Mateřská škola · základní škola · obecní

Základní škola a Mateřská škola Větřkovice

Základní škola a Mateřská škola Větřkovice je obecní škola (MŠ a ZŠ) ve Větřkovicích. Do mateřské školy chodí 32 dětí z 40 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 35 žáků z 40 povolených (školní rok 2025/26).

MŠZŠ obecní školní družina jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (ZŠ)
35
z 40 povolených · 2025/26
Poslední inspekce ČŠI
3/2020
1 zpráva za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Základní škola a Mateřská škola Větřkovice, okres Opava, příspěvková organizace
Adresa ředitelství
Větřkovice 127, 747 43 Větřkovice
Zřizovatel
Obec Větřkovice
IČO
75027038
RED_IZO
600143180

Místa výuky

  • MŠ: Větřkovice 127, 747 43 Větřkovice
  • MŠ: Větřkovice 194, 747 43 Větřkovice
  • ZŠ: Větřkovice 127, 747 43 Větřkovice

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

Mateřská škola

94/100

špička

Lepší než 94 % mateřských škol. Odhad s nejistotou: 84–98.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 96 % lepší než 66 %
Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 16,0 20,6 lepší než 84 %
Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 8,0 10,3 lepší než 92 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 80 % 85 % lepší než 40 %

Dětí mladších 3 let: 9,4 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).

V Česku
289. místo ze všech 5 260 mateřských škol
Moravskoslezský kraj
22. místo ze všech 441 v kraji
Skupina
Mateřské školy

Základní škola

průměr

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 17–75 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (30–69) ve skupině základní školy jen s 1. stupněm.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 96 % 94 % lepší než 58 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 17,5 14,4 lepší než 17 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 11,0 11,5 lepší než 46 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 88 % 64 % lepší než 86 %
V Česku
766. místo ze všech 1 486 základních škol jen s 1. stupněm
Moravskoslezský kraj
85. místo ze všech 137 v kraji
Skupina
Základní školy jen s 1. stupněm

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Mateřská školaIZO 107629101 · 2025/26 40 3280 % kapacity 2 16,0 4,0 0,0 %
Základní školaIZO 102432082 · 2025/26 40 3588 % kapacity 2 17,5nejvíc 19 3,2 4,1 %

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Základní škola a Mateřská škola Březová

    Březová 78, 747 44 Březová

    ZŠ družina Podmínky 833,2 km

    189žáků · 18,9 na třídu

  2. Základní škola a gymnázium Vítkov

    Husova 653, 749 01 Vítkov

    ZŠ družina Podmínky 644,5 km

    411žáků · 19,6 na třídu

  3. Základní škola Heřmanice u Oder okres Nový Jičín

    Heřmanice u Oder 47, 742 35 Heřmanice u Oder

    ZŠ družina Podmínky 277,3 km

    36žáků · 12,0 na třídu

  4. Základní škola a Mateřská škola Skřipov

    Skřipov 120, 747 45 Skřipov

    ZŠ družina Podmínky 917,8 km

    171žáků · 19,0 na třídu

  5. Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

    Meleček 91, 747 41 Hradec nad Moravicí

    ZŠ družina Podmínky ≈ nadprůměr8,7 km

    30žáků · 15,0 na třídu

  6. Masarykova základní škola a mateřská škola Melč

    Melč 192, 747 84 Melč

    ZŠ družina Podmínky ≈ průměr9,0 km

    204žáků · 18,5 na třídu

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.