Gymnázium · 79-43-K/61

Dvojjazyčné gymnázium – Gymnázium Jana Nerudy, škola hlavního města Prahy, Praha 1

Obor Dvojjazyčné gymnázium na škole Gymnázium Jana Nerudy, škola hlavního města Prahy, Praha 1: v roce 2026 349 přihlášek na 30 míst, přijato 30. Nejnižší…

Přihlášek na místo
11,6
349 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
30
9 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
74ze 100
velmi těžké
Průměr přijatých
80bodů
96. percentil

Přijímačky ze 7. třídy

Dvojjazyčné gymnázium (šestileté)

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 74, v průměru 80, nejvíc 98 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 10,2 10,2 Přihlášek na místo 2025: 8,7 8,7 Přihlášek na místo 2026: 11,6 11,6 Průměr přijatých 2024: 82,8 Průměr přijatých 2025: 76,4 Průměr přijatých 2026: 79,8 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 76 76 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 69 69 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 74 74
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 6leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 93,8 Percentil posledního přijatého 2025: 91,6 Percentil posledního přijatého 2026: 92 Průměrný percentil uchazečů 2017: 59,7 59,7 Průměrný percentil uchazečů 2018: 62,5 62,5 Průměrný percentil uchazečů 2019: 61,2 61,2 Průměrný percentil uchazečů 2020: 58,7 58,7 Průměrný percentil uchazečů 2021: 60,9 60,9 Průměrný percentil uchazečů 2022: 61,4 61,4 Průměrný percentil uchazečů 2023: 60,3 60,3 Průměrný percentil uchazečů 2024: 63,7 63,7 Průměrný percentil uchazečů 2025: 64,1 64,1 Průměrný percentil uchazečů 2026: 60,2 60,2
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 6leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 74 79,8 30 349 11,6 92 60,2
2025 69 76,4 30 262 8,7 91,6 64,1
2024 76 82,8 30 305 10,2 93,8 63,7
2023 starý test – – – – – – 60,3
2022 starý test – – – – – – 61,4
2021 starý test – – – – – – 60,9
2020 starý test – – – – – – 58,7
2019 starý test – – – – – – 61,2
2018 starý test – – – – – – 62,5
2017 starý test – – – – – – 59,7

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 349 153 30 74 80 92.
2025, 1. kolo 30 262 136 30 69 76 92.
2024, 1. kolo 30 305 153 29 76 83 94.
2024, 2. kolo 1 122 49 1 – – –

Nepřijati v 1. kole 2026: 36 přijato na školu s vyšší prioritou, 275 pro nedostatek míst, 8 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
2 / 6
80–84
8 / 17
75–79
14 / 24
70–74
4 / 27
65–69
0 / 26
60–64
0 / 29
55–59
0 / 36
50–54
0 / 29
45–49
0 / 35
40–44
0 / 25
35–39
0 / 27
30–34
0 / 26
25–29
0 / 12
20–24
0 / 11

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium, Praha 7 – Gymnázium93
  2. Gymnázium, Praha 4, Na Vítězné pláni 1160 – Gymnázium89
  3. Gymnázium Na Pražačce, Praha 3 – Gymnázium80
  4. Gymnázium Oty Pavla, Praha 5 – Gymnázium57
  5. Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 – Dvojjazyčné gymnázium55
  6. Rakouské gymnázium v Praze – Dvojjazyčné gymnázium27
  7. Gymnázium, Praha 4, Postupická 3150 – Gymnázium27
  8. Gymnázium Čakovice, Praha 9 – Gymnázium24
  9. Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2 – Gymnázium22
  10. Gymnázium, Praha 8, Ústavní 400 – Dvojjazyčné gymnázium22

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.