 roky · školné 33 000 Kč/rok | 40 | 50 | 33 | 19 | 13 | 33 | volné | |
| Cestovní ruch65-42-M/02 · 4 roky · školné 35 000 Kč/rok Přidat do přihlášky | 66 | 239 | 90 | 67 | 43 | 59 | mírný převis | 2025: – 2024: 68 |
| Cestovní ruch – Denní65-42-M/02 · 4 roky · školné 35 000 Kč/rok | 30 | 231 | 57 | 29 | 49 | 58 | těžké | |
| Cestovní ruch – Kombinovaná65-42-M/02 · 4 roky · školné 35 000 Kč/rok | 85 | 111 | 89 | 68 | 8 | 31 | volné | |
| Kuchař - číšník65-51-H/01 · 3 roky · školné 21 000 Kč/rok Přidat do přihlášky | 68 | 170 | 48 | 65 | bez JPZ | – | 2025: – 2024: – |
|
| Kuchař - číšník – Denní65-51-H/01 · 3 roky · školné 21 000 Kč/rok | 60 | 205 | 49 | 59 | bez JPZ | – | ||
| Kuchař - číšník – Dálková65-51-H/01 · 3 roky · školné 21 000 Kč/rok | 65 | 77 | 57 | 45 | bez JPZ | – | ||
| Gymnázium79-41-K/41 · 4 roky · školné 74 800 Kč/rok Přidat do přihlášky | 30 | 93 | 16 | 30 | 41 | 66 | mírný převis | 2025: 53 2024: 52 |
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)
- Podnikání
- Cestovní ruch
- Gastronomie – 65-51-H/01 Kuchař - číšník
- Gymnázium
- Hotelnictví
Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.
Zobrazit tabulku
| Obor | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Podnikání | 8 | 0 | 8 |
| Cestovní ruch | 43 | – | 68 |
| Gastronomie – 65-51-H/01 Kuchař - číšník | 30 | 30 | – |
| Gymnázium | 41 | 53 | 52 |
| Hotelnictví | 17 | – | 54 |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.
Maturita
Výsledky maturit
Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.
Co znamená: percentil
| Rok | Maturovalo | Úspěšnost | Čeština (percentil) | Matematiku volilo | Matematika (percentil) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026jaro + podzim | 468 | 86,1 % | 36. | 1 % | – |
| 2025jaro + podzim | 396 | 86,7 % | 35. | 1 % | – |
| 2024jaro + podzim | 308 | 81,2 % | 29. | 2 % | – |
| 2023jaro + podzim | 312 | 83,7 % | 38. | 2 % | – |
| 2022jaro + podzim | 284 | 80,2 % | 37. | 2 % | – |
| 2021jaro + podzim | 387 | 82,9 % | 31. | 1 % | – |
| Česko 2026 | 82 387 | 92,3 % | 50. | 18 % | 50. |
Podle skupin oborů (2026)
- NÁSTAVBOVÉ STUDIUM OSTATNÍ: 205 maturantů, úspěšnost 76,7 %, čeština 27. percentil
- SOŠ HOTELOVÉ A PODNIKATELSKÉ: 207 maturantů, úspěšnost 94,3 %, čeština 44. percentil
- SOU OSTATNÍ: 56 maturantů, úspěšnost 91,4 %, čeština 34. percentil
Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.
Odhad
Přidaná hodnota
Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.
Co znamená: přidaná hodnota percentil
SOŠ hotelové a podnikatelské, SOU ostatní (maturitní obory)
nad očekáváním +2,7 percentilového bodu (± 2,4)
Výsledek mezi ročníky kolísá: stejný směr jen v méně než 2 ze 3 ročníků. Do žebříčku přidané hodnoty ani do indexu kvality ho nepočítáme.
- v rámci očekávání
- očekávaný percentil
- skutečný percentil
Maturanti dopadli v češtině o 2,7 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.
- Uchazeči u přijímaček 2020, 2022
- 42. percentil v češtině (418 uchazečů)
- Maturita z češtiny 2024, 2026
- 39. percentil (388 maturantů)
- Uchazečů na maturanta
- 1,1
- Očekáváno
- 37. percentil, pásmo 34.–39.
- SOŠ hotelové a podnikatelské
- +3,4 p. b., nad očekáváním (299 maturantů)
- SOU ostatní (maturitní obory)
- +0,5 p. b., v rámci očekávání (89 maturantů)
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
Do 30 minut autem to sem má 103 obcí, ve kterých žije 80 602 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (29 min), Říčany (23 min), Jesenice (21 min), Hostivice (30 min), Roztoky (26 min), Černošice (30 min), Úvaly (29 min), Odolena Voda (30 min).
Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Gymnázium Elišky Krásnohorské
Gymnázium Index 500,9 km76/100bodů stačilo (2026)
velmi těžké -
Střední odborné učiliště, Praha 4
SŠ 0,9 km24.percentil maturity ČJ
-
Křesťanská střední škola, základní škola a mateřská škola Elijáš
SŠ církevní Index ≈ nadprůměr0,9 km57/100bodů stačilo (2026)
těžké -
Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680
Gymnázium Index 961,0 km87.percentil maturity ČJ
-
Škola MVV, SOŠ, Gymnázium, s.r.o.
Gymnázium soukromá Index 691,1 km24/100bodů stačilo (2026)
volné -
Mateřská škola, základní škola a gymnázium sv. Augustina
Gymnázium církevní Index ≈ průměr1,1 km57/100bodů stačilo (2026)
mírný převis
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.