Gymnázium · 79-41-K/41

Gymnázium – Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka, Brno

Obor Gymnázium na škole Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka, Brno: v roce 2026 81 přihlášek na 15 míst, přijato 15. Nejnižší výsledek přijatého byl 75 bodů ze…

Přihlášek na místo
5,4
81 přihlášek, 15 míst
Přijato v 1. kole
15
19 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
75ze 100
velmi těžké
Průměr přijatých
82bodů
93. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – Gymnázium čtyřleté

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 75, v průměru 82, nejvíc 94 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 6,1 6,1 Přihlášek na místo 2025: 5,4 5,4 Přihlášek na místo 2026: 5,4 5,4 Průměr přijatých 2024: 83,2 Průměr přijatých 2025: 76,9 Průměr přijatých 2026: 82,2 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 67 67 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 63 63 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 75 75
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 69,1 Percentil posledního přijatého 2025: 76,7 Percentil posledního přijatého 2026: 86,8 Průměrný percentil uchazečů 2017: 64,9 64,9 Průměrný percentil uchazečů 2018: 62,7 62,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 62,4 62,4 Průměrný percentil uchazečů 2020: 65,3 65,3 Průměrný percentil uchazečů 2021: 59,2 59,2 Průměrný percentil uchazečů 2022: 65,7 65,7 Průměrný percentil uchazečů 2023: 66,9 66,9 Průměrný percentil uchazečů 2024: 73,2 73,2 Průměrný percentil uchazečů 2025: 75,9 75,9 Průměrný percentil uchazečů 2026: 75 75
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 75 82,2 15 81 5,4 86,8 75
2025 63 76,9 15 81 5,4 76,7 75,9
2024 67 83,2 15 91 6,1 69,1 73,2
2023 starý test – – – – – – 66,9
2022 starý test – – – – – – 65,7
2021 starý test – – – – – – 59,2
2020 starý test – – – – – – 65,3
2019 starý test – – – – – – 62,4
2018 starý test – – – – – – 62,7
2017 starý test – – – – – – 64,9

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 15 81 37 15 75 82 87.
2025, 1. kolo 15 81 48 15 63 77 77.
2024, 1. kolo 15 91 50 15 67 83 69.

Nepřijati v 1. kole 2026: 27 přijato na školu s vyšší prioritou, 39 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
1 / 6
80–84
7 / 15
75–79
4 / 8
70–74
0 / 8
65–69
0 / 10
60–64
0 / 5
55–59
0 / 5
40–44
0 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Obchodní akademie a vyšší odborná škola Brno, Kotlářská – Obchodní akademie16
  2. Gymnázium Brno, Křenová – Gymnázium11
  3. Gymnázium Matyáše Lercha, Brno – Gymnázium9
  4. Gymnázium Brno, Elgartova – Gymnázium9
  5. Gymnázium Brno, Slovanské náměstí – Gymnázium9
  6. Obchodní akademie a vyšší odborná škola Brno, Kotlářská – Ekonomické lyceum8
  7. Střední zdravot.škola a VOŠ zdravotnická – Masér sportovní a rekondiční7
  8. Gymnázium Brno, Vídeňská – Gymnázium7
  9. Moravské gymnázium Brno s.r.o. – Gymnázium7
  10. Obchodní akademie ELDO – Obchodní akademie5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.