Obory · přijímačky 2026
Zemědělské a lesnické obory v Jihočeském kraji
Zemědělské a lesnické obory v Jihočeském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 19 škol – dohromady 33 oborů s 823 místy.
- Škol
- 19
- 33 oborů · 823 míst
- Stačilo bodů – medián
- 22,5ze 100
- od 16 do 39
- Přihlášek na místo
- 1,8
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 95
- u 18 oborů
Na přijetí stačilo od 16 bodů (Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, Tábor) po 39 bodů (VOŠ lesnická a Střední lesnická škola); u poloviny oborů stačilo nejvýš 22,5 bodu ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 25 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 1,8 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 18 oborů (95 míst). Všechny školy jsou veřejné. Internát nebo domov mládeže uvádí 17 z 19 škol.
Školy a obory v Jihočeském kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| VOŠ lesnická a Střední lesnická školaLesnictví · Písek · internát | 60 | 2,1 | 39 | mírný převis | 95 | – |
| SOŠ veter.,mech.a zahr. a JŠ s práv. SJZMechanizace a služby · České Budějovice · internát | 60 | 2,0 | 33 | volné | 73 | – |
| Střední rybářská škola a VOŠRybářství · Vodňany · Chov ryb · internát | 31 | 2,9 | 28 | volné | 76 | – |
| SOŠ veter.,mech.a zahr. a JŠ s práv. SJZRostlinolékařství · České Budějovice · internát | 10 | 3,0 | 23 | volné | 73 | – |
| Střední zemědělská škola, PísekAgropodnikání · Písek | 30 | 2,8 | 22 | volné | 33 | – |
| SOŠ veter.,mech.a zahr. a JŠ s práv. SJZZahradnictví · České Budějovice · internát | 20 | 2,5 | 21 | volné | 73 | – |
| Střední rybářská škola a VOŠRybářství · Vodňany · Vodní stavby v rybářství · internát | 31 | 2,4 | 21 | volné | 76 | – |
| Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, TáborAgropodnikání · Tábor · internát | 75 | 1,7 | 16 | volné | 39 | 6 |
| OA, SOŠ a SOUOpravář zemědělských strojů · Třeboň · internát | 30 | 2,0 | bez zkoušky | 40 | 6 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učilištěOpravář zemědělských strojů · Týn nad Vltavou · internát | 24 | 1,4 | bez zkoušky | 49 | 9 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učilištěPodkovář a zemědělský kovář · Týn nad Vltavou · internát | 12 | 1,0 | bez zkoušky | 49 | 9 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učilištěZemědělec – farmář · Týn nad Vltavou · internát | 12 | 1,6 | bez zkoušky | 49 | 1 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Jindřichův HradecOpravářské práce · Jindřichův Hradec · internát | 7 | 0,7 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 5 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, KapliceOpravář zemědělských strojů · Kaplice · internát | 24 | 1,5 | bez zkoušky | 46 | 2 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, MilevskoOpravář zemědělských strojů · Milevsko | 12 | 2,6 | bez zkoušky | 1 | 4 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, MilevskoOpravářské práce · Milevsko | 8 | 1,1 | bez zkoušky | 1 | 2 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, MilevskoZemědělec – farmář · Milevsko | 12 | 2,3 | bez zkoušky | 1 | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, PísekZahradnické práce · Písek · Květinářské práce · internát | 12 | 2,4 | bez zkoušky | 47 | – | |
| Střední odborné učiliště služeb VodňanyZahradník · Vodňany · internát | 24 | 0,7 | bez zkoušky | – | 5 | |
| Střední odborné učiliště zemědělské a služeb, DačiceOpravář zemědělských strojů · Dačice · internát | 30 | 1,7 | bez zkoušky | – | 6 | |
| Střední odborné učiliště zemědělské a služeb, DačiceOpravářské práce · Dačice · internát | 16 | 0,9 | bez zkoušky | – | 7 | |
| Střední odborné učiliště zemědělské a služeb, DačiceZemědělec – farmář · Dačice · internát | 24 | 1,0 | bez zkoušky | – | 6 | |
| Střední odborné učiliště, BlatnáOpravář zemědělských strojů · Blatná · internát | 30 | 1,5 | bez zkoušky | 72 | – | |
| Střední odborné učiliště, LišovZahradnická výroba · Lišov · internát | 9 | 1,1 | bez zkoušky | – | 2 | |
| Střední škola a Základní škola, VimperkOpravář zemědělských strojů · Prachatice · internát | 24 | 0,9 | bez zkoušky | 5 | 14 | |
| Střední škola a Základní škola, VimperkOpravářské práce · Prachatice · internát | 8 | 0,9 | bez zkoušky | 5 | 1 | |
| Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, TřeboňRybář · Třeboň · internát | 60 | 1,4 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 9 | |
| Střední škola řemeslná a Základní škola, SoběslavOpravář zemědělských strojů · Soběslav · internát | 30 | 2,3 | bez zkoušky | – | – | |
| Střední škola řemeslná a Základní škola, SoběslavZahradnické práce · Soběslav · Květinářské a aranžérské práce · internát | 8 | 2,8 | bez zkoušky | – | – | |
| Střední škola, Trhové SvinyLesnické práce · Trhové Sviny · internát | 24 | 0,5 | bez zkoušky | – | – | |
| Střední škola, Trhové SvinyOpravářské práce · Trhové Sviny · internát | 16 | 2,5 | bez zkoušky | – | – | |
| Střední škola, Trhové SvinyZemědělec – farmář · Trhové Sviny · posílen chov koní · internát | 30 | 1,4 | bez zkoušky | – | 1 | |
| VOŠ lesnická a Střední lesnická školaLesní mechanizátor · Písek · internát | 20 | 2,4 | bez zkoušky | 95 | – |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Jihočeském kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Opravář zemědělských strojů | 8 | bez zkoušky |
| Opravářské práce | 5 | bez zkoušky |
| Zemědělec – farmář | 4 | bez zkoušky |
| Agropodnikání | 2 | 19 |
| Rybářství | 1 | 24,5 |
| Zahradnické práce | 2 | bez zkoušky |
| Lesnické práce | 1 | bez zkoušky |
| Lesnictví | 1 | 39 |
| Lesní mechanizátor | 1 | bez zkoušky |
| Mechanizace a služby | 1 | 33 |
| Podkovář a zemědělský kovář | 1 | bez zkoušky |
| Rostlinolékařství | 1 | 23 |
| Rybář | 1 | bez zkoušky |
| Zahradnická výroba | 1 | bez zkoušky |
| Zahradnictví | 1 | 21 |
| Zahradník | 1 | bez zkoušky |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města České Budějovice Kam se dostanu s mými body?
Zemědělské a lesnické obory v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – zemědělské a lesnické obory v Jihočeském kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 16 bodů (Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, Tábor) po 39 bodů (VOŠ lesnická a Střední lesnická škola, Písek). U poloviny oborů stačilo nejvýš 22,5 bodu. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Jihočeském kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: VOŠ lesnická a Střední lesnická škola, Písek (Lesnictví) – 39 bodů, 2,1 přihlášky na místo; SOŠ veter.,mech.a zahr. a JŠ s práv. SJZ, České Budějovice (Mechanizace a služby) – 33 bodů, 2 přihlášky na místo; Střední rybářská škola a VOŠ, Vodňany (Rybářství) – 28 bodů, 2,9 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – zemědělské a lesnické obory v Jihočeském kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 18 oborů s 95 místy, nejvíc míst: Střední škola a Základní škola, Vimperk, Prachatice (14 míst); Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Týn nad Vltavou (9 míst); Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Týn nad Vltavou (9 míst).
Kolik škol nabízí zemědělské a lesnické obory v Jihočeském kraji?
Zemědělské a lesnické obory v Jihočeském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 19 škol s 823 místy. Všechny jsou veřejné.
Dělá se na zemědělské a lesnické obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 8 oborů, 25 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.