Střední škola · krajská

Gymnázium a SPŠ elektro. a informatiky

Gymnázium a SPŠ elektro. a informatiky je krajská střední škola ve Frenštátě pod Radhoštěm. Do střední školy chodí 740 žáků z 850 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Gymnázium hlásilo 135 uchazečů na 30 míst; poslední přijatý měl 53 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 58. percentilu všech maturantů v Česku.

SŠ Gymnázium krajská jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků
740
z 850 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2026)
53bodů ze 100
Gymnázium · těžké
Maturita ČJ 2026
58.percentil
úspěšnost 99 %
Poslední inspekce ČŠI
2/2025
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Frenštát pod Radhoštěm, příspěvková organizace
Adresa ředitelství
Křižíkova 1258, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm
Zřizovatel
Moravskoslezský kraj
Web
www.frengp.cz
IČO
00601659
RED_IZO
600016749

Místa výuky

  • SŠ: Školská čtvrť 1259, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm
  • SŠ: Křižíkova 1258, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm
  • SŠ: Křižíkova 2204, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm

Dny otevřených dveří a služby

Škola uvádí: 1) DOD: 21. listopadu 2026 a 21. ledna 2027 2) PZ: Součástí přihlášky ke vzdělávání pro obor 26-41-M/01 Elektrotechnika a 26-51-H/01 Elektrikář je posudek o zdravotní způsobilosti ke studiu. Škola pořádá přípravné kurzy k přijímacím zkouškám. 3) Žáci oborů 26-41-M/01 Elektrotechnika a 26-51-H/01 Elektrikář mají možnost získat osvědčení o splnění požadavků na odbornou způsobilost v elektrotechnice dle NV č. 194/2022. 4) Ubytovaným žákům nabízíme dvoulůžkové pokoje s internetovým připojením. Cena celodenního stravného činí 143,-Kč/den.

Ubytování
ano (domov mládeže / internát)
Stravování
ano
Jazyky
angličtina, francouzština, němčina, španělština

Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí

Index kvality

Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

89/100

nadprůměr

Lepší než 89 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 83–95.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 88/100

    čeština 47. percentil · angličtina 58. percentil · úspěšnost 99,4 % · 233 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 % 70/100

    +2,0 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní +2,2)

  • Zájem uchazečůváha 20 % 72/100

    1,1 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 94 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 61/100

    kvalifikovaní učitelé 100 % úvazků · 27,4 žáka na třídu

V Česku
87. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
Moravskoslezský kraj
7. místo ze všech 84 v kraji
Skupina
Lycea a odborné školy s maturitou

Další skupiny oborů školy: čtyřletá gymnázia: průměr (orientačně) · osmiletá gymnázia: 40 (průměr)

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Střední školaIZO 102244944 · 2025/26 850 74087 % kapacity 27 27,4nejvíc 30 62,4 0,0 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Informační technologie18-20-M/01 · 4 roky Přidat do přihlášky 30 65 17 20 34 56 volné 2025: 36
2024: 41
Elektrotechnika26-41-M/01 · 4 roky Přidat do přihlášky 60 133 85 60 41 61 mírný převis
Elektrotechnika – Aplikace počítačů26-41-M/01 · 4 roky 60 149 71 60 37 55 mírný převis 2024: 48
Elektrikář26-51-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky 30 90 26 27 bez JPZ – 2025: –
2024: –
Gymnázium79-41-K/41 · 4 roky Přidat do přihlášky 30 135 29 30 53 70 těžké 2025: 36
2024: 39
Gymnázium (osmileté)79-41-K/81 · 8 roky Přidat do přihlášky 30 74 41 26 41 59 mírný převis 2025: 36
2024: 41
Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Informační technologie 2024: 41 Informační technologie 2025: 36 Informační technologie 2026: 34 Gymnázium (osmileté) 2024: 41 Gymnázium (osmileté) 2025: 36 Gymnázium (osmileté) 2026: 41 Gymnázium 2024: 39 Gymnázium 2025: 36 Gymnázium 2026: 53 Elektrotechnika – Aplikace počítačů 2024: 48 Elektrotechnika – Aplikace počítačů 2025: 37
  • Elektrotechnika – Aplikace počítačů
  • Gymnázium
  • Gymnázium (osmileté)
  • Informační technologie

Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.

Zobrazit tabulku
Obor202620252024
Elektrotechnika – Aplikace počítačů–3748
Gymnázium533639
Gymnázium (osmileté)413641
Informační technologie343641

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 132 99,2 % 58. 38 % 62.
2025jaro + podzim 124 99,2 % 57. 44 % 65.
2024jaro + podzim 123 97,6 % 55. 40 % 63.
2023jaro + podzim 124 96,9 % 60. 37 % 67.
2022jaro + podzim 129 94,1 % 60. 26 % 68.
2021jaro + podzim 124 97,6 % 64. 25 % 67.
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Podle skupin oborů (2026)

  • GYMNÁZIUM 4LETÉ: 28 maturantů, úspěšnost 96,4 %, čeština 70. percentil
  • GYMNÁZIUM 8LETÉ: 27 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 75. percentil
  • SOŠ TECHNICKÉ: 77 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 48. percentil

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

SOŠ technické, gymnázium 4leté

v rámci očekávání +1,0 percentilového bodu (± 2,4)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině zhruba tak, jak je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči – rozdíl je menší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2020–2022
54. percentil v češtině (640 uchazečů)
Maturita z češtiny 2024–2026
52. percentil (308 maturantů)
Uchazečů na maturanta
2,1
Očekáváno
51. percentil, pásmo 48.–53.
Gymnázium 4leté
−2,8 p. b., v rámci očekávání (75 maturantů)
SOŠ technické
+2,2 p. b., v rámci očekávání (233 maturantů)

Gymnázium 8leté

v rámci očekávání +4,3 percentilového bodu (± 5,4)

Výsledek mezi ročníky kolísá: stejný směr jen v méně než 2 ze 3 ročníků. Do žebříčku přidané hodnoty ani do indexu kvality ho nepočítáme.

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině zhruba tak, jak je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči – rozdíl je menší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2017–2018
52. percentil v češtině (137 uchazečů)
Maturita z češtiny 2025–2026
81. percentil (50 maturantů)
Uchazečů na maturanta
2,7
Očekáváno
76. percentil, pásmo 71.–82.

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 55 obcí, ve kterých žije 11 271 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Nový Jičín (28 min), Valašské Meziříčí (30 min), Kopřivnice (19 min), Rožnov pod Radhoštěm (14 min), Frýdlant nad Ostravicí (22 min), Příbor (19 min), Zubří (22 min), Brušperk (28 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Hotelová škola, Frenštát pod Radhoštěm

    Mariánská 252, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm · Střední škola

    SŠ Index 630,5 km

    18/100bodů stačilo (2026)

    volné
  2. Střední škola a Vyšší odborná škola, Kopřivnice

    Husova 1302/11, 742 21 Kopřivnice · Střední škola

    SŠ Index 646,3 km

    32/100bodů stačilo (2026)

    volné
  3. Střední škola, Odry

    Husova 1162/7a, 742 21 Kopřivnice · Střední škola

    SŠ Index 46,5 km

    17/100bodů stačilo (2026)

    volné
  4. SŠ cest. ruchu a JŠ s právem SJZ, s.r.o.

    U Kantorka 406, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm · Střední škola

    SŠ soukromá Index 368,6 km

    12/100bodů stačilo (2026)

    volné
  5. Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm

    Koryčanské Paseky 1725, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm · Střední škola

    Gymnázium Index ≈ průměr10,3 km

    57/100bodů stačilo (2026)

    těžké
  6. Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov pod Radhoštěm

    nábřeží Dukelských hrdinů 570, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm · Střední škola

    SŠ Index ≈ podprůměr10,4 km

    21/100bodů stačilo (2026)

    volné

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.