Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Opravář zemědělských strojů v Česku
Obor Opravář zemědělských strojů v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 59 škol – dohromady 1 697 míst.
- Škol
- 59
- 60 oborů · 1 697 míst
- Bez jednotné zkoušky
- 60
- z 60 oborů
- Přihlášek na místo
- 1,9
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 287
- u 41 oborů
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky nevyžadoval žádný z nich, školy přijímají podle vlastních kritérií. Na jedno místo připadlo v průměru 1,9 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 41 oborů (287 míst). Všechny školy jsou veřejné. Internát nebo domov mládeže uvádí 50 z 59 škol.
Opravář zemědělských strojů podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 1 | 1 | 30 | – | 3,2 | 0 |
| Jihočeský kraj | 8 | 8 | 204 | – | 1,7 | 41 |
| Jihomoravský kraj | 4 | 5 | 150 | – | 2,0 | 4 |
| Karlovarský kraj | 1 | 1 | 30 | – | 3,4 | 0 |
| Kraj Vysočina | 6 | 6 | 173 | – | 1,5 | 32 |
| Královéhradecký kraj | 3 | 3 | 90 | – | 2,3 | 8 |
| Liberecký kraj | 1 | 1 | 23 | – | 3,0 | 0 |
| Moravskoslezský kraj | 5 | 5 | 131 | – | 2,2 | 25 |
| Olomoucký kraj | 6 | 6 | 170 | – | 2,0 | 19 |
| Pardubický kraj | 3 | 3 | 138 | – | 1,4 | 30 |
| Plzeňský kraj | 7 | 7 | 201 | – | 1,5 | 59 |
| Středočeský kraj | 7 | 7 | 196 | – | 1,8 | 44 |
| Ústecký kraj | 3 | 3 | 83 | – | 2,0 | 10 |
| Zlínský kraj | 4 | 4 | 78 | – | 2,2 | 15 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Agro-technická střední škola Bystřice nad PernštejnemBystřice nad Pernštejnem · internát | 24 | 2,0 | bez zkoušky | 6 | 1 | |
| Gastro-technická střední škola Velké MeziříčíVelké Meziříčí · internát | 40 | 0,7 | bez zkoušky | 7 | 7 | |
| Gymnázium a Střední odborná škola, PodbořanyPodbořany · internát | 30 | 1,9 | bez zkoušky | 1 | 4 | |
| Gymnázium a Střední odborná škola, RýmařovRýmařov · internát | 24 | 1,0 | bez zkoušky | 10 | 10 | |
| Integrovaná střední škola ChebDalovice · internát | 30 | 3,4 | bez zkoušky | 10 | – | |
| OA, SOŠ a SOUTřeboň · internát | 30 | 2,0 | bez zkoušky | 40 | 6 | |
| Obchodní akademie a střední škola polytechnická Veselí nad MoravouVeselí nad Moravou | 30 | 2,4 | bez zkoušky | 85 | – | |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínVsetín | 12 | 3,8 | bez zkoušky | 4 | 2 | |
| Střední odborná škola Znojmo, DvořákovaZnojmo · internát | 54 | 1,7 | bez zkoušky | 51 | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učilištěTýn nad Vltavou · internát | 24 | 1,4 | bez zkoušky | 49 | 9 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský TýnHoršovský Týn · internát | 30 | 1,8 | bez zkoušky | 44 | 8 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, KapliceKaplice · internát | 24 | 1,5 | bez zkoušky | 46 | 2 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, MilevskoMilevsko | 12 | 2,6 | bez zkoušky | 1 | 4 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, NymburkNymburk · internát | 24 | 3,2 | bez zkoušky | ≈ průměr | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, SušiceSušice · internát | 30 | 1,7 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 2 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Opravář zemědělských strojů v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 41 oborů s 287 místy, nejvíc míst: Střední škola a Základní škola, Oselce (20 míst); Střední škola technická a sociální Králíky (20 míst); Střední škola, Kralovice (16 míst).
Kolik škol nabízí obor Opravář zemědělských strojů v Česku?
Obor Opravář zemědělských strojů v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 59 škol s 1 697 místy. Všechny jsou veřejné.
Dělá se na obor Opravář zemědělských strojů přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky nevyžadoval žádný z 60 oborů. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.