Mateřská škola · základní škola · střední škola · krajská

MŠ spec., ZŠ spec. a PrŠ Ibsenka

MŠ spec., ZŠ spec. a PrŠ Ibsenka je krajská škola (MŠ, ZŠ a SŠ) v Otnicích. Do mateřské školy chodí 59 dětí z 95 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 66 žáků z 112 povolených (školní rok 2025/26). Do střední školy chodí 19 žáků z 30 povolených (školní rok 2025/26).

MŠZŠSŠ krajská školní družina jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (SŠ)
19
z 30 povolených · 2025/26
Poslední inspekce ČŠI
12/2023
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Mateřská škola speciální, základní škola speciální a praktická škola Ibsenka Brno, příspěvková organizace
Adresa ředitelství
Ibsenova 114/1, 638 00 Brno
Zřizovatel
Jihomoravský kraj
Web
www.ibsenka.cz
IČO
60555998
RED_IZO
610300733

Místa výuky

  • MŠ: Boženy Němcové 151, 683 54 Otnice (pro žáky se zdravotním postižením)
  • MŠ: Barvičova 45/54, 602 00 Brno (pro žáky se zdravotním postižením)
  • MŠ: Kyjevská 393/5, 625 00 Brno (pro žáky se zdravotním postižením)
  • ZŠ: Ibsenova 114/1, 638 00 Brno (základní škola speciální)
  • ZŠ: Boženy Němcové 151, 683 54 Otnice (základní škola speciální)
  • ZŠ: Kyjevská 393/5, 625 00 Brno (základní škola speciální)
  • ZŠ: Tetčická 311/69, 664 47 Střelice (základní škola speciální)
  • SŠ: Ibsenova 114/1, 638 00 Brno (praktická škola)

Dny otevřených dveří a služby

  • · k přihlášce ke studiu nutné přiložit doporučení ŠPZ Do kalendáře (.ics)

Škola uvádí: Den otevřených dveří: 13.1.2027; k přihlášce ke studiu nutné přiložit doporučení ŠPZ. Vzdělávání je zakončeno závěrečnou zkouškou.

Stravování
ano
Jazyky
angličtina

Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

Mateřská škola

55/100

průměr

Lepší než 55 % speciálních mateřských škol. Odhad s nejistotou: 48–61.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % – lepší než 68 %
Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 7,4 – lepší než 52 %
Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 4,5 – lepší než 52 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 62 % – lepší než 28 %

Dětí mladších 3 let: 3,4 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).

V Česku
46. místo ze všech 101 speciálních mateřských škol
Jihomoravský kraj
7. místo ze všech 12 v kraji
Skupina
Speciální mateřské školy

Základní škola

83/100

nadprůměr

Lepší než 83 % speciálních a praktických základních škol. Odhad s nejistotou: 78–87.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 86 % lepší než 86 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 6,6 7,0 lepší než 50 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 5,1 4,5 lepší než 52 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 59 % 74 % lepší než 37 %
V Česku
54. místo ze všech 316 speciálních a praktických základních škol
Jihomoravský kraj
8. místo ze všech 23 v kraji
Skupina
Speciální a praktické základní školy

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Mateřská školaIZO 110300742 · 2025/26 95 5962 % kapacity 8 7,4 13,2 0,0 %
Základní školaIZO 110300751 · 2025/26 112 6659 % kapacity 10 6,6nejvíc 8 12,9 0,0 %
Střední školaIZO 110300777 · 2025/26 30 1963 % kapacity 3 6,3nejvíc 7 4,0 0,0 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Praktická škola jednoletá78-62-C/01 · 1 roky Přidat do přihlášky 6 14 4 6 bez JPZ – 2025: –
2024: –
Praktická škola dvouletá78-62-C/02 · 2 roky Přidat do přihlášky 5 13 9 5 bez JPZ – 2025: –
2024: –

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 104 obcí, ve kterých žije 27 844 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Brno (30 min), Šlapanice (18 min), Slavkov u Brna (18 min), Bučovice (27 min), Hustopeče (29 min), Rousínov (25 min), Modřice (23 min), Rajhrad (22 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice

    Učiliště 496, 664 52 Sokolnice · Střední škola

    SŠ Index 958,8 km

    53/100bodů stačilo (2026)

    těžké
  2. Střední škola Slavkov – Austerlitz

    Tyršova 479, 684 01 Slavkov u Brna · Střední škola

    SŠ Index 89,1 km

    30/100bodů stačilo (2026)

    volné
  3. Gymnázium a základní umělecká škola Šlapanice

    Nádražní 706/87, 664 51 Šlapanice · Střední škola

    Gymnázium Index ≈ nadprůměr10,3 km

    83.percentil maturity ČJ

  4. Městská střední odborná škola, Klobouky u Brna

    nám. Míru 101/6, 691 72 Klobouky u Brna · Střední škola

    SŠ Index 4010,6 km

    18/100bodů stačilo (2026)

    volné
  5. Městské víceleté gymnázium Klobouky u Brna

    Vinařská 719/29, 691 72 Klobouky u Brna · Střední škola

    Gymnázium Index 3710,6 km

    74.percentil maturity ČJ

  6. Střední škola a základní škola Arktur

    Nádražní 465/58, 664 51 Šlapanice · Střední škola

    Gymnázium soukromá 10,6 km

    2/100bodů stačilo (2026)

    volné

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.