Mateřská škola · základní škola · střední škola · obecní
Školy Březová - SOŠ, ZŠ a MŠ
Školy Březová - SOŠ, ZŠ a MŠ je obecní škola (MŠ, ZŠ a SŠ) v Březové. Do mateřské školy chodí 43 dětí z 60 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 150 žáků z 1 100 povolených (školní rok 2025/26). Do střední školy chodí 120 žáků z 200 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Kombinované lyceum hlásilo 110 uchazečů na 30 míst; poslední přijatý měl 57 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 45. percentilu všech maturantů v Česku.
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (SŠ)
- 120
- z 200 povolených · 2025/26
- Na přijetí stačilo (2026)
- 57bodů ze 100
- Kombinované lyceum · těžké
- Maturita ČJ 2026
- 45.percentil
- úspěšnost 76 %
- Poslední inspekce ČŠI
- 12/2022
- 1 zpráva za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová
- Adresa ředitelství
- Březová 102, 687 67 Březová
- Zřizovatel
- Obec Březová
- Web
- www.zsbrezova.eu
- IČO
- 70937303
- RED_IZO
- 600124223
Místa výuky
- MŠ: Březová 102, 687 67 Březová
- ZŠ: Březová 102, 687 67 Březová
- SŠ: Březová 102, 687 67 Březová
Index kvality
Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou
Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.
Co znamená: index kvality přidaná hodnota
90/100
Lepší než 90 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 86–94.
-
Výsledky u maturityváha 35 % 52/100
čeština 48. percentil · angličtina 49. percentil · úspěšnost 79,9 % · 356 maturantů 2024–2026
-
Přidaná hodnotaváha 30 % 93/100
+6,7 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní +8,2)
-
Zájem uchazečůváha 20 % 87/100
2,3 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 97 % míst
-
Podmínky výukyváha 15 % 86/100
kvalifikovaní učitelé 100 % úvazků · 17,1 žáka na třídu
- V Česku
- 75. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
- Zlínský kraj
- 9. místo ze všech 50 v kraji
- Skupina
- Lycea a odborné školy s maturitou
Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu
Skóre podmínek
Skóre podmínek
Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.
Co znamená: skóre podmínek
Mateřská škola
průměr
Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 8–59 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (30–69) ve skupině mateřské školy.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 97 % | lepší než 66 % |
| Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 21,5 | 19,3 | lepší než 34 % |
| Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 10,8 | 9,7 | lepší než 27 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 72 % | 78 % | lepší než 20 % |
Dětí mladších 3 let: 25,6 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).
- V Česku
- 3693. místo ze všech 5 260 mateřských škol
- Zlínský kraj
- 217. místo ze všech 311 v kraji
- Skupina
- Mateřské školy
Základní škola
94/100
Lepší než 94 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 93–95.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 98 % | lepší než 86 % |
| Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 16,7 | 18,0 | lepší než 80 % |
| Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 5,8 | 12,5 | lepší než 98 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 14 % | 68 % | lepší než 0 % |
- V Česku
- 154. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
- Zlínský kraj
- 15. místo ze všech 145 v kraji
- Skupina
- Základní školy s 1. i 2. stupněm
Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mateřská školaIZO 107612348 · 2025/26 | 60 | 4372 % kapacity | 2 | 21,5 | 4,0 | 0,0 % |
| Základní školaIZO 102731659 · 2025/26 | 1 100 | 15014 % kapacity | 9 | 16,7nejvíc 28 | 26,0 | 0,0 % |
| Střední školaIZO 181086093 · 2025/26 | 200 | 12060 % kapacity | 7 | 17,1nejvíc 28 | 2,0 | 0,0 % |
Přijímačky 2026
Obory a kolik bodů stačilo
1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.
Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru
| Obor | Míst | Přihlášek | z toho 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Obtížnost | Dřív (stačilo) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kombinované lyceum78-42-M/06 · 4 roky Přidat do přihlášky | 30 | 110 | 60 | 28 | 57 | 73 | těžké | 2025: 56 2024: 53 |
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obor s daty za víc let)
- Kombinované lyceum
Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.
Zobrazit tabulku
| Obor | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Kombinované lyceum | 57 | 56 | 53 |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.
Maturita
Výsledky maturit
Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.
Co znamená: percentil
| Rok | Maturovalo | Úspěšnost | Čeština (percentil) | Matematiku volilo | Matematika (percentil) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026jaro + podzim | 184 | 76,4 % | 45. | 9 % | 20. |
| 2025jaro + podzim | 126 | 85,5 % | 53. | 5 % | – |
| 2024jaro + podzim | 46 | 80,4 % | 47. | – | – |
| 2023jaro + podzim | 33 | 67,6 % | 37. | – | – |
| 2022jaro + podzim | 35 | 82,5 % | 49. | – | – |
| 2021jaro + podzim | 37 | 87,2 % | 47. | – | – |
| Česko 2026 | 82 387 | 92,3 % | 50. | 18 % | 50. |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.
Odhad
Přidaná hodnota
Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.
Co znamená: přidaná hodnota percentil
Lyceum
nad očekáváním +8,2 percentilového bodu (± 3,9)
- v rámci očekávání
- očekávaný percentil
- skutečný percentil
Maturanti dopadli v češtině o 8,2 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.
- Uchazeči u přijímaček 2020–2022
- 50. percentil v češtině (129 uchazečů)
- Maturita z češtiny 2024–2026
- 48. percentil (356 maturantů)
- Uchazečů na maturanta
- 0,4
- Očekáváno
- 40. percentil, pásmo 36.–44.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
Do 30 minut autem to sem má 32 obcí, ve kterých žije 2 850 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Uherský Brod (23 min), Bojkovice (25 min), Hluk (27 min), Nivnice (17 min), Strání (12 min), Vlčnov (28 min), Dolní Němčí (21 min), Bánov (18 min).
Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský Brod
SŠ Index 7610,5 km27/100bodů stačilo (2026)
volné -
Střední odborné učiliště Uherský Brod
SŠ Index 7511,4 km21/100bodů stačilo (2026)
volné -
Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod
SŠ Index 4512,3 km24/100bodů stačilo (2026)
volné -
Gymnázium J.A.Komenského a JŠ s pr.SJZ
Gymnázium Index ≈ průměr12,5 km48/100bodů stačilo (2026)
těžké -
Církevní střední škola pedagogická a sociální Bojkovice
SŠ církevní Index 9313,1 km45/100bodů stačilo (2026)
mírný převis -
Střední odborná škola Luhačovice
SŠ Index 7518,2 km26/100bodů stačilo (2026)
volné
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.