Gymnázium · 79-41-K/41
Gymnázium – Gymnázium, Praha 6, Arabská 14
Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Praha 6, Arabská 14: v roce 2026 233 přihlášek na 60 míst, přijato 60. Nejnižší výsledek přijatého byl 78 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 3,9
- 233 přihlášek, 60 míst
- Přijato v 1. kole
- 60
- 26 % přihlášek
- Stačilo bodů (2026)
- 78ze 100
- velmi těžké
- Průměr přijatých
- 88bodů
- 97. percentil
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – Humanitní vědy
Přijatí v 2026: nejméně 78, v průměru 88, nejvíc 99 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 78 | 87,5 | 60 | 233 | 3,9 | 90 | 89 |
| 2025 | 68 | 82,4 | 60 | 150 | 2,5 | 83,5 | 89,5 |
| 2024 | 86 | 92,8 | 60 | 222 | 3,7 | 91,8 | 86,6 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 88,3 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 85,7 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 82,5 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 84,6 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 84,1 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,3 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 83,4 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 60 | 233 | 117 | 60 | 78 | 88 | 90. |
| 2025, 1. kolo | 60 | 150 | 88 | 60 | 68 | 82 | 84. |
| 2024, 1. kolo | 60 | 222 | 109 | 59 | 86 | 93 | 92. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 74 přijato na školu s vyšší prioritou, 99 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – Programování
Přijatí v 2026: nejméně 79, v průměru 88, nejvíc 98 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 79 | 87,7 | 30 | 58 | 1,9 | 91 | 91 |
| 2025 | 79 | 85 | 30 | 100 | 3,3 | 94,4 | 88,4 |
| 2024 | 80 | 90,7 | 30 | 69 | 2,3 | 85,5 | 90,1 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 88,3 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 85,7 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 82,5 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 84,6 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 84,1 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,3 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 83,4 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 30 | 58 | 39 | 30 | 79 | 88 | 91. |
| 2025, 1. kolo | 30 | 100 | 55 | 30 | 79 | 85 | 94. |
| 2024, 1. kolo | 30 | 69 | 36 | 28 | 80 | 91 | 86. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 12 přijato na školu s vyšší prioritou, 15 pro nedostatek míst, 1 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – Přírodní vědy
Přijatí v 2026: nejméně 82, v průměru 90, nejvíc 97 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 82 | 89,9 | 60 | 185 | 3,1 | 93,6 | 90,9 |
| 2025 | 77 | 86,2 | 60 | 177 | 3,0 | 92,9 | 92,2 |
| 2024 | 86 | 93,2 | 90 | 298 | 3,3 | 91,8 | 89,6 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 88,3 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 85,7 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 82,5 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 84,6 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 84,1 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,3 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 83,4 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 60 | 185 | 120 | 60 | 82 | 90 | 94. |
| 2025, 1. kolo | 60 | 177 | 118 | 60 | 77 | 86 | 93. |
| 2024, 1. kolo | 90 | 298 | 169 | 89 | 86 | 93 | 92. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 45 přijato na školu s vyšší prioritou, 78 pro nedostatek míst, 2 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium Jana Keplera, Praha 6 – Gymnázium59
- Gymnázium, Praha 5, Na Zatlance 11 – Gymnázium38
- Gymnázium, Praha 6, Nad Alejí 1952 – Gymnázium36
- Gymnázium, Kladno – Gymnázium35
- Gymnázium, Praha 7 – Gymnázium35
- Karlínské gymnázium, Praha 8 – Gymnázium32
- Akad.gymnázium a jazyk.šk. s právem SJZ – Gymnázium28
- Obchodní akademie a Gymnázium Bubeneč – Gymnázium27
- Gymnázium Hostivice – Gymnázium26
- Gymnázium, Praha 8, U Libeňského zámku 1 – Gymnázium19
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.