Střední škola · soukromá

Gymnázium ALTIS s.r.o.

Gymnázium ALTIS s.r.o. je soukromá střední škola v Praze-Petrovice. Do střední školy chodí 195 žáků z 550 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Gymnázium – Všeobecné (osmileté) hlásilo 123 uchazečů na 29 míst; poslední přijatý měl 41 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 75. percentilu všech maturantů v Česku.

SŠ Gymnázium soukromá
Porovnat s jinou školou
Žáků
195
z 550 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2026)
41bodů ze 100
Gymnázium – Všeobecné (osmileté) · mírný převis
Maturita ČJ 2026
75.percentil
úspěšnost 100 %
Poslední inspekce ČŠI
10/2021
1 zpráva za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Gymnázium ALTIS s.r.o.
Adresa ředitelství
Dopplerova 351/2, 109 00 Praha 10
Web
altis.cz
IČO
63672197
RED_IZO
600005160

Index kvality

Index kvality: osmiletá gymnázia

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

45/100

průměr

Lepší než 45 % osmiletých gymnázií. Odhad s nejistotou: 31–63.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 61/100

    čeština 75. percentil · angličtina 83. percentil · úspěšnost 100,0 % · 54 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 % nezapočteno

    Výsledek se mezi ročníky mění (stejný směr méně než ve 2 ze 3 ročníků), proto se nezapočítává.

  • Zájem uchazečůváha 20 % 11/100

    0,7 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 95 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 76/100

    kvalifikovaní učitelé 100 % úvazků · 24,4 žáka na třídu

V Česku
144. místo ze všech 262 osmiletých gymnázií
Hlavní město Praha
28. místo ze všech 41 v kraji
Skupina
Osmiletá gymnázia

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Střední školaIZO 044809875 · 2025/26 550 19535 % kapacity 8 24,4nejvíc 29 17,0 0,0 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Gymnázium (osmileté)79-41-K/81 · školné 86 000 Kč/rok jen 2. kolo
Gymnázium – Všeobecné (osmileté)79-41-K/81 · 8 roky · školné 86 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 29 123 26 28 41 57 mírný převis
Gymnázium – všeobecné (osmileté)79-41-K/81 · 8 roky · školné 86 000 Kč/rok 28 75 15 28 36 52 mírný převis 2024: 42
Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obor s daty za víc let)

0 25 50 75 100 2024 2025 Gymnázium – všeobecné (osmileté) 2024: 42 42 Gymnázium – všeobecné (osmileté) 2025: 36 36
  • Gymnázium – všeobecné (osmileté)

Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.

Zobrazit tabulku
Obor20252024
Gymnázium – všeobecné (osmileté)3642

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 19 100,0 % 75. 26 % –
2025jaro + podzim 15 100,0 % 82. – –
2024jaro + podzim 20 100,0 % 63. 30 % –
2023jaro + podzim 19 100,0 % 70. 32 % –
2022jaro + podzim 13 100,0 % 76. 77 % –
2021jaro + podzim 15 100,0 % 74. 73 % –
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

Gymnázium 8leté

v rámci očekávání −1,3 percentilového bodu (± 6,4)

Výsledek mezi ročníky kolísá: stejný směr jen v méně než 2 ze 3 ročníků. Do žebříčku přidané hodnoty ani do indexu kvality ho nepočítáme.

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině zhruba tak, jak je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči – rozdíl je menší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2017–2018
61. percentil v češtině (103 uchazečů)
Maturita z češtiny 2025–2026
78. percentil (34 maturantů)
Uchazečů na maturanta
3,0
Očekáváno
80. percentil, pásmo 73.–86.

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 103 obcí, ve kterých žije 80 602 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (29 min), Říčany (23 min), Jesenice (21 min), Hostivice (30 min), Roztoky (26 min), Černošice (30 min), Úvaly (29 min), Odolena Voda (30 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Královské gymnázium Petrovice s.r.o.

    Bellova 352, 109 00 Praha 10 · Střední škola

    Gymnázium soukromá Index 60,1 km

    37/100bodů stačilo (2026)

    těžké
  2. Gymn. bří Čapků a První české soukr. SOU

    Milánská 418, 109 00 Praha 10 · Střední škola

    Gymnázium soukromá Index 130,9 km

    56/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  3. Futurum - Základní škola, Střední škola a Gymnázium, s.r.o.

    Křimická 314, 109 00 Praha 10 · Střední škola

    Gymnázium soukromá Index 421,4 km

    36/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  4. Střední škola Erazim, Praha

    Křimická 314, 109 00 Praha 10 · Střední škola

    Gymnázium soukromá 1,4 km

    500povolená kapacita

  5. Střední škola Podnikatelská akademie, s.r.o.

    K Milíčovu 674/2, 149 00 Praha 4 · Střední škola

    SŠ soukromá Index 961,9 km

    37/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  6. Střední odborná škola automobilní, informatiky a Gymnázium

    Weilova 1270/4, 102 00 Praha 10 · Střední škola

    Gymnázium Index 662,4 km

    55/100bodů stačilo (2026)

    těžké

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.