Gymnázium · 79-41-K/41

Gymnázium – Gymnázium, Olomouc

Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Olomouc: v roce 2025 32 přihlášek na 14 míst, přijato 14. Nejnižší výsledek přijatého byl 55 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
2,3
32 přihlášek, 14 míst
Přijato v 1. kole
14
44 % přihlášek
Stačilo bodů (2025)
55ze 100
těžké
Průměr přijatých
64bodů
77. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – NJ

Přijatí v 2025: nejméně 55, v průměru 64, nejvíc 82 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 64,2 Průměrný percentil uchazečů 2017: 64,4 64,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 63,7 63,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 63,4 63,4 Průměrný percentil uchazečů 2020: 68,2 68,2 Průměrný percentil uchazečů 2021: 65,4 65,4 Průměrný percentil uchazečů 2022: 70 70 Průměrný percentil uchazečů 2023: 71,8 71,8 Průměrný percentil uchazečů 2025: 74,9 74,9
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2025 55 64 14 32 2,3 64,2 74,9
2023 starý test – – – – – – 71,8
2022 starý test – – – – – – 70
2021 starý test – – – – – – 65,4
2020 starý test – – – – – – 68,2
2019 starý test – – – – – – 63,4
2018 starý test – – – – – – 63,7
2017 starý test – – – – – – 64,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2025, 1. kolo 14 32 15 14 55 64 64.

Nepřijati v 1. kole 2025: 12 přijato na školu s vyšší prioritou, 6 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
9 / 19
80–84
7 / 20
75–79
17 / 32
70–74
11 / 32
65–69
10 / 33
60–64
1 / 26
55–59
0 / 17
50–54
0 / 13
45–49
0 / 12
40–44
0 / 8

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – TV

Přijatí v 2025: nejméně 56, v průměru 72, nejvíc 91 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 65,8 Průměrný percentil uchazečů 2017: 64,4 64,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 63,7 63,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 63,4 63,4 Průměrný percentil uchazečů 2020: 68,2 68,2 Průměrný percentil uchazečů 2021: 65,4 65,4 Průměrný percentil uchazečů 2022: 70 70 Průměrný percentil uchazečů 2023: 71,8 71,8 Průměrný percentil uchazečů 2025: 75,2 75,2
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2025 56 72,2 28 58 2,1 65,8 75,2
2023 starý test – – – – – – 71,8
2022 starý test – – – – – – 70
2021 starý test – – – – – – 65,4
2020 starý test – – – – – – 68,2
2019 starý test – – – – – – 63,4
2018 starý test – – – – – – 63,7
2017 starý test – – – – – – 64,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2025, 1. kolo 28 58 45 28 56 72 66.

Nepřijati v 1. kole 2025: 8 přijato na školu s vyšší prioritou, 17 pro nedostatek míst, 5 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
9 / 19
80–84
7 / 20
75–79
17 / 32
70–74
11 / 32
65–69
10 / 33
60–64
1 / 26
55–59
0 / 17
50–54
0 / 13
45–49
0 / 12
40–44
0 / 8

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – jazykové - německý jazyk

Přijatí v 2024: nejméně 66, v průměru 75, nejvíc 89 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 67,7 Průměrný percentil uchazečů 2017: 64,4 64,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 63,7 63,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 63,4 63,4 Průměrný percentil uchazečů 2020: 68,2 68,2 Průměrný percentil uchazečů 2021: 65,4 65,4 Průměrný percentil uchazečů 2022: 70 70 Průměrný percentil uchazečů 2023: 71,8 71,8 Průměrný percentil uchazečů 2024: 76,6 76,6
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2024 66 74,6 14 37 2,6 67,7 76,6
2023 starý test – – – – – – 71,8
2022 starý test – – – – – – 70
2021 starý test – – – – – – 65,4
2020 starý test – – – – – – 68,2
2019 starý test – – – – – – 63,4
2018 starý test – – – – – – 63,7
2017 starý test – – – – – – 64,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 14 37 17 14 66 75 68.

Nepřijati v 1. kole 2024: 11 přijato na školu s vyšší prioritou, 11 pro nedostatek míst, 1 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
9 / 19
80–84
7 / 20
75–79
17 / 32
70–74
11 / 32
65–69
10 / 33
60–64
1 / 26
55–59
0 / 17
50–54
0 / 13
45–49
0 / 12
40–44
0 / 8

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – jazykové - španělský jazyk

Přijatí v 2024: nejméně 68, v průměru 81, nejvíc 88 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 70,4 Průměrný percentil uchazečů 2017: 64,4 64,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 63,7 63,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 63,4 63,4 Průměrný percentil uchazečů 2020: 68,2 68,2 Průměrný percentil uchazečů 2021: 65,4 65,4 Průměrný percentil uchazečů 2022: 70 70 Průměrný percentil uchazečů 2023: 71,8 71,8 Průměrný percentil uchazečů 2024: 74,1 74,1
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2024 68 81,3 14 49 3,5 70,4 74,1
2023 starý test – – – – – – 71,8
2022 starý test – – – – – – 70
2021 starý test – – – – – – 65,4
2020 starý test – – – – – – 68,2
2019 starý test – – – – – – 63,4
2018 starý test – – – – – – 63,7
2017 starý test – – – – – – 64,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 14 49 23 14 68 81 70.

Nepřijati v 1. kole 2024: 19 přijato na školu s vyšší prioritou, 11 pro nedostatek míst, 5 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
9 / 19
80–84
7 / 20
75–79
17 / 32
70–74
11 / 32
65–69
10 / 33
60–64
1 / 26
55–59
0 / 17
50–54
0 / 13
45–49
0 / 12
40–44
0 / 8

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – sportovní

Přijatí v 2024: nejméně 67, v průměru 81, nejvíc 98 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 69,1 Průměrný percentil uchazečů 2017: 64,4 64,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 63,7 63,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 63,4 63,4 Průměrný percentil uchazečů 2020: 68,2 68,2 Průměrný percentil uchazečů 2021: 65,4 65,4 Průměrný percentil uchazečů 2022: 70 70 Průměrný percentil uchazečů 2023: 71,8 71,8 Průměrný percentil uchazečů 2024: 70,8 70,8
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2024 67 81,3 28 96 3,4 69,1 70,8
2023 starý test – – – – – – 71,8
2022 starý test – – – – – – 70
2021 starý test – – – – – – 65,4
2020 starý test – – – – – – 68,2
2019 starý test – – – – – – 63,4
2018 starý test – – – – – – 63,7
2017 starý test – – – – – – 64,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 28 96 53 28 67 81 69.

Nepřijati v 1. kole 2024: 29 přijato na školu s vyšší prioritou, 35 pro nedostatek míst, 4 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
9 / 19
80–84
7 / 20
75–79
17 / 32
70–74
11 / 32
65–69
10 / 33
60–64
1 / 26
55–59
0 / 17
50–54
0 / 13
45–49
0 / 12
40–44
0 / 8

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – tělesná výchova

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 66, v průměru 77, nejvíc 88 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2026: 75,8 Průměrný percentil uchazečů 2017: 64,4 64,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 63,7 63,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 63,4 63,4 Průměrný percentil uchazečů 2020: 68,2 68,2 Průměrný percentil uchazečů 2021: 65,4 65,4 Průměrný percentil uchazečů 2022: 70 70 Průměrný percentil uchazečů 2023: 71,8 71,8 Průměrný percentil uchazečů 2026: 67,9 67,9
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 66 76,5 28 113 4,0 75,8 67,9
2023 starý test – – – – – – 71,8
2022 starý test – – – – – – 70
2021 starý test – – – – – – 65,4
2020 starý test – – – – – – 68,2
2019 starý test – – – – – – 63,4
2018 starý test – – – – – – 63,7
2017 starý test – – – – – – 64,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 28 113 81 28 66 77 76.

Nepřijati v 1. kole 2026: 19 přijato na školu s vyšší prioritou, 57 pro nedostatek míst, 9 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
9 / 19
80–84
7 / 20
75–79
17 / 32
70–74
11 / 32
65–69
10 / 33
60–64
1 / 26
55–59
0 / 17
50–54
0 / 13
45–49
0 / 12
40–44
0 / 8

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – všeobecné

Přijatí v 2025: nejméně 59, v průměru 71, nejvíc 83 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 7,4 7,4 Přihlášek na místo 2025: 4,4 4,4 Průměr přijatých 2024: 83,7 Průměr přijatých 2025: 70,8 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 74 74 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 59 59
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 78,3 Percentil posledního přijatého 2025: 70,6 Průměrný percentil uchazečů 2017: 64,4 64,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 63,7 63,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 63,4 63,4 Průměrný percentil uchazečů 2020: 68,2 68,2 Průměrný percentil uchazečů 2021: 65,4 65,4 Průměrný percentil uchazečů 2022: 70 70 Průměrný percentil uchazečů 2023: 71,8 71,8 Průměrný percentil uchazečů 2024: 78,1 78,1 Průměrný percentil uchazečů 2025: 79 79
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2025 59 70,8 28 122 4,4 70,6 79
2024 74 83,7 28 206 7,4 78,3 78,1
2023 starý test – – – – – – 71,8
2022 starý test – – – – – – 70
2021 starý test – – – – – – 65,4
2020 starý test – – – – – – 68,2
2019 starý test – – – – – – 63,4
2018 starý test – – – – – – 63,7
2017 starý test – – – – – – 64,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2025, 1. kolo 28 122 41 27 59 71 71.
2024, 1. kolo 28 206 44 28 74 84 78.

Nepřijati v 1. kole 2025: 60 přijato na školu s vyšší prioritou, 23 pro nedostatek míst, 11 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
9 / 19
80–84
7 / 20
75–79
17 / 32
70–74
11 / 32
65–69
10 / 33
60–64
1 / 26
55–59
0 / 17
50–54
0 / 13
45–49
0 / 12
40–44
0 / 8

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – všeobecné s rozšířenou výukou NJ

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 60, v průměru 71, nejvíc 89 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2026: 67,1 Průměrný percentil uchazečů 2017: 64,4 64,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 63,7 63,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 63,4 63,4 Průměrný percentil uchazečů 2020: 68,2 68,2 Průměrný percentil uchazečů 2021: 65,4 65,4 Průměrný percentil uchazečů 2022: 70 70 Průměrný percentil uchazečů 2023: 71,8 71,8 Průměrný percentil uchazečů 2026: 77,5 77,5
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 60 71,2 14 47 3,4 67,1 77,5
2023 starý test – – – – – – 71,8
2022 starý test – – – – – – 70
2021 starý test – – – – – – 65,4
2020 starý test – – – – – – 68,2
2019 starý test – – – – – – 63,4
2018 starý test – – – – – – 63,7
2017 starý test – – – – – – 64,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 14 47 18 14 60 71 67.

Nepřijati v 1. kole 2026: 20 přijato na školu s vyšší prioritou, 11 pro nedostatek míst, 2 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
9 / 19
80–84
7 / 20
75–79
17 / 32
70–74
11 / 32
65–69
10 / 33
60–64
1 / 26
55–59
0 / 17
50–54
0 / 13
45–49
0 / 12
40–44
0 / 8

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – všeobecné s rozšířenou výukou ŠJ

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 75, v průměru 81, nejvíc 93 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2026: 86,8 Průměrný percentil uchazečů 2017: 64,4 64,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 63,7 63,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 63,4 63,4 Průměrný percentil uchazečů 2020: 68,2 68,2 Průměrný percentil uchazečů 2021: 65,4 65,4 Průměrný percentil uchazečů 2022: 70 70 Průměrný percentil uchazečů 2023: 71,8 71,8 Průměrný percentil uchazečů 2026: 79,2 79,2
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 75 81 14 83 5,9 86,8 79,2
2023 starý test – – – – – – 71,8
2022 starý test – – – – – – 70
2021 starý test – – – – – – 65,4
2020 starý test – – – – – – 68,2
2019 starý test – – – – – – 63,4
2018 starý test – – – – – – 63,7
2017 starý test – – – – – – 64,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 14 83 36 14 75 81 87.

Nepřijati v 1. kole 2026: 29 přijato na školu s vyšší prioritou, 36 pro nedostatek míst, 4 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
9 / 19
80–84
7 / 20
75–79
17 / 32
70–74
11 / 32
65–69
10 / 33
60–64
1 / 26
55–59
0 / 17
50–54
0 / 13
45–49
0 / 12
40–44
0 / 8

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – ŠJ

Přijatí v 2025: nejméně 65, v průměru 73, nejvíc 83 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 79,5 Průměrný percentil uchazečů 2017: 64,4 64,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 63,7 63,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 63,4 63,4 Průměrný percentil uchazečů 2020: 68,2 68,2 Průměrný percentil uchazečů 2021: 65,4 65,4 Průměrný percentil uchazečů 2022: 70 70 Průměrný percentil uchazečů 2023: 71,8 71,8 Průměrný percentil uchazečů 2025: 74,3 74,3
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2025 65 72,9 14 50 3,6 79,5 74,3
2023 starý test – – – – – – 71,8
2022 starý test – – – – – – 70
2021 starý test – – – – – – 65,4
2020 starý test – – – – – – 68,2
2019 starý test – – – – – – 63,4
2018 starý test – – – – – – 63,7
2017 starý test – – – – – – 64,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2025, 1. kolo 14 50 24 14 65 73 80.

Nepřijati v 1. kole 2025: 16 přijato na školu s vyšší prioritou, 14 pro nedostatek míst, 6 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
9 / 19
80–84
7 / 20
75–79
17 / 32
70–74
11 / 32
65–69
10 / 33
60–64
1 / 26
55–59
0 / 17
50–54
0 / 13
45–49
0 / 12
40–44
0 / 8

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Obchodní akademie, Olomouc – Ekonomické lyceum50
  2. Slovanské gymnázium, Olomouc – Gymnázium48
  3. Střední škola logistiky a chemie, Olomouc – Logistické a finanční služby46
  4. Gymnázium, Olomouc - Hejčín – Gymnázium39
  5. Obchodní akademie, Olomouc – Obchodní akademie26
  6. CÍRKEVNÍ GYMNÁZIUM NĚMECKÉHO ŘÁDU – Gymnázium22
  7. Gymnázium Jiřího Wolkera, Prostějov – Gymnázium se sportovní přípravou17
  8. Gymnázium Jana Opletala, Litovel – Gymnázium16
  9. SZdŠ a VOŠ zdr. E. Pöttinga a JŠ s PSJZ – Praktická sestra14
  10. Gymnázium Jakuba Škody, Přerov – Gymnázium9

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.