Střední škola · vyšší odborná škola · krajská

Střední rybářská škola a VOŠ

Střední rybářská škola a VOŠ je krajská škola (SŠ a VOŠ) ve Vodňanech. Do střední školy chodí 212 žáků z 270 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Rybářství – Chov ryb hlásilo 91 uchazečů na 31 míst; poslední přijatý měl 28 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 46. percentilu všech maturantů v Česku.

SŠVOŠ krajská jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (SŠ)
212
z 270 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2026)
28bodů ze 100
Rybářství – Chov ryb · volné
Maturita ČJ 2026
46.percentil
úspěšnost 86 %
Poslední inspekce ČŠI
2/2023
1 zpráva za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany, Zátiší 480
Adresa ředitelství
Zátiší 480, 389 01 Vodňany
Zřizovatel
Jihočeský kraj
Web
www.srs-vodnany.cz
IČO
60650770
RED_IZO
600020291

Místa výuky

  • SŠ: Zátiší 480, 389 01 Vodňany
  • SŠ: Rechle 311, 389 01 Vodňany
  • VOŠ: Rechle 311, 389 01 Vodňany
  • VOŠ: Zátiší 480, 389 01 Vodňany

Dny otevřených dveří a služby

DOD: na stránkách školy jsou uvedeny dny otevřených dveří, nebo kdykoliv po telefonické domluvě

Ubytování
ano (domov mládeže / internát)
Stravování
ano
Jazyky
angličtina, němčina

Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy.

Index kvality

Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

76/100

nadprůměr

Lepší než 76 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 68–83.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 51/100

    čeština 46. percentil · angličtina 38. percentil · úspěšnost 90,2 % · 139 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 % 95/100

    +9,3 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní +11,4)

  • Zájem uchazečůváha 20 % 69/100

    1,0 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 96 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 32/100

    kvalifikovaní učitelé 90 % úvazků · 26,5 žáka na třídu

V Česku
185. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
Jihočeský kraj
9. místo ze všech 50 v kraji
Skupina
Lycea a odborné školy s maturitou

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Střední školaIZO 060650770 · 2025/26 270 21279 % kapacity 8 26,5nejvíc 31 19,8 9,6 %
Vyšší odborná školaIZO 110028643 115 – – – – –

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Rybářství – Chov ryb41-43-M/01 · 4 roky Přidat do přihlášky 31 91 44 31 28 49 volné 2025: 21
2024: 13
Rybářství – Vodní stavby v rybářství41-43-M/01 · 4 roky Přidat do přihlášky 31 73 28 30 21 46 volné 2025: 30
2024: 25
Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Rybářství – Vodní stavby v rybářství 2024: 25 Rybářství – Vodní stavby v rybářství 2025: 30 Rybářství – Vodní stavby v rybářství 2026: 21 Rybářství – Chov ryb 2024: 13 Rybářství – Chov ryb 2025: 21 Rybářství – Chov ryb 2026: 28
  • Rybářství – Chov ryb
  • Rybářství – Vodní stavby v rybářství

Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.

Zobrazit tabulku
Obor202620252024
Rybářství – Chov ryb282113
Rybářství – Vodní stavby v rybářství213025

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 42 86,0 % 46. 16 % –
2025jaro + podzim 51 92,2 % 49. 10 % –
2024jaro + podzim 46 97,8 % 43. 15 % –
2023jaro + podzim 38 92,1 % 42. 16 % –
2022jaro + podzim 38 92,1 % 33. 16 % –
2021jaro + podzim 49 98,0 % 41. 27 % –
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

SOŠ zemědělské

nad očekáváním +11,4 percentilového bodu (± 3,8)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině o 11,4 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2020–2022
38. percentil v češtině (182 uchazečů)
Maturita z češtiny 2024–2026
46. percentil (139 maturantů)
Uchazečů na maturanta
1,3
Očekáváno
34. percentil, pásmo 31.–38.

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 112 obcí, ve kterých žije 7 636 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Písek (21 min), Strakonice (29 min), Prachatice (27 min), Týn nad Vltavou (27 min), Hluboká nad Vltavou (29 min), Protivín (12 min), Zliv (20 min), Volyně (27 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Vyšší odborná škola restaurátorská s.r.o.

    U Školy 100, 397 01 Písek · Vyšší odborná škola

    VOŠ soukromá 13,5 km

    60povolená kapacita

  2. SOUKROMÁ VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA FILMOVÁ s.r.o.

    Lipová alej 2068, 397 01 Písek · Vyšší odborná škola

    VOŠ soukromá 15,8 km

    96povolená kapacita

  3. Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Písek

    Karla Čapka 402, 397 01 Písek · Vyšší odborná škola

    VOŠ 16,0 km

    150povolená kapacita

  4. VOŠ lesnická a Střední lesnická škola

    Lesnická 55, 397 01 Písek · Vyšší odborná škola

    VOŠ 17,0 km

    135povolená kapacita

  5. Vyšší odborná škola sociální a Střední pedagogická škola, Prachatice

    Husova 75, 383 01 Prachatice · Vyšší odborná škola

    VOŠ 20,8 km

    230povolená kapacita

  6. Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Volyně

    Resslova 440, 387 01 Volyně · Vyšší odborná škola

    VOŠ 21,2 km

    300povolená kapacita

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.