Gymnázium · 79-41-K/41

Gymnázium – Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem

Obor Gymnázium na škole Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem: v roce 2026 217 přihlášek na 90 míst, přijato 90. Nejnižší…

Přihlášek na místo
2,4
217 přihlášek, 90 míst
Přijato v 1. kole
90
41 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
57ze 100
těžké
Průměr přijatých
72bodů
82. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 57, v průměru 72, nejvíc 95 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2026: 62,4 Průměrný percentil uchazečů 2017: 70,2 70,2 Průměrný percentil uchazečů 2018: 68,8 68,8 Průměrný percentil uchazečů 2019: 66,9 66,9 Průměrný percentil uchazečů 2020: 70,3 70,3 Průměrný percentil uchazečů 2021: 64,7 64,7 Průměrný percentil uchazečů 2022: 66,3 66,3 Průměrný percentil uchazečů 2023: 65,8 65,8 Průměrný percentil uchazečů 2026: 70,5 70,5
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 57 71,7 90 217 2,4 62,4 70,5
2023 starý test – – – – – – 65,8
2022 starý test – – – – – – 66,3
2021 starý test – – – – – – 64,7
2020 starý test – – – – – – 70,3
2019 starý test – – – – – – 66,9
2018 starý test – – – – – – 68,8
2017 starý test – – – – – – 70,2

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 90 217 116 90 57 72 62.

Nepřijati v 1. kole 2026: 98 přijato na školu s vyšší prioritou, 29 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
4 / 7
85–89
1 / 6
80–84
11 / 15
75–79
17 / 25
70–74
15 / 24
65–69
18 / 28
60–64
14 / 29
55–59
8 / 26
50–54
0 / 22
45–49
0 / 13
40–44
0 / 6
35–39
0 / 5
30–34
0 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – všeobecné

Přijatí v 2025: nejméně 55, v průměru 72, nejvíc 89 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 64,2 Průměrný percentil uchazečů 2017: 70,2 70,2 Průměrný percentil uchazečů 2018: 68,8 68,8 Průměrný percentil uchazečů 2019: 66,9 66,9 Průměrný percentil uchazečů 2020: 70,3 70,3 Průměrný percentil uchazečů 2021: 64,7 64,7 Průměrný percentil uchazečů 2022: 66,3 66,3 Průměrný percentil uchazečů 2023: 65,8 65,8 Průměrný percentil uchazečů 2025: 70,6 70,6
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2025 55 71,9 60 234 3,9 64,2 70,6
2023 starý test – – – – – – 65,8
2022 starý test – – – – – – 66,3
2021 starý test – – – – – – 64,7
2020 starý test – – – – – – 70,3
2019 starý test – – – – – – 66,9
2018 starý test – – – – – – 68,8
2017 starý test – – – – – – 70,2

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2025, 1. kolo 60 234 112 60 55 72 64.

Nepřijati v 1. kole 2025: 107 přijato na školu s vyšší prioritou, 67 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
4 / 7
85–89
1 / 6
80–84
11 / 15
75–79
17 / 25
70–74
15 / 24
65–69
18 / 28
60–64
14 / 29
55–59
8 / 26
50–54
0 / 22
45–49
0 / 13
40–44
0 / 6
35–39
0 / 5
30–34
0 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – všeobecné-čtyřleté

Přijatí v 2024: nejméně 61, v průměru 76, nejvíc 97 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 60,7 Průměrný percentil uchazečů 2017: 70,2 70,2 Průměrný percentil uchazečů 2018: 68,8 68,8 Průměrný percentil uchazečů 2019: 66,9 66,9 Průměrný percentil uchazečů 2020: 70,3 70,3 Průměrný percentil uchazečů 2021: 64,7 64,7 Průměrný percentil uchazečů 2022: 66,3 66,3 Průměrný percentil uchazečů 2023: 65,8 65,8 Průměrný percentil uchazečů 2024: 67,7 67,7
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2024 61 76 60 251 4,2 60,7 67,7
2023 starý test – – – – – – 65,8
2022 starý test – – – – – – 66,3
2021 starý test – – – – – – 64,7
2020 starý test – – – – – – 70,3
2019 starý test – – – – – – 66,9
2018 starý test – – – – – – 68,8
2017 starý test – – – – – – 70,2

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 60 251 92 60 61 76 61.

Nepřijati v 1. kole 2024: 146 přijato na školu s vyšší prioritou, 45 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
4 / 7
85–89
1 / 6
80–84
11 / 15
75–79
17 / 25
70–74
15 / 24
65–69
18 / 28
60–64
14 / 29
55–59
8 / 26
50–54
0 / 22
45–49
0 / 13
40–44
0 / 6
35–39
0 / 5
30–34
0 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium, Ústí nad Labem – Gymnázium148
  2. OA a jazyková škola s právem SJZ – Ekonomické lyceum59
  3. VOŠ zdravotnická a SŠ zdravotnická – Zdravotnické lyceum36
  4. Gymnázium, Teplice – Gymnázium30
  5. Gymnázium Děčín – Gymnázium21
  6. OA a jazyková škola s právem SJZ – Obchodní akademie15
  7. Střední průmyslová škola, Ústí nad Labem – Technické lyceum14
  8. Biskupské gymnázium, Základní škola a Mateřská škola Bohosudov – Gymnázium11
  9. Střední průmyslová škola, Ústí nad Labem – Informační technologie8
  10. Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, Litoměřice – Pedagogické lyceum7

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.