Gymnázium · 79-41-K/41
Gymnázium – Gymnázium Blansko
Obor Gymnázium na škole Gymnázium Blansko: v roce 2026 173 přihlášek na 60 míst, přijato 60. Nejnižší výsledek přijatého byl 54 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 2,9
- 173 přihlášek, 60 míst
- Přijato v 1. kole
- 60
- 35 % přihlášek
- Stačilo bodů (2026)
- 54ze 100
- těžké
- Průměr přijatých
- 71bodů
- 82. percentil
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium
Přijatí v 2026: nejméně 54, v průměru 71, nejvíc 95 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 54 | 71,3 | 60 | 173 | 2,9 | 57,5 | 81,4 |
| 2025 | 52 | 69,3 | 60 | 201 | 3,4 | 59 | 81 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 77,6 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 77,3 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,6 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 78,6 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,6 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 77,4 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 77,3 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 60 | 173 | 61 | 60 | 54 | 71 | 58. |
| 2025, 1. kolo | 60 | 201 | 61 | 60 | 52 | 69 | 59. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 86 přijato na školu s vyšší prioritou, 19 pro nedostatek míst, 8 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – všeobecné
Přijatí v 2024: nejméně 49, v průměru 77, nejvíc 98 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 49 | 76,5 | 84 | 229 | 2,7 | 43,2 | 79 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 77,6 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 77,3 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,6 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 78,6 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,6 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 77,4 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 77,3 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024, 1. kolo | 84 | 229 | 73 | 84 | 49 | 77 | 43. |
| 2024, 2. kolo | 6 | 41 | 25 | 6 | 73 | 79 | 77. |
Nepřijati v 1. kole 2024: 118 přijato na školu s vyšší prioritou, 20 pro nedostatek míst, 7 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium Boskovice – Gymnázium65
- Gymnázium Rájec-Jestřebí, obecně prospěšná společnost – Gymnázium45
- Obchodní akademie a střední zdravotnická škola Blansko – Ekonomické lyceum33
- Obchodní akademie a střední zdravotnická škola Blansko – Obchodní akademie16
- Gymnázium, Jevíčko – Gymnázium13
- Gymnázium Brno, Elgartova – Gymnázium11
- Obchodní akademie a střední zdravotnická škola Blansko – Praktická sestra8
- Střední pedagogická škola Boskovice – Pedagogické lyceum7
- Gymnázium Brno, Křenová – Gymnázium6
- Gymnázium Matyáše Lercha, Brno – Gymnázium6
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.