Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Technické lyceum v Česku
Obor Technické lyceum v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 59 škol – dohromady 1 896 míst.
- Škol
- 59
- 59 oborů · 1 896 míst
- Stačilo bodů – medián
- 36,5ze 100
- od 14 do 70
- Přihlášek na místo
- 2,1
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 448
- u 34 oborů
Na přijetí stačilo od 14 bodů (SPŠ strojírenská a JŠ s právem SJZ) po 70 bodů (Střední průmyslová škola stavební, Plzeň); u poloviny oborů stačilo nejvýš 36,5 bodu ze 100. Na jedno místo připadlo v průměru 2,1 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 34 oborů (448 míst). Soukromé nebo církevní: 4 z 59 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 38 z 59 škol.
Technické lyceum podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 4 | 4 | 173 | 51 | 2,7 | 19 |
| Jihočeský kraj | 6 | 6 | 200 | 35 | 1,6 | 50 |
| Jihomoravský kraj | 14 | 14 | 436 | 38,5 | 2,1 | 121 |
| Karlovarský kraj | 1 | 1 | 30 | 23 | 2,2 | 0 |
| Kraj Vysočina | 4 | 4 | 130 | 33,5 | 2,0 | 13 |
| Královéhradecký kraj | 3 | 3 | 60 | 39 | 2,6 | 7 |
| Liberecký kraj | 1 | 1 | 60 | 31 | 2,1 | 12 |
| Moravskoslezský kraj | 2 | 2 | 60 | 44 | 2,4 | 0 |
| Olomoucký kraj | 3 | 3 | 90 | 30 | 2,4 | 18 |
| Pardubický kraj | 1 | 1 | 30 | 41 | 2,0 | 0 |
| Plzeňský kraj | 4 | 4 | 165 | 44 | 1,6 | 62 |
| Středočeský kraj | 9 | 9 | 249 | 34 | 2,2 | 82 |
| Ústecký kraj | 2 | 2 | 52 | 30 | 1,8 | 15 |
| Zlínský kraj | 5 | 5 | 161 | 36 | 2,2 | 49 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – Technické lyceum v Česku?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 14 bodů (SPŠ strojírenská a JŠ s právem SJZ, Kolín) po 70 bodů (Střední průmyslová škola stavební, Plzeň). U poloviny oborů stačilo nejvýš 36,5 bodu. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Česku nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední průmyslová škola stavební, Plzeň (Technické lyceum) – 70 bodů, 2,6 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola stavební, Hradec Králové (Architektura) – 69 bodů, 3,7 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola stavební Brno (Technické lyceum) – 64 bodů, 4 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Technické lyceum v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 34 oborů s 448 místy, nejvíc míst: Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická, Plzeň (44 míst); SOŠ stavební a SOU stavební, Kolín (24 míst); Střední škola grafická Brno (23 míst).
Kolik škol nabízí obor Technické lyceum v Česku?
Obor Technické lyceum v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 59 škol s 1 896 místy. Soukromé nebo církevní jsou 4 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.