Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Ekologie a životní prostředí v Česku
Obor Ekologie a životní prostředí v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 20 škol – dohromady 515 míst.
- Škol
- 20
- 20 oborů · 515 míst
- Stačilo bodů – medián
- 25ze 100
- od 16 do 46
- Přihlášek na místo
- 2,4
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 124
- u 12 oborů
Na přijetí stačilo od 16 bodů (Střední zdravotnická škola a Střední odborná škola, Česká Lípa) po 46 bodů (SPŠ, SOŠ a G, Praha 2, Podskalská 10); u poloviny oborů stačilo nejvýš 25 bodů ze 100. Na jedno místo připadlo v průměru 2,4 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 12 oborů (124 míst). Soukromé nebo církevní: 2 z 20 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 13 z 20 škol.
Ekologie a životní prostředí podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 1 | 1 | 45 | 46 | 3,6 | 0 |
| Jihočeský kraj | 3 | 3 | 90 | 25 | 2,0 | 24 |
| Jihomoravský kraj | 2 | 2 | 53 | 28 | 1,7 | 25 |
| Karlovarský kraj | 1 | 1 | 15 | 25 | 3,4 | 0 |
| Kraj Vysočina | 1 | 1 | 10 | – | 0,9 | 8 |
| Liberecký kraj | 1 | 1 | 15 | 16 | 3,1 | 4 |
| Moravskoslezský kraj | 2 | 2 | 45 | 28,5 | 2,2 | 10 |
| Olomoucký kraj | 2 | 2 | 38 | 23,5 | 2,1 | 10 |
| Pardubický kraj | 1 | 1 | 27 | 25 | 3,3 | 2 |
| Plzeňský kraj | 1 | 1 | 26 | 39 | 3,1 | 0 |
| Středočeský kraj | 2 | 2 | 60 | 25,5 | 2,3 | 16 |
| Ústecký kraj | 2 | 2 | 61 | 19 | 2,3 | 10 |
| Zlínský kraj | 1 | 1 | 30 | 21 | 2,1 | 15 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| SPŠ, SOŠ a G, Praha 2, Podskalská 10Praha · Ekologie a ochrana životního prostředí | 45 | 3,6 | 46 | mírný převis | 78 | – |
| Církevní základní škola a střední škola PlzeňPlzeň · Zájmové a záchranné chovy · internát | 26 | 3,1 | 39 | mírný převis | 72 | – |
| Albrechtova střední škola, Český TěšínČeský Těšín | 15 | 3,6 | 38 | mírný převis | 28 | – |
| Střední zahradnická škola RajhradŽelešice · internát | 30 | 2,0 | 35 | mírný převis | 35 | 6 |
| Střední odborná škola ekologická a potravinářská, Veselí nad LužnicíVeselí nad Lužnicí · internát | 30 | 1,7 | 26 | volné | 63 | 12 |
| Střední zemědělská škola a Základní školaBrandýs nad Labem-Stará Boleslav | 30 | 3,5 | 26 | volné | 30 | – |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Jílové u PrahyJílové u Prahy · internát | 30 | 1,2 | 25 | volné | 30 | 16 |
| Střední odborná škola lesnická a strojírenská ŠternberkŠternberk · internát | 23 | 1,7 | 25 | volné | ≈ podprůměr | 10 |
| Střední uměleckoprůmyslová škola keramická a sklářská Karlovy VaryKarlovy Vary | 15 | 3,4 | 25 | volné | 62 | – |
| Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, TřeboňTřeboň · Vodohospodář · internát | 30 | 2,4 | 25 | volné | ≈ podprůměr | – |
| Střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola ChrudimChrudim · Vodohospodář · internát | 27 | 3,3 | 25 | volné | 47 | 2 |
| Střední odborná škola, ŠumperkŠumperk · internát | 15 | 2,9 | 22 | volné | 32 | – |
| Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví BzenecBzenec · internát | 23 | 1,2 | 21 | volné | 31 | 19 |
| Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov pod RadhoštěmRožnov pod Radhoštěm · internát | 30 | 2,1 | 21 | volné | ≈ podprůměr | 15 |
| SOŠ pro ochr. a obn. ŽP-Schola HumanitasLitvínov · Ochrana životního prostředí · internát | 45 | 2,3 | 19 | volné | 85 | – |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – Ekologie a životní prostředí v Česku?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 16 bodů (Střední zdravotnická škola a Střední odborná škola, Česká Lípa) po 46 bodů (SPŠ, SOŠ a G, Praha 2, Podskalská 10). U poloviny oborů stačilo nejvýš 25 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Česku nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: SPŠ, SOŠ a G, Praha 2, Podskalská 10 (Ekologie a ochrana životního prostředí) – 46 bodů, 3,6 přihlášky na místo; Církevní základní škola a střední škola Plzeň (Zájmové a záchranné chovy) – 39 bodů, 3,1 přihlášky na místo; Albrechtova střední škola, Český Těšín (Ekologie a životní prostředí) – 38 bodů, 3,6 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Ekologie a životní prostředí v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 12 oborů s 124 místy, nejvíc míst: Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec (19 míst); Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Jílové u Prahy (16 míst); Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov pod Radhoštěm (15 míst).
Kolik škol nabízí obor Ekologie a životní prostředí v Česku?
Obor Ekologie a životní prostředí v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 20 škol s 515 místy. Soukromé nebo církevní jsou 2 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.