Střední škola · krajská
Střední odborná škola automobilní, informatiky a Gymnázium
Střední odborná škola automobilní, informatiky a Gymnázium je krajská střední škola v Praze-Libuš. Do střední školy chodí 1 062 žáků z 1 400 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Gymnázium – Multimédií hlásilo 100 uchazečů na 30 míst; poslední přijatý měl 55 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 38. percentilu všech maturantů v Česku.
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků
- 1 062
- z 1 400 povolených · 2025/26
- Na přijetí stačilo (2026)
- 55bodů ze 100
- Gymnázium – Multimédií · těžké
- Maturita ČJ 2026
- 38.percentil
- úspěšnost 89 %
- Poslední inspekce ČŠI
- 3/2026
- 2 zprávy za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Střední odborná škola automobilní, informatiky a Gymnázium
- Adresa ředitelství
- Weilova 1270/4, 102 00 Praha 10
- Zřizovatel
- Hlavní město Praha
- Web
- www.skolahostivar.cz
- IČO
- 00497070
- RED_IZO
- 600170080
Místa výuky
- SŠ: Dobronická 47/7, 142 00 Praha 4
- SŠ: Weilova 1270/4, 102 00 Praha 10
- SŠ: Mlýnská 105, 468 61 Desná
- SŠ: U plynárny 1403/99a, 101 00 Praha 10
Dny otevřených dveří a služby
- · Weilova 4, 102 00 Praha 10 - Hostivař pro všechny obory Do kalendáře (.ics)
- Do kalendáře (.ics)
- Do kalendáře (.ics)
Škola uvádí: Dny otevřených dveří Weilova 4, 102 00 Praha 10 - Hostivař pro všechny obory: 1. 12. 2026 a 7. 1. 2027. Den otevřených dveří na školních autoservisech (OP-2 a OP-6 Bohdalec, U Plynárny 99a, 101 00 Praha 10 a OP-4 Libuš, Dobronická 1216/28, 148 00 Praha 4) pro autoobory: 12. 1. 2027.
- Ubytování
- ano (domov mládeže / internát)
- Stravování
- ano
- Jazyky
- angličtina, němčina, španělština
Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí
Index kvality
Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou
Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.
Co znamená: index kvality přidaná hodnota
66/100
Lepší než 66 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 59–73.
-
Výsledky u maturityváha 35 % 50/100
čeština 37. percentil · angličtina 48. percentil · úspěšnost 90,6 % · 365 maturantů 2024–2026
-
Přidaná hodnotaváha 30 % 63/100
+0,7 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní +0,7)
-
Zájem uchazečůváha 20 % 85/100
1,9 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 95 % míst
-
Podmínky výukyváha 15 % 32/100
kvalifikovaní učitelé 93 % úvazků · 28,0 žáka na třídu
- V Česku
- 261. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
- Hlavní město Praha
- 56. místo ze všech 102 v kraji
- Skupina
- Lycea a odborné školy s maturitou
Další skupiny oborů školy: nástavbové studium: nadprůměr (orientačně) · čtyřletá gymnázia: nedostatek dat
Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední školaIZO 000497070 · 2025/26 | 1 400 | 1 06276 % kapacity | 38 | 27,9nejvíc 33 | 88,7 | 6,9 % |
Přijímačky 2026
Obory a kolik bodů stačilo
1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.
Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru
| Obor | Míst | Přihlášek | z toho 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Obtížnost | Dřív (stačilo) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Informační technologie18-20-M/01 · 4 roky Přidat do přihlášky | 60 | 167 | 58 | 47 | 42 | 65 | mírný převis | 2025: 55 2024: 60 |
| Informační technologie – Multimediální komunikace18-20-M/01 · 4 roky Přidat do přihlášky | 30 | 86 | 26 | 29 | 42 | 57 | mírný převis | 2025: 55 2024: 58 |
| Karosář23-55-H/02 · 3 roky Přidat do přihlášky | 12 | 40 | 8 | 12 | bez JPZ | – | 2025: – 2024: – |
|
| Autolakýrník23-61-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky | 12 | 67 | 15 | 12 | bez JPZ | – | 2025: – 2024: – |
|
| Mechanik opravář motorových vozidel23-68-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky | 60 | 250 | 89 | 59 | bez JPZ | – | 2025: – 2024: – |
|
| Autoelektrikář26-57-H/01 · 3 roky | 30 | 19 | 18 | 18 | bez JPZ | – | 2024: – | |
| Autoelektrikář – délka studia jeden rok26-57-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky | 30 | 41 | 32 | 30 | bez JPZ | – | 2025: – | |
| Autotronik – Mechanik opravář motorových vozidel39-41-L/01 · 4 roky Přidat do přihlášky | 60 | 228 | 144 | 60 | 49 | 63 | mírný převis | 2025: 49 2024: 54 |
| Autotronik39-41-L/51 · 3 roky | 30 | 22 | 13 | 1 | málo dat | – | ||
| Podnikání64-41-L/51 · 2 roky Přidat do přihlášky | 30 | 195 | 57 | 30 | 37 | 44 | mírný převis | 2025: 21 2024: 44 |
| Gymnázium – Elekromobility79-41-K/41 | jen 2. kolo | |||||||
| Gymnázium – Elektromobilita79-41-K/41 · 4 roky | 30 | 44 | 13 | 17 | 45 | 60 | mírný převis | 2024: 45 |
| Gymnázium – Elektromobility79-41-K/41 · 4 roky Přidat do přihlášky | 30 | 32 | 6 | 8 | 46 | 65 | mírný převis | |
| Gymnázium – Multimédia79-41-K/41 · 4 roky | 30 | 128 | 38 | 30 | 51 | 64 | těžké | 2024: 45 |
| Gymnázium – Multimédií79-41-K/41 · 4 roky Přidat do přihlášky | 30 | 100 | 24 | 30 | 55 | 67 | těžké | 2024: – |
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)
- Autotronik – Mechanik opravář motorových vozidel
- Podnikání
- Informační technologie
- Gymnázium – Multimédia
- Informační technologie – Multimediální komunikace
Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.
Zobrazit tabulku
| Obor | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Autotronik – Mechanik opravář motorových vozidel | 49 | 49 | 54 |
| Podnikání | 37 | 21 | 44 |
| Informační technologie | 42 | 55 | 60 |
| Gymnázium – Multimédia | – | 51 | 45 |
| Informační technologie – Multimediální komunikace | 42 | 55 | 58 |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.
Maturita
Výsledky maturit
Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.
Co znamená: percentil
| Rok | Maturovalo | Úspěšnost | Čeština (percentil) | Matematiku volilo | Matematika (percentil) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026jaro + podzim | 144 | 88,7 % | 38. | 11 % | 26. |
| 2025jaro + podzim | 143 | 92,6 % | 36. | 15 % | 18. |
| 2024jaro + podzim | 115 | 87,4 % | 34. | 9 % | – |
| 2023jaro + podzim | 104 | 76,4 % | 32. | 9 % | – |
| 2022jaro + podzim | 119 | 63,4 % | 27. | 7 % | – |
| 2021jaro + podzim | 120 | 82,9 % | 25. | 23 % | 16. |
| Česko 2026 | 82 387 | 92,3 % | 50. | 18 % | 50. |
Podle skupin oborů (2026)
- SOŠ TECHNICKÉ: 67 maturantů, úspěšnost 88,7 %, čeština 44. percentil
- SOU TECHNICKÉ: 68 maturantů, úspěšnost 88,7 %, čeština 33. percentil
Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.
Odhad
Přidaná hodnota
Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.
Co znamená: přidaná hodnota percentil
SOU technické (maturitní obory), SOŠ technické
v rámci očekávání +0,7 percentilového bodu (± 2,1)
- v rámci očekávání
- očekávaný percentil
- skutečný percentil
Maturanti dopadli v češtině zhruba tak, jak je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči – rozdíl je menší než nejistota odhadu.
- Uchazeči u přijímaček 2020–2022
- 37. percentil v češtině (820 uchazečů)
- Maturita z češtiny 2024–2026
- 37. percentil (365 maturantů)
- Uchazečů na maturanta
- 2,2
- Očekáváno
- 36. percentil, pásmo 34.–38.
- SOŠ technické
- +1,4 p. b., v rámci očekávání (180 maturantů)
- SOU technické (maturitní obory)
- +0,1 p. b., v rámci očekávání (185 maturantů)
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
Do 30 minut autem to sem má 103 obcí, ve kterých žije 80 602 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (29 min), Říčany (23 min), Jesenice (21 min), Hostivice (30 min), Roztoky (26 min), Černošice (30 min), Úvaly (29 min), Odolena Voda (30 min).
Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
G.A.P.education, střední škola s.r.o.
SŠ soukromá Index 310,9 km34.percentil maturity ČJ
-
Střední škola Euroinstitut v Praze
SŠ soukromá 1,1 km148žáků · 11,4 na třídu
-
PORG - gymnázium, základní škola a mateřská škola
Gymnázium soukromá Index 721,7 km83/100bodů stačilo (2026)
velmi těžké -
Gymnázium, Praha 4, Písnická 760
Gymnázium Index ≈ průměr1,9 km71/100bodů stačilo (2026)
velmi těžké -
Církevní střední zdravotnická škola Jana Pavla II.
SŠ církevní Index 532,4 km34/100bodů stačilo (2026)
volné -
Střední škola managementu a služeb s.r.o.
SŠ soukromá Index 602,5 km33/100bodů stačilo (2026)
volné
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.