Střední škola · soukromá

Anglo - německá obchodní akademie a.s.

Anglo - německá obchodní akademie a.s. je soukromá střední škola v Praze 13. Do střední školy chodí 308 žáků z 312 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2025 se na obor Ekonomika a podnikání – Ekonom - specializace jazyková a odborná hlásilo 132 uchazečů na 48 míst; poslední přijatý měl 40 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 75. percentilu všech maturantů v Česku.

SŠ soukromá
Porovnat s jinou školou
Žáků
308
z 312 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2025)
40bodů ze 100
Ekonomika a podnikání – Ekonom - specializace jazyková a odborná · mírný převis
Maturita ČJ 2026
75.percentil
úspěšnost 99 %
Poslední inspekce ČŠI
11/2023
1 zpráva za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Anglo - německá obchodní akademie a.s.
Adresa ředitelství
Prusíkova 2577/16, 155 00 Praha 5
Web
www.anoa.cz
IČO
25735624
RED_IZO
691001111

Dny otevřených dveří a služby

DOD: Individuální návštěvy na základě telefonického ((telefon na webu školy)) či elektronického ((kontakt na webu školy)) objednání.

Jazyky
angličtina, němčina

Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy.

Index kvality

Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

94/100

špička

Lepší než 94 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 90–98.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 96/100

    čeština 69. percentil · angličtina 60. percentil · úspěšnost 98,3 % · 220 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 % 100/100

    +26,2 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní +32,7)

  • Zájem uchazečůváha 20 % 56/100

    0,8 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 98 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 34/100

    kvalifikovaní učitelé 90 % úvazků · 25,7 žáka na třídu

V Česku
43. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
Hlavní město Praha
17. místo ze všech 102 v kraji
Skupina
Lycea a odborné školy s maturitou

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Střední školaIZO 040652441 · 2025/26 312 30899 % kapacity 12 25,7nejvíc 28 17,6 9,7 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Ekonomika a podnikání – Ekonom - jazyková a odborná specializace63-41-M/01 · 4 roky · školné 46 900 Kč/rok 48 71 25 48 29 54 volné
Ekonomika a podnikání – Ekonom - specializace jazyková a odborná63-41-M/01 · 4 roky · školné 46 900 Kč/rok 48 132 46 48 40 54 mírný převis
Ekonomika a podnikání – Ekonom - specializace sportovní63-41-M/01 · 4 roky · školné 46 900 Kč/rok 22 26 19 22 28 50 volné 2024: 45
Ekonomika a podnikání – specializace jazyková a odborná63-41-M/01 · 4 roky · školné 46 900 Kč/rok Přidat do přihlášky 50 104 32 50 37 52 mírný převis
Ekonomika a podnikání – specializace sportovní63-41-M/01 · 4 roky · školné 46 900 Kč/rok Přidat do přihlášky 25 33 23 22 34 52 volné
Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obor s daty za víc let)

0 25 50 75 100 2024 2025 Ekonomika a podnikání – Ekonom - specializace sportovní 2024: 45 45 Ekonomika a podnikání – Ekonom - specializace sportovní 2025: 28 28
  • Ekonomika a podnikání – Ekonom - specializace sportovní

Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.

Zobrazit tabulku
Obor20252024
Ekonomika a podnikání – Ekonom - specializace sportovní2845

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 73 98,6 % 75. – –
2025jaro + podzim 75 97,4 % 64. – –
2024jaro + podzim 72 98,6 % 64. – –
2023jaro + podzim 69 90,4 % 46. – –
2022jaro + podzim 50 72,4 % 24. – –
2021jaro + podzim 52 85,5 % 39. – –
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

SOŠ hotelové a podnikatelské

nad očekáváním +32,6 percentilového bodu (± 4,1)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině o 32,6 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2020, 2022
42. percentil v češtině (149 uchazečů)
Maturita z češtiny 2024, 2026
69. percentil (145 maturantů)
Uchazečů na maturanta
1,0
Očekáváno
37. percentil, pásmo 33.–41.

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 103 obcí, ve kterých žije 80 602 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (29 min), Říčany (23 min), Jesenice (21 min), Hostivice (30 min), Roztoky (26 min), Černošice (30 min), Úvaly (29 min), Odolena Voda (30 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Gymnázium Přírodní škola

    Prusíkova 2577/16, 155 00 Praha 5 · Střední škola

    Gymnázium soukromá Index ≈ průměr0,0 km

    69.percentil maturity ČJ

  2. Základní škola a gymnázium, Praha 13

    Janského 2189/18, 155 00 Praha 5 · Střední škola

    Gymnázium 0,4 km

    240povolená kapacita

  3. Gymnázium, základní škola a mateřská škola Parentes Praha

    Tlumačovská 1237/32, 155 00 Praha 5 · Střední škola

    Gymnázium soukromá 0,5 km

    50povolená kapacita

  4. Gymnázium Jaroslava Heyrovského, Praha 5

    Mezi školami 2475/29, 158 00 Praha 5 · Střední škola

    Gymnázium Index 781,6 km

    85.percentil maturity ČJ

  5. Smíchovská střední škola

    Radlická 591/115, 158 00 Praha 5 · Střední škola

    Gymnázium Index 981,7 km

    74/100bodů stačilo (2026)

    velmi těžké
  6. Akademie VŠEM - střední škola, s.r.o.

    Nárožní 2600/9a, 158 00 Praha 5 · Střední škola

    Gymnázium soukromá 1,8 km

    30.percentil maturity ČJ

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.