Mateřská škola · základní škola · obecní
Základní škola a Mateřská škola Horní Bludovice
Základní škola a Mateřská škola Horní Bludovice je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Horních Bludovicích. Do mateřské školy chodí 62 dětí z 75 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 51 žáků z 65 povolených (školní rok 2025/26).
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (ZŠ)
- 51
- z 65 povolených · 2025/26
- Poslední inspekce ČŠI
- 12/2025
- 2 zprávy za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Základní škola a Mateřská škola Horní Bludovice, příspěvková organizace
- Adresa ředitelství
- Horní Bludovice 202, 739 37 Horní Bludovice
- Zřizovatel
- Obec Horní Bludovice
- IČO
- 70989800
- RED_IZO
- 600133869
Místa výuky
- MŠ: Horní Bludovice 434, 739 37 Horní Bludovice
- MŠ: Horní Bludovice 202, 739 37 Horní Bludovice
- ZŠ: Horní Bludovice 202, 739 37 Horní Bludovice
Skóre podmínek
Skóre podmínek
Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.
Co znamená: skóre podmínek
Mateřská škola
průměr
Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 21–72 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (30–69) ve skupině mateřské školy.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 99 % | lepší než 66 % |
| Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 20,7 | 19,9 | lepší než 44 % |
| Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 10,6 | 9,9 | lepší než 31 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 83 % | 78 % | lepší než 48 % |
Dětí mladších 3 let: 17,7 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).
- V Česku
- 2760. místo ze všech 5 260 mateřských škol
- Moravskoslezský kraj
- 266. místo ze všech 441 v kraji
- Skupina
- Mateřské školy
Základní škola
podprůměr
Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 2–51 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (10–29) ve skupině základní školy jen s 1. stupněm.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 77 % | 92 % | lepší než 31 % |
| Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 17,0 | 13,7 | lepší než 20 % |
| Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 11,8 | 10,2 | lepší než 36 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 78 % | 63 % | lepší než 73 % |
- V Česku
- 1242. místo ze všech 1 486 základních škol jen s 1. stupněm
- Moravskoslezský kraj
- 122. místo ze všech 137 v kraji
- Skupina
- Základní školy jen s 1. stupněm
Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mateřská školaIZO 107621746 · 2025/26 | 75 | 6283 % kapacity | 3 | 20,7 | 5,9 | 0,0 % |
| Základní školaIZO 102068780 · 2025/26 | 65 | 5178 % kapacity | 3 | 17,0nejvíc 22 | 4,3 | 23,1 % |
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Základní škola a mateřská škola Frýdecká Havířov
ZŠ družina Podmínky 801,8 km267žáků · 20,5 na třídu
-
Základní škola a mateřská škola s polským jazykem vyučovacím Havířov
ZŠ družina Podmínky 1001,8 km78žáků · 11,1 na třídu
-
Základní škola K. Světlé Havířov
ZŠ družina Podmínky 692,7 km470žáků · 20,4 na třídu
-
Základní škola 1. máje Havířov
ZŠ družina Podmínky 522,9 km618žáků · 21,3 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola Soběšovice
ZŠ družina Podmínky 403,1 km32žáků · 10,7 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola Těrlicko
ZŠ družina Podmínky 883,1 km375žáků · 18,8 na třídu
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.