Mateřská škola · základní škola · obecní

Základní škola a Mateřská škola Kunštát

Základní škola a Mateřská škola Kunštát je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Kunštátě. Do mateřské školy chodí 107 dětí z 131 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 353 žáků z 570 povolených (školní rok 2025/26).

MŠZŠ obecní školní družina jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (ZŠ)
353
z 570 povolených · 2025/26
Poslední inspekce ČŠI
5/2025
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Základní škola a Mateřská škola Kunštát, příspěvková organizace
Adresa ředitelství
Brněnská 32, 679 72 Kunštát
Zřizovatel
Město Kunštát
IČO
62073427
RED_IZO
600106241

Místa výuky

  • MŠ: Lipka 428, 679 72 Kunštát
  • ZŠ: Brněnská 471, 679 72 Kunštát
  • ZŠ: Brněnská 32, 679 72 Kunštát

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

Mateřská škola

40/100

průměr

Lepší než 40 % mateřských škol. Odhad s nejistotou: 20–60.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 92 % lepší než 66 %
Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 21,4 20,2 lepší než 35 %
Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 10,7 9,9 lepší než 28 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 82 % 80 % lepší než 45 %

Dětí mladších 3 let: 12,1 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).

V Česku
3141. místo ze všech 5 260 mateřských škol
Jihomoravský kraj
401. místo ze všech 669 v kraji
Skupina
Mateřské školy

Základní škola

průměr

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 22–70 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (30–69) ve skupině základní školy s 1. i 2. stupněm.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 95 % 97 % lepší než 52 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 20,8 20,3 lepší než 43 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 13,0 13,3 lepší než 62 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 62 % 73 % lepší než 24 %
V Česku
1420. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
Jihomoravský kraj
192. místo ze všech 270 v kraji
Skupina
Základní školy s 1. i 2. stupněm

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Mateřská školaIZO 107600838 · 2025/26 131 10782 % kapacity 5 21,4 10,0 0,0 %
Základní školaIZO 102007586 · 2025/26 570 35362 % kapacity 17 20,8nejvíc 25 27,2 5,2 %

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Základní škola Nýrov

    Nýrov 35, 679 72 Nýrov

    ZŠ družina Podmínky 892,4 km

    30žáků · 15,0 na třídu

  2. Základní škola a Mateřská škola, Sebranice

    Sebranice 133, 679 31 Sebranice

    ZŠ družina Podmínky ≈ průměr4,1 km

    25žáků · 8,3 na třídu

  3. Základní škola Voděrady

    Voděrady 76, 679 01 Voděrady

    ZŠ družina Podmínky 914,2 km

    18žáků · 9,0 na třídu

  4. Základní škola Rozseč nad Kunštátem

    Rozseč nad Kunštátem 2, 679 73 Rozseč nad Kunštátem

    ZŠ Podmínky 964,4 km

    41žáků · 13,7 na třídu

  5. Základní škola a Mateřská škola Drnovice

    Drnovice 60, 679 76 Drnovice

    ZŠ družina Podmínky ≈ podprůměr4,7 km

    101žáků · 20,2 na třídu

  6. Základní škola Sulíkov

    Sulíkov 13, 679 62 Sulíkov

    ZŠ družina Podmínky ≈ průměr4,7 km

    29žáků · 14,5 na třídu

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.