Střední škola · krajská
Integrovaná střední škola technická Mělník
Integrovaná střední škola technická Mělník je krajská střední škola v Mělníce. Do střední školy chodí 532 žáků z 640 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2024 se na obor Ekonomika a podnikání hlásilo 135 uchazečů na 30 míst; poslední přijatý měl 50 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 54. percentilu všech maturantů v Česku.
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků
- 532
- z 640 povolených · 2025/26
- Na přijetí stačilo (2024)
- 50bodů ze 100
- Ekonomika a podnikání · mírný převis
- Maturita ČJ 2026
- 54.percentil
- úspěšnost 85 %
- Poslední inspekce ČŠI
- 3/2023
- 3 zprávy za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Integrovaná střední škola technická Mělník, příspěvková organizace
- Adresa ředitelství
- K Učilišti 2566, 276 01 Mělník
- Zřizovatel
- Středočeský kraj
- Web
- www.isstechn.cz
- IČO
- 00640930
- RED_IZO
- 600170161
Místa výuky
- SŠ: sady Na Polabí 411/72, 276 01 Mělník
- SŠ: K Učilišti 2566, 276 01 Mělník
- SŠ: K Učilišti 2183, 276 01 Mělník
Dny otevřených dveří a služby
- 14:00–18:00 Do kalendáře (.ics)
- 9:00–16:00 Do kalendáře (.ics)
- 9:00–16:00 Do kalendáře (.ics)
Škola uvádí: DOD: 20.10.2026 14:00 - 18:00 hod.; 28.11.2026 9:00 - 16:00 hod, 23.1.2027 9:00 - 16:00 hod.
- Ubytování
- ano (domov mládeže / internát)
- Stravování
- ano
- Jazyky
- angličtina, němčina, španělština
Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí
Index kvality
Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou
Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.
Co znamená: index kvality přidaná hodnota
80/100
Lepší než 80 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 74–85.
-
Výsledky u maturityváha 35 % 65/100
čeština 50. percentil · angličtina 49. percentil · úspěšnost 90,4 % · 129 maturantů 2024–2026
-
Přidaná hodnotaváha 30 % 98/100
+13,9 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní +18,2)
-
Zájem uchazečůváha 20 % 52/100
1,0 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 72 % míst
-
Podmínky výukyváha 15 % 35/100
kvalifikovaní učitelé 86 % úvazků · 23,1 žáka na třídu
- V Česku
- 157. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
- Středočeský kraj
- 13. místo ze všech 78 v kraji
- Skupina
- Lycea a odborné školy s maturitou
Další skupiny oborů školy: nástavbové studium: 69 (průměr)
Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední školaIZO 000640930 · 2025/26 | 640 | 53283 % kapacity | 23 | 23,1nejvíc 34 | 45,1 | 13,9 % |
Přijímačky 2026
Obory a kolik bodů stačilo
1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.
Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru
| Obor | Míst | Přihlášek | z toho 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Obtížnost | Dřív (stačilo) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Provozní technika23-43-L/51 · 2 roky Přidat do přihlášky | 15 | 30 | 19 | 5 | 25 | 40 | volné | 2025: – 2024: 18 |
| Mechanik strojů a zařízení23-44-L/01 · 4 roky | 24 | 24 | 8 | 16 | 21 | 42 | volné | |
| Mechanik strojů a zařízení – Robotika, automatizace, strojírenství23-44-L/01 · 4 roky Přidat do přihlášky | 24 | 41 | 9 | 5 | 36 | 43 | mírný převis | 2025: – 2024: – |
| Strojní mechanik23-51-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky | 30 | 58 | 8 | 26 | bez JPZ | – | 2025: – 2024: – |
|
| Obráběč kovů23-56-H/01 · 3 roky | 10 | 21 | 3 | 7 | bez JPZ | – | 2024: – | |
| Mechanik elektrotechnik – 26-52-H/01 - Elektro, digitalizace, automatizace26-41-L/01 · 4 roky Přidat do přihlášky | 30 | 89 | 36 | 30 | 31 | 47 | volné | |
| Mechanik elektrotechnik – Elektromechanik pro zařízení a přístroje 26-52-H/0126-41-L/01 · 4 roky | 30 | 87 | 32 | 30 | 29 | 47 | volné | |
| Mechanik elektrotechnik – Elektromechanik pro zařízení a přístroje 26-52-H/0226-41-L/01 · 4 roky | 30 | 62 | 25 | 19 | 27 | 40 | volné | |
| Provozní elektrotechnika26-41-L/52 · 2 roky Přidat do přihlášky | 15 | 53 | 36 | 15 | 32 | 40 | volné | 2025: 28 2024: 18 |
| Elektrikář26-51-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky | 48 | 130 | 41 | 47 | bez JPZ | – | 2025: – 2024: – |
|
| Elektrikář - silnoproud26-51-H/02 · 3 roky | 8 | 42 | 16 | 7 | bez JPZ | – | 2024: – | |
| Ekonomika a podnikání63-41-M/01 · 4 roky | 30 | 135 | 57 | 29 | 50 | 61 | mírný převis | |
| Ekonomika a podnikání – Řízení firem, Management sportu63-41-M/01 · 4 roky Přidat do přihlášky | 30 | 158 | 56 | 30 | 43 | 56 | mírný převis | 2025: 33 |
| Podnikání64-41-L/51 · 2 roky | 30 | 37 | 7 | 7 | 20 | 28 | volné | |
| Lyceum (režim pokusného ověřování) – Management bezpečnosti a sportu78-42-M/08 · 4 roky Přidat do přihlášky | 30 | 47 | 9 | 15 | 27 | 43 | volné |
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)
- Ekonomika a podnikání – Řízení firem, Management sportu
- Provozní elektrotechnika
- Provozní technika
Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.
Zobrazit tabulku
| Obor | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Ekonomika a podnikání – Řízení firem, Management sportu | 43 | 33 | – |
| Provozní elektrotechnika | 32 | 28 | 18 |
| Provozní technika | 25 | – | 18 |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.
Maturita
Výsledky maturit
Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.
Co znamená: percentil
| Rok | Maturovalo | Úspěšnost | Čeština (percentil) | Matematiku volilo | Matematika (percentil) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026jaro + podzim | 74 | 84,6 % | 54. | 19 % | – |
| 2025jaro + podzim | 75 | 88,9 % | 42. | 20 % | – |
| 2024jaro + podzim | 66 | 84,3 % | 38. | 20 % | – |
| 2023jaro + podzim | 46 | 67,9 % | 36. | 23 % | – |
| 2022jaro + podzim | 41 | 63,8 % | 26. | 21 % | – |
| 2021jaro + podzim | 49 | 69,2 % | 32. | 23 % | – |
| Česko 2026 | 82 387 | 92,3 % | 50. | 18 % | 50. |
Podle skupin oborů (2026)
- NÁSTAVBOVÉ STUDIUM TECHNICKÉ: 17 maturantů, úspěšnost 73,7 %, čeština 35. percentil
- SOŠ HOTELOVÉ A PODNIKATELSKÉ: 21 maturantů, úspěšnost 90,9 %, čeština 78. percentil
- SOU TECHNICKÉ: 30 maturantů, úspěšnost 90,0 %, čeština 43. percentil
Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.
Odhad
Přidaná hodnota
Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.
Co znamená: přidaná hodnota percentil
SOU technické (maturitní obory), SOŠ hotelové a podnikatelské
nad očekáváním +18,2 percentilového bodu (± 4,5)
- v rámci očekávání
- očekávaný percentil
- skutečný percentil
Maturanti dopadli v češtině o 18,2 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.
- Uchazeči u přijímaček 2020, 2022
- 31. percentil v češtině (161 uchazečů)
- Maturita z češtiny 2024, 2026
- 50. percentil (82 maturantů)
- Uchazečů na maturanta
- 2,0
- Očekáváno
- 31. percentil, pásmo 27.–36.
- SOŠ hotelové a podnikatelské
- +30,8 p. b., nad očekáváním (36 maturantů)
- SOU technické (maturitní obory)
- +8,2 p. b., nad očekáváním (46 maturantů)
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
Do 30 minut autem to sem má 129 obcí, ve kterých žije 11 197 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Kralupy nad Vltavou (29 min), Neratovice (20 min), Roudnice nad Labem (26 min), Štětí (19 min), Odolena Voda (27 min), Kostelec nad Labem (27 min), Líbeznice (27 min), Velvary (24 min).
Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Česká zahrad. akademie Mělník - SŠ a VOŠ
SŠ Index 20,0 km31/100bodů stačilo (2026)
volné -
Střední průmyslová škola stavební, Mělník
SŠ Index 520,3 km35/100bodů stačilo (2026)
mírný převis -
Soukromá střední zdravotnická škola Mělník
SŠ soukromá Index ≈ podprůměr0,8 km9/100bodů stačilo (2026)
volné -
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Neratovice
SŠ Index 100,8 km40/100bodů stačilo (2026)
mírný převis -
Gymnázium Jana Palacha, Mělník
Gymnázium Index ≈ průměr0,9 km57/100bodů stačilo (2026)
těžké -
Střední odborné učiliště, Liběchov
SŠ 1,6 km200žáků · 16,7 na třídu
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.