Obory · přijímačky 2026 · celé Česko

Stavebnictví v Česku

Obor Stavebnictví v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 45 škol – dohromady 2 555 míst.

Škol
45
51 oborů · 2 555 míst
Stačilo bodů – medián
38ze 100
od 17 do 69
Přihlášek na místo
2,7
všechny priority
Volná místa ve 2. kole
122
u 14 oborů

Na přijetí stačilo od 17 bodů (SPŠ stavební a SOŠ stavební a technická) po 69 bodů (Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára, Praha 4); u poloviny oborů stačilo nejvýš 38 bodů ze 100. Na jedno místo připadlo v průměru 2,7 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 14 oborů (122 míst). Soukromé nebo církevní: 1 z 45 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 30 z 45 škol.

Stavebnictví podle krajů

Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.

KrajŠkolOborůMístStačilo bodů (medián)Přihlášek na místoVolná místa ve 2. kole
Hlavní město Praha 4 6 361 55,5 3,4 0
Jihočeský kraj 3 3 173 41 2,4 0
Jihomoravský kraj 4 4 236 48 2,8 6
Karlovarský kraj 1 1 30 21 2,7 0
Kraj Vysočina 4 4 191 34,5 2,3 16
Královéhradecký kraj 3 3 152 44 2,4 8
Liberecký kraj 1 2 120 37,5 2,9 0
Moravskoslezský kraj 4 4 264 32 2,5 9
Olomoucký kraj 5 5 178 28 2,2 33
Pardubický kraj 3 3 162 30 2,7 6
Plzeňský kraj 1 1 90 34 2,4 8
Středočeský kraj 5 5 234 35 2,9 0
Ústecký kraj 4 4 188 19,5 1,8 36
Zlínský kraj 3 6 176 48 3,6 0

Nejvíc bodů na přijetí

Nejtěžší přijetí v Česku

Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.

Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality

Škola Míst Přihlášek na místo Stačilo bodů Obtížnost Index kvality 2. kolo – míst
Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára, Praha 4Praha · Stavitelství a architektura 60 3,3 69 velmi těžké 93 –
Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára, Praha 4Praha · Architektura a interiérový design 60 3,6 65 těžké 93 –
Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára, Praha 4Praha · Pozemní stavitelství 60 3,0 61 těžké 93 –
Střední průmyslová škola stavební BrnoBrno 120 3,2 60 těžké 82 –
Střední průmyslová škola ZlínZlín · Architektura pozemních staveb 30 3,3 56 těžké 58 –
Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Příbram IIPříbram · Pozemní stavitelství a architektura 30 4,5 55 těžké 50 –
Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíValašské Meziříčí · Stavebnictví, zaměření Pozemní stavitelství a architektura · internát 28 5,2 55 těžké 54 –
Střední škola průmyslová a umělecká HodonínHodonín · internát 60 2,5 50 těžké 83 –
VOŠ stavební a SPŠ stavebníPraha · dle volby zaměření (ARS, BIM, POS, DOS, VES) od 2. ročníku 136 3,4 50 těžké 77 –
Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíValašské Meziříčí · Stavebnictví, zaměření Pozemní stavitelství a design interiéru · internát 16 6,4 49 mírný převis 54 –
Střední průmyslová škola strojní a stavební, TáborTábor · internát 30 3,3 49 mírný převis 49 –
Střední škola stavební - HORSTAVOlomouc · internát 28 3,4 48 mírný převis 69 –
Střední průmyslová škola stavební Valašské MeziříčíValašské Meziříčí · Stavebnictví, zaměření Pozemní stavitelství · internát 12 5,3 47 mírný převis 54 –
Střední průmyslová škola stavební, OpavaOpava 60 2,5 47 mírný převis 76 –
Masarykova střední škola LetoviceLetovice · Pozemní stavby · internát 26 2,1 46 mírný převis ≈ podprůměr 6

Kolik budete dojíždět?

Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.

Vybrat obec a zobrazit dojezd Kam se dostanu s mými body?

Související

Časté otázky

Kolik bodů stačilo na přijetí – Stavebnictví v Česku?

V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 17 bodů (SPŠ stavební a SOŠ stavební a technická, Ústí nad Labem) po 69 bodů (Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára, Praha 4). U poloviny oborů stačilo nejvýš 38 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.

Kam je v Česku nejtěžší se dostat?

Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára, Praha 4 (Stavitelství a architektura) – 69 bodů, 3,3 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola stavební Brno (Stavebnictví) – 60 bodů, 3,2 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola Zlín (Architektura pozemních staveb) – 56 bodů, 3,3 přihlášky na místo.

Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Stavebnictví v Česku?

Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 14 oborů s 122 místy, nejvíc míst: Střední průmyslová škola Jeseník (24 míst); VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní, Děčín (20 míst); SPŠ stavební a SOŠ stavební a technická, Ústí nad Labem (11 míst).

Kolik škol nabízí obor Stavebnictví v Česku?

Obor Stavebnictví v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 45 škol s 2 555 místy. Soukromá nebo církevní je 1 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.