Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Pekař v Česku
Obor Pekař v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 28 škol – dohromady 415 míst.
- Škol
- 28
- 29 oborů · 415 míst
- Bez jednotné zkoušky
- 29
- z 29 oborů
- Přihlášek na místo
- 2,2
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 111
- u 19 oborů
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky nevyžadoval žádný z nich, školy přijímají podle vlastních kritérií. Na jedno místo připadlo v průměru 2,2 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 19 oborů (111 míst). Soukromé nebo církevní: 1 z 28 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 20 z 28 škol.
Pekař podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 1 | 1 | 15 | – | 3,6 | 0 |
| Jihočeský kraj | 1 | 1 | 12 | – | 2,5 | 1 |
| Jihomoravský kraj | 2 | 3 | 54 | – | 2,5 | 0 |
| Karlovarský kraj | 1 | 1 | 8 | – | 2,9 | 3 |
| Kraj Vysočina | 2 | 2 | 22 | – | 0,7 | 17 |
| Královéhradecký kraj | 3 | 3 | 39 | – | 2,2 | 14 |
| Liberecký kraj | 2 | 2 | 25 | – | 2,9 | 3 |
| Moravskoslezský kraj | 4 | 4 | 62 | – | 2,0 | 15 |
| Olomoucký kraj | 2 | 2 | 30 | – | 1,2 | 14 |
| Pardubický kraj | 1 | 1 | 30 | – | 1,3 | 0 |
| Plzeňský kraj | 2 | 2 | 25 | – | 3,4 | 8 |
| Středočeský kraj | 3 | 3 | 36 | – | 3,6 | 9 |
| Ústecký kraj | 1 | 1 | 15 | – | 2,3 | 6 |
| Zlínský kraj | 3 | 3 | 42 | – | 1,6 | 21 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Albrechtova střední škola, Český TěšínČeský Těšín | 12 | 2,4 | bez zkoušky | 28 | 7 | |
| Hotelová škola, PlzeňPlzeň · internát | 10 | 5,1 | bez zkoušky | 61 | – | |
| Integrovaná střední škola Valašské MeziříčíValašské Meziříčí · internát | 15 | 1,8 | bez zkoušky | 4 | 6 | |
| Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův BrodHavlíčkův Brod · internát | 12 | 1,0 | bez zkoušky | 54 | 7 | |
| SPgŠ a SOŠ služebMladá Boleslav · internát | 6 | 4,3 | bez zkoušky | 90 | 2 | |
| SPŠ strojírenská a JŠ s právem SJZKolín | 12 | 5,9 | bez zkoušky | 21 | 2 | |
| Střední odborná škola Znojmo, DvořákovaZnojmo · internát | 12 | 4,3 | bez zkoušky | 51 | – | |
| Střední odborné učiliště Uherský BrodUherský Brod · internát | 12 | 1,5 | bez zkoušky | 75 | 4 | |
| Střední průmyslová škola potravinářství a služeb PardubicePardubice · internát | 30 | 1,3 | bez zkoušky | 3 | – | |
| Střední zdravotnická škola a Střední odborná škola, Česká LípaČeská Lípa | 13 | 2,8 | bez zkoušky | 32 | 3 | |
| Střední škola Brno, CharbulovaBrno · zkrácené studium 1 rok | 12 | 1,8 | bez zkoušky | 34 | – | |
| Střední škola Brno, CharbulovaBrno | 30 | 2,0 | bez zkoušky | 34 | – | |
| Střední škola designu a řemesel KladnoKladno | 18 | 1,7 | bez zkoušky | 39 | 5 | |
| Střední škola gastronomie a služeb, Nová PakaLázně Bělohrad · internát | 12 | 2,7 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 7 | |
| Střední škola gastronomie, farmářství a služeb JeseníkJeseník · internát | 15 | 1,2 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 11 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Pekař v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 19 oborů s 111 místy, nejvíc míst: Střední škola gastronomie, farmářství a služeb Jeseník (11 míst); Střední škola hotelová a služeb Kroměříž (11 míst); Vyšší odborná škola a Střední škola hotelová SČMSD Pelhřimov, s.r.o. (10 míst).
Kolik škol nabízí obor Pekař v Česku?
Obor Pekař v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 28 škol s 415 místy. Soukromá nebo církevní je 1 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na obor Pekař přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky nevyžadoval žádný z 29 oborů. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.