Mateřská škola · základní škola · obecní

Základní škola a Mateřská škola Milešovice

Základní škola a Mateřská škola Milešovice je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Milešovicích. Do mateřské školy chodí 26 dětí z 28 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 31 žáků z 40 povolených (školní rok 2025/26).

MŠZŠ obecní školní družina jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (ZŠ)
31
z 40 povolených · 2025/26
Poslední inspekce ČŠI
10/2025
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Základní škola a Mateřská škola Milešovice, okres Vyškov, příspěvková organizace
Adresa ředitelství
Milešovice 112, 683 54 Milešovice
Zřizovatel
Obec Milešovice
IČO
70984069
RED_IZO
600125629

Místa výuky

  • MŠ: Milešovice 174, 683 54 Milešovice
  • ZŠ: Milešovice 112, 683 54 Milešovice

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

Mateřská škola

16/100

podprůměr

Lepší než 16 % mateřských škol. Odhad s nejistotou: 9–29.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 97 % lepší než 66 %
Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 26,0 19,7 lepší než 3 %
Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 13,0 9,7 lepší než 3 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 93 % 84 % lepší než 78 %

Dětí mladších 3 let: 3,8 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).

V Česku
4413. místo ze všech 5 260 mateřských škol
Jihomoravský kraj
574. místo ze všech 669 v kraji
Skupina
Mateřské školy

Základní škola

podprůměr

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 2–68 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (10–29) ve skupině základní školy jen s 1. stupněm.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 67 % 83 % lepší než 20 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 15,5 15,0 lepší než 32 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 10,3 11,6 lepší než 55 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 78 % 69 % lepší než 71 %
V Česku
1170. místo ze všech 1 486 základních škol jen s 1. stupněm
Jihomoravský kraj
154. místo ze všech 208 v kraji
Skupina
Základní školy jen s 1. stupněm

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Mateřská školaIZO 107613603 · 2025/26 28 2693 % kapacity 1 26,0 2,0 0,0 %
Základní školaIZO 102807094 · 2025/26 40 3178 % kapacity 2 15,5nejvíc 17 3,0 33,3 %

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Základní škola a Mateřská škola Kobeřice u Brna

    Beneška 181, 684 01 Kobeřice u Brna

    ZŠ družina Podmínky 262,5 km

    36žáků · 12,0 na třídu

  2. Základní škola a Mateřská škola, Otnice

    Školní 352, 683 54 Otnice

    ZŠ družina Podmínky 513,0 km

    335žáků · 22,3 na třídu

  3. Základní škola a Mateřská škola Bošovice

    Bošovice 106, 683 54 Bošovice

    ZŠ družina Podmínky 53,8 km

    64žáků · 16,0 na třídu

  4. Základní škola a Mateřská škola Nížkovice

    Nížkovice 164, 684 01 Nížkovice

    ZŠ družina Podmínky 44,5 km

    49žáků · 16,3 na třídu

  5. Základní škola a Mateřská škola, Hrušky

    Hrušky 3, 683 52 Hrušky

    ZŠ družina Podmínky ≈ průměr5,1 km

    38žáků · 12,7 na třídu

  6. Základní škola a mateřská škola Šaratice

    Náves 83, 683 52 Šaratice

    ZŠ družina Podmínky 665,1 km

    289žáků · 19,3 na třídu

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.