Mateřská škola · základní škola · obecní

Základní škola a Mateřská škola, Nový Hradec Králové

Základní škola a Mateřská škola, Nový Hradec Králové je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Hradci Králové. Do mateřské školy chodí 45 dětí z 56 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 237 žáků z 330 povolených (školní rok 2025/26).

MŠZŠ obecní školní družina jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (ZŠ)
237
z 330 povolených · 2025/26
Poslední inspekce ČŠI
12/2018
1 zpráva za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Základní škola a Mateřská škola, Nový Hradec Králové, Pešinova 146
Adresa ředitelství
Pešinova 146/4, 500 08 Hradec Králové
Zřizovatel
Statutární město Hradec Králové
IČO
69172480
RED_IZO
600088847

Místa výuky

  • MŠ: Na Biřičce 1263/12, 500 08 Hradec Králové
  • ZŠ: Pešinova 146/4, 500 08 Hradec Králové

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

Mateřská škola

podprůměr

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 8–51 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (10–29) ve skupině mateřské školy.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 94 % lepší než 66 %
Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 22,5 20,3 lepší než 23 %
Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 11,3 9,8 lepší než 17 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 80 % 88 % lepší než 42 %

Dětí mladších 3 let: 2,2 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).

V Česku
3976. místo ze všech 5 260 mateřských škol
Královéhradecký kraj
239. místo ze všech 302 v kraji
Skupina
Mateřské školy

Základní škola

57/100

průměr

Lepší než 57 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 47–67.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 96 % lepší než 86 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 21,6 20,4 lepší než 34 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 14,3 13,4 lepší než 33 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 72 % 79 % lepší než 40 %
V Česku
1074. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
Královéhradecký kraj
73. místo ze všech 141 v kraji
Skupina
Základní školy s 1. i 2. stupněm

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Mateřská školaIZO 107581019 · 2025/26 56 4580 % kapacity 2 22,5 4,0 0,0 %
Základní školaIZO 102066809 · 2025/26 330 23772 % kapacity 11 21,5nejvíc 27 16,6 0,0 %

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Základní škola Sion J. A. Komenského, Hradec Králové

    Kleinerových 550/1, 500 06 Hradec Králové

    ZŠ soukromá družina Podmínky 401,6 km

    170žáků · 18,9 na třídu

  2. Základní škola, Hradec Králové, M. Horákové 258

    Milady Horákové 258/50, 500 06 Hradec Králové

    ZŠ družina Podmínky 471,7 km

    639žáků · 22,0 na třídu

  3. Základní škola, Hradec Králové, Štefánikova 566

    Štefánikova 566/26, 500 11 Hradec Králové

    ZŠ družina Podmínky 262,0 km

    883žáků · 24,5 na třídu

  4. Základní škola a Mateřská škola Pohádka, Hradec Králové

    Mandysova 1434/1, 500 12 Hradec Králové

    ZŠ družina Podmínky 302,7 km

    460žáků · 23,0 na třídu

  5. Základní škola Comenius

    Jana Masaryka 605/30, 500 12 Hradec Králové

    ZŠ soukromá družina Podmínky ≈ nadprůměr2,8 km

    157žáků · 17,4 na třídu

  6. Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové, Štefcova 1092

    Štefcova 1092/1, 500 09 Hradec Králové

    ZŠ družina Podmínky 243,1 km

    724žáků · 24,1 na třídu

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.