Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Bezpečnostně právní činnost v Česku
Obor Bezpečnostně právní činnost v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 35 škol – dohromady 1 866 míst.
- Škol
- 35
- 38 oborů · 1 866 míst
- Stačilo bodů – medián
- 33,5ze 100
- od 18 do 53
- Přihlášek na místo
- 3,2
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 27
- u 4 oborů
Na přijetí stačilo od 18 bodů (Bezpečnostně právní akademie, s.r.o., střední škola) po 53 bodů (Střední průmyslová škola chemická Pardubice); u poloviny oborů stačilo nejvýš 33,5 bodu ze 100. Na jedno místo připadlo v průměru 3,2 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 4 oborů (27 míst). Soukromé nebo církevní: 18 z 35 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 22 z 35 škol.
Bezpečnostně právní činnost podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 3 | 3 | 251 | 48 | 3,2 | 0 |
| Jihočeský kraj | 3 | 3 | 120 | 34 | 3,1 | 0 |
| Jihomoravský kraj | 3 | 3 | 140 | 38 | 3,5 | 0 |
| Karlovarský kraj | 1 | 1 | 60 | 25 | 3,2 | 0 |
| Kraj Vysočina | 2 | 2 | 112 | 33 | 3,2 | 0 |
| Královéhradecký kraj | 3 | 4 | 208 | 31 | 2,8 | 0 |
| Liberecký kraj | 2 | 2 | 76 | 37,5 | 4,0 | 0 |
| Moravskoslezský kraj | 1 | 1 | 64 | 30 | 2,6 | 0 |
| Olomoucký kraj | 4 | 4 | 135 | 27,5 | 2,7 | 10 |
| Pardubický kraj | 3 | 3 | 130 | 41 | 2,9 | 7 |
| Plzeňský kraj | 1 | 1 | 50 | 32 | 2,4 | 10 |
| Středočeský kraj | 2 | 2 | 60 | 41 | 3,8 | 0 |
| Ústecký kraj | 5 | 5 | 236 | 27 | 3,6 | 0 |
| Zlínský kraj | 2 | 4 | 224 | 39,5 | 3,6 | 0 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední průmyslová škola chemická PardubicePardubice · internát | 52 | 4,0 | 53 | těžké | 76 | – |
| Střední zdravotnická škola, HranicePřerov · Záchranářství a ochrana obyvatel | 16 | 4,4 | 50 | těžké | 59 | – |
| Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4Praha | 28 | 4,6 | 50 | těžké | 92 | – |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, DubnoDubno · internát | 30 | 4,3 | 48 | mírný převis | 63 | – |
| Střední zdravotnická školaPraha | 28 | 5,1 | 48 | mírný převis | 88 | – |
| Střední škola informatiky a právních studiíČeské Budějovice | 27 | 4,7 | 46 | mírný převis | 98 | – |
| Bráfova akademie, SŠ a JazŠTřebíč · internát | 30 | 4,5 | 45 | mírný převis | 81 | – |
| Vyšší polic.škola a Střed.polic.škola MVHolešov · internát | 120 | 3,6 | 44 | mírný převis | 100 | – |
| Střední škola řemesel a služeb, Jablonec nad NisouJablonec nad Nisou · internát | 30 | 4,8 | 43 | mírný převis | 67 | – |
| TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní Brno, s.r.o.Brno | 30 | 5,5 | 43 | mírný převis | 63 | – |
| Integrovaná střední škola Moravská TřebováMoravská Třebová · internát | 46 | 2,8 | 41 | mírný převis | 28 | – |
| Bezpečnostně právní akademie, s.r.o., střední školaMalé Svatoňovice · Praha · internát | 60 | 3,8 | 40 | mírný převis | 56 | – |
| Střední odborná škola ochrany osob a majetku s.r.o.Zlín · Ostrava - Bezpečnostně právní činnost · internát | 30 | 4,3 | 40 | mírný převis | 64 | – |
| Střední odborná škola ochrany osob a majetku s.r.o.Zlín · Karviná - Bezpečnostně právní činnost · internát | 30 | 4,1 | 39 | mírný převis | 64 | – |
| Střední škola André Citroëna BoskoviceBoskovice · internát | 52 | 2,4 | 38 | mírný převis | 57 | – |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – Bezpečnostně právní činnost v Česku?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 18 bodů (Bezpečnostně právní akademie, s.r.o., střední škola, Malé Svatoňovice) po 53 bodů (Střední průmyslová škola chemická Pardubice). U poloviny oborů stačilo nejvýš 33,5 bodu. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Česku nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední průmyslová škola chemická Pardubice (Bezpečnostně právní činnost) – 53 bodů, 4 přihlášky na místo; Střední zdravotnická škola, Hranice, Přerov (Záchranářství a ochrana obyvatel) – 50 bodů, 4,4 přihlášky na místo; Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4 (Bezpečnostně právní činnost) – 50 bodů, 4,6 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Bezpečnostně právní činnost v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsaly 2. kolo 4 obory s 27 místy, nejvíc míst: Bezpečnostně právní akademie Plzeň, s.r.o., střední škola (10 míst); Střední odborná škola Hranice (8 míst); Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči, Skuteč (7 míst).
Kolik škol nabízí obor Bezpečnostně právní činnost v Česku?
Obor Bezpečnostně právní činnost v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 35 škol s 1 866 místy. Soukromé nebo církevní jsou 18 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.