Gymnázium · 79-41-K/61

Gymnázium – Gymnázium Jana Nerudy, škola hlavního města Prahy, Praha 1

Obor Gymnázium na škole Gymnázium Jana Nerudy, škola hlavního města Prahy, Praha 1: v roce 2026 833 přihlášek na 60 míst, přijato 60. Nejnižší výsledek…

Přihlášek na místo
13,9
833 přihlášek, 60 míst
Přijato v 1. kole
60
7 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
75ze 100
velmi těžké
Průměr přijatých
82bodů
97. percentil

Přijímačky ze 7. třídy

Gymnázium (šestileté)

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 75, v průměru 82, nejvíc 94 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 19,3 19,3 Přihlášek na místo 2025: 13,0 13,0 Přihlášek na místo 2026: 13,9 13,9 Průměr přijatých 2024: 81,4 Průměr přijatých 2025: 74,6 Průměr přijatých 2026: 81,6 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 75 75 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 68 68 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 75 75
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 6leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 92,9 Percentil posledního přijatého 2025: 90,6 Percentil posledního přijatého 2026: 92,9 Průměrný percentil uchazečů 2017: 59,7 59,7 Průměrný percentil uchazečů 2018: 62,5 62,5 Průměrný percentil uchazečů 2019: 61,2 61,2 Průměrný percentil uchazečů 2020: 58,7 58,7 Průměrný percentil uchazečů 2021: 60,9 60,9 Průměrný percentil uchazečů 2022: 61,4 61,4 Průměrný percentil uchazečů 2023: 60,3 60,3 Průměrný percentil uchazečů 2024: 59,3 59,3 Průměrný percentil uchazečů 2025: 59,9 59,9 Průměrný percentil uchazečů 2026: 61,5 61,5
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 6leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 75 81,6 60 833 13,9 92,9 61,5
2025 68 74,6 60 780 13,0 90,6 59,9
2024 75 81,4 60 1 160 19,3 92,9 59,3
2023 starý test – – – – – – 60,3
2022 starý test – – – – – – 61,4
2021 starý test – – – – – – 60,9
2020 starý test – – – – – – 58,7
2019 starý test – – – – – – 61,2
2018 starý test – – – – – – 62,5
2017 starý test – – – – – – 59,7

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 60 833 332 60 75 82 93.
2025, 1. kolo 60 780 323 60 68 75 91.
2024, 1. kolo 60 1 160 459 59 75 81 93.
2024, 2. kolo 1 187 141 1 – – –

Nepřijati v 1. kole 2026: 108 přijato na školu s vyšší prioritou, 654 pro nedostatek míst, 11 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
4 / 9
85–89
15 / 29
80–84
16 / 39
75–79
25 / 52
70–74
0 / 68
65–69
0 / 76
60–64
0 / 79
55–59
0 / 79
50–54
0 / 66
45–49
0 / 75
40–44
0 / 71
35–39
0 / 49
30–34
0 / 57
25–29
0 / 34
20–24
0 / 21
15–19
0 / 15

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium, Praha 7 – Gymnázium320
  2. Gymnázium Na Pražačce, Praha 3 – Gymnázium254
  3. Gymnázium, Praha 4, Na Vítězné pláni 1160 – Gymnázium227
  4. Gymnázium Oty Pavla, Praha 5 – Gymnázium161
  5. Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2 – Gymnázium115
  6. Gymnázium, Praha 4, Postupická 3150 – Gymnázium81
  7. Gymnázium, Praha 4, Budějovická 680 – Dvojjazyčné gymnázium62
  8. Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů Praha s.r.o. – Gymnázium58
  9. Gymnázium Čakovice, Praha 9 – Gymnázium49
  10. Rakouské gymnázium v Praze – Dvojjazyčné gymnázium39

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.