Odborný obor s maturitou · 63-41-M/02

Obchodní akademie – SPŠ, OA a JŠ s PSJZ

Obor Obchodní akademie na škole SPŠ, OA a JŠ s PSJZ: v roce 2026 122 přihlášek na 30 míst, přijato 30. Nejnižší výsledek přijatého byl 34 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
4,1
122 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
30
25 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
34ze 100
volné
Průměr přijatých
58bodů
63. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Obchodní akademie

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 34, v průměru 58, nejvíc 79 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 4,6 4,6 Přihlášek na místo 2025: 5,9 5,9 Přihlášek na místo 2026: 4,1 4,1 Průměr přijatých 2024: 64,7 Průměr přijatých 2025: 57,7 Průměr přijatých 2026: 58,2 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 40 40 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 41 41 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 34 34
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 34 58,2 30 122 4,1 24,1 58,3
2025 41 57,7 30 176 5,9 39,3 52,6
2024 40 64,7 30 139 4,6 29,5 56,2

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 122 31 30 34 58 24.
2025, 1. kolo 30 176 59 30 41 58 39.
2024, 1. kolo 30 139 38 29 40 65 30.

Nepřijati v 1. kole 2026: 77 přijato na školu s vyšší prioritou, 12 pro nedostatek míst, 3 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
80–84
0 / 6
75–79
4 / 5
70–74
2 / 8
65–69
2 / 8
60–64
6 / 20
55–59
5 / 12
50–54
3 / 9
45–49
3 / 16
40–44
3 / 14
35–39
1 / 9
30–34
1 / 7

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. PrimMat - Soukromá střední škola podnikatelská, s.r.o. – Ekonomika a podnikání16
  2. Gymnázium Cihelní, Frýdek-Místek – Gymnázium14
  3. Střední odborná škola, Frýdek-Místek – Provoz a ekonomika dopravy12
  4. Střední zdravotnická škola, Frýdek-Místek – Praktická sestra8
  5. Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí – Gymnázium7
  6. Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-Místek – Cestovní ruch7
  7. Gymnázium BESKYDY MOUNTAIN ACADEMY, s.r.o. – Gymnázium5
  8. Gymnázium a SPŠ elektro. a informatiky – Gymnázium5
  9. Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociálně právní, Ostrava – Obchodní akademie5
  10. Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-Místek – Kosmetické služby4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.