Mateřská škola · základní škola · obecní
Základní škola a Mateřská škola Zaječov
Základní škola a Mateřská škola Zaječov je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Zaječově. Do mateřské školy chodí 64 dětí z 64 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 198 žáků z 250 povolených (školní rok 2025/26).
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (ZŠ)
- 198
- z 250 povolených · 2025/26
- Poslední inspekce ČŠI
- 1/2020
- 1 zpráva za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Základní škola a Mateřská škola Zaječov, okres Beroun
- Adresa ředitelství
- Zaječov 359, 267 63 Zaječov
- Zřizovatel
- Obec Zaječov
- IČO
- 70993467
- RED_IZO
- 600043088
Místa výuky
- MŠ: Zaječov 358, 267 63 Zaječov
- MŠ: Zaječov 388, 267 63 Zaječov
- ZŠ: Zaječov 95, 267 63 Zaječov
- ZŠ: Zaječov 359, 267 63 Zaječov
Skóre podmínek
Skóre podmínek
Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.
Co znamená: skóre podmínek
Mateřská škola
60/100
Lepší než 60 % mateřských škol. Odhad s nejistotou: 36–80.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 92 % | lepší než 66 % |
| Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 21,3 | 19,7 | lepší než 36 % |
| Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 10,7 | 9,7 | lepší než 29 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 100 % | 88 % | lepší než 96 % |
Dětí mladších 3 let: 6,3 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).
- V Česku
- 2124. místo ze všech 5 260 mateřských škol
- Středočeský kraj
- 310. místo ze všech 815 v kraji
- Skupina
- Mateřské školy
Základní škola
37/100
Lepší než 37 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 21–59.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 79 % | 79 % | lepší než 14 % |
| Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 18,0 | 20,6 | lepší než 71 % |
| Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 13,2 | 14,2 | lepší než 58 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 79 % | 83 % | lepší než 53 % |
- V Česku
- 1591. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
- Středočeský kraj
- 122. místo ze všech 332 v kraji
- Skupina
- Základní školy s 1. i 2. stupněm
Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mateřská školaIZO 007511035 · 2025/26 | 64 | 64100 % kapacity | 3 | 21,3 | 6,0 | 0,0 % |
| Základní školaIZO 002050838 · 2025/26 | 250 | 19879 % kapacity | 11 | 18,0nejvíc 31 | 15,0 | 20,6 % |
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Základní škola T. G. Masaryka, Komárov
ZŠ družina Podmínky ≈ podprůměr4,7 km359žáků · 21,1 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola Cheznovice
ZŠ družina Podmínky ≈ nadprůměr4,7 km32žáků · 10,7 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola Osek
ZŠ družina Podmínky 676,2 km49žáků · 16,3 na třídu
-
Základní škola Karla Vokáče Strašice
ZŠ družina Podmínky 277,1 km309žáků · 19,3 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola Újezd
ZŠ družina Podmínky 747,3 km41žáků · 13,7 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola Kařez
ZŠ družina Podmínky 857,4 km38žáků · 12,7 na třídu
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.