Odborný obor s maturitou · 39-08-M/01

Požární ochrana – Střední škola, Semily

Obor Požární ochrana na škole Střední škola, Semily: v roce 2026 86 přihlášek na 30 míst, přijato 30. Nejnižší výsledek přijatého byl 24 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
2,9
86 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
30
35 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
24ze 100
volné
Průměr přijatých
50bodů
49. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Požární ochrana – Požární technik

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 24, v průměru 50, nejvíc 85 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 3,5 3,5 Přihlášek na místo 2025: 3,1 3,1 Přihlášek na místo 2026: 2,9 2,9 Průměr přijatých 2024: 53,9 Průměr přijatých 2025: 45,2 Průměr přijatých 2026: 49,6 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 29 29 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 23 23 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 24 24
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, SOŠ technologické)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 13,9 Percentil posledního přijatého 2025: 8,4 Percentil posledního přijatého 2026: 9,6 Průměrný percentil uchazečů 2017: 34,4 34,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 34,7 34,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 37,6 37,6 Průměrný percentil uchazečů 2020: 42,5 42,5 Průměrný percentil uchazečů 2021: 35,1 35,1 Průměrný percentil uchazečů 2022: 41,1 41,1 Průměrný percentil uchazečů 2023: 38,2 38,2 Průměrný percentil uchazečů 2024: 38,9 38,9 Průměrný percentil uchazečů 2025: 40,2 40,2 Průměrný percentil uchazečů 2026: 43,4 43,4
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „SOŠ technologické“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 24 49,6 30 86 2,9 9,6 43,4
2025 23 45,2 30 94 3,1 8,4 40,2
2024 29 53,9 30 105 3,5 13,9 38,9
2023 starý test – – – – – – 38,2
2022 starý test – – – – – – 41,1
2021 starý test – – – – – – 35,1
2020 starý test – – – – – – 42,5
2019 starý test – – – – – – 37,6
2018 starý test – – – – – – 34,7
2017 starý test – – – – – – 34,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 86 44 30 24 50 10.
2025, 1. kolo 30 94 47 30 23 45 8.
2024, 1. kolo 30 105 65 30 29 54 14.

Nepřijati v 1. kole 2026: 31 přijato na školu s vyšší prioritou, 25 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
65–69
3 / 5
60–64
3 / 5
55–59
4 / 6
50–54
4 / 11
45–49
3 / 6
40–44
4 / 11
35–39
3 / 8
30–34
4 / 13
20–24
1 / 8

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Mladá Boleslav – Požární ochrana13
  2. Střední škola řemesel a služeb, Jablonec nad Nisou – Bezpečnostně právní činnost11
  3. Střední škola Kateřinky - Liberec, s.r.o. – Bezpečnostně právní činnost10
  4. SPŠ a SOŠ – Bezpečnostně právní činnost6
  5. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště dopravní Čáslav – Požární ochrana4
  6. Střední průmyslová škola chemická Pardubice – Požární ochrana4
  7. Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, Turnov – Hotelnictví4
  8. Integrovaná střední škola, Vysoké nad Jizerou – Mechanik opravář motorových vozidel3
  9. Integrovaná střední škola, Vysoké nad Jizerou – Autotronik3
  10. Střední škola, Lomnice nad Popelkou – Cestovní ruch3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.