Mateřská škola · základní škola · obecní

Základní škola a Mateřská škola Lipovec

Základní škola a Mateřská škola Lipovec je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Lipovci. Do mateřské školy chodí 43 dětí z 52 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 177 žáků z 330 povolených (školní rok 2025/26).

MŠZŠ obecní školní družina jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (ZŠ)
177
z 330 povolených · 2025/26
Poslední inspekce ČŠI
10/2021
1 zpráva za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Základní škola a Mateřská škola Lipovec, okres Blansko, příspěvková organizace
Adresa ředitelství
Lipovec 167, 679 15 Lipovec
Zřizovatel
Obec Lipovec
IČO
71004165
RED_IZO
600106250

Místa výuky

  • MŠ: Lipovec 264, 679 15 Lipovec
  • ZŠ: Lipovec 167, 679 15 Lipovec

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

Mateřská škola

40/100

průměr

Lepší než 40 % mateřských škol. Odhad s nejistotou: 12–69.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 92 % lepší než 66 %
Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 21,5 20,2 lepší než 34 %
Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 10,8 9,9 lepší než 27 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 83 % 80 % lepší než 48 %

Dětí mladších 3 let: 4,7 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).

V Česku
3152. místo ze všech 5 260 mateřských škol
Jihomoravský kraj
406. místo ze všech 669 v kraji
Skupina
Mateřské školy

Základní škola

76/100

nadprůměr

Lepší než 76 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 69–82.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 97 % lepší než 86 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 19,7 20,3 lepší než 55 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 13,1 13,3 lepší než 61 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 54 % 73 % lepší než 14 %
V Česku
599. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
Jihomoravský kraj
67. místo ze všech 270 v kraji
Skupina
Základní školy s 1. i 2. stupněm

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Mateřská školaIZO 107600293 · 2025/26 52 4383 % kapacity 2 21,5 4,0 0,0 %
Základní školaIZO 102007624 · 2025/26 330 17754 % kapacity 9 19,7nejvíc 27 13,6 0,0 %

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Základní škola a mateřská škola Rozstání

    Rozstání 25, 798 62 Rozstání

    ZŠ družina Podmínky ≈ nadprůměr2,6 km

    28žáků · 14,0 na třídu

  2. Základní škola a Mateřská škola Ostrov u Macochy

    Ostrov u Macochy 363, 679 14 Ostrov u Macochy

    ZŠ družina Podmínky ≈ nadprůměr3,3 km

    154žáků · 15,4 na třídu

  3. Základní škola a Mateřská škola Kotvrdovice

    Kotvrdovice 124, 679 07 Kotvrdovice

    ZŠ družina Podmínky ≈ podprůměr3,7 km

    47žáků · 15,7 na třídu

  4. Základní škola a mateřská škola Podomí

    Podomí 155, 683 04 Podomí

    ZŠ družina Podmínky 684,8 km

    215žáků · 21,5 na třídu

  5. Základní škola a Mateřská škola Vysočany

    Molenburk 42, 679 13 Vysočany

    ZŠ družina Podmínky ≈ podprůměr5,3 km

    35žáků · 11,7 na třídu

  6. Lesní základní škola Otakárek, s.r.o.

    Molenburk 42, 679 13 Vysočany

    ZŠ soukromá družina Podmínky 285,3 km

    11žáků · 5,5 na třídu

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.