Gymnázium · 79-41-K/41

Gymnázium – Gymnázium, Teplice

Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Teplice: v roce 2026 16 přihlášek na 10 míst, přijato 6. Nejnižší výsledek přijatého byl 42 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
1,6
16 přihlášek, 10 míst
Přijato v 1. kole
6
38 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
42ze 100
mírný převis
Průměr přijatých
63bodů
70. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 42, v průměru 63, nejvíc 79 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2025: 1,7 1,7 Přihlášek na místo 2026: 1,6 1,6 Průměr přijatých 2025: 61,5 Průměr přijatých 2026: 63 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 34 34 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 42 42
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 26,4 Percentil posledního přijatého 2026: 37,2 Průměrný percentil uchazečů 2017: 65,4 65,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 61,8 61,8 Průměrný percentil uchazečů 2019: 61,9 61,9 Průměrný percentil uchazečů 2020: 63,8 63,8 Průměrný percentil uchazečů 2021: 61,3 61,3 Průměrný percentil uchazečů 2022: 65 65 Průměrný percentil uchazečů 2023: 67,1 67,1 Průměrný percentil uchazečů 2025: 66,1 66,1 Průměrný percentil uchazečů 2026: 77,7 77,7
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 42 63 10 16 1,6 37,2 77,7
2025 34 61,5 168 291 1,7 26,4 66,1
2023 starý test – – – – – – 67,1
2022 starý test – – – – – – 65
2021 starý test – – – – – – 61,3
2020 starý test – – – – – – 63,8
2019 starý test – – – – – – 61,9
2018 starý test – – – – – – 61,8
2017 starý test – – – – – – 65,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 10 16 8 6 42 63 37.
2025, 1. kolo 168 291 179 162 34 62 26.

Nepřijati v 1. kole 2026: 6 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 4 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
4 / 8
85–89
3 / 5
80–84
15 / 20
75–79
10 / 18
70–74
20 / 32
65–69
22 / 31
60–64
22 / 32
55–59
25 / 37
50–54
29 / 39
45–49
13 / 19
40–44
8 / 21
35–39
2 / 12
30–34
0 / 14

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – Gymnázium - distanční studium

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 nový test od 2024 Průměrný percentil uchazečů 2017: 65,4 65,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 61,8 61,8 Průměrný percentil uchazečů 2019: 61,9 61,9 Průměrný percentil uchazečů 2020: 63,8 63,8 Průměrný percentil uchazečů 2021: 61,3 61,3 Průměrný percentil uchazečů 2022: 65 65 Průměrný percentil uchazečů 2023: 67,1 67,1 Průměrný percentil uchazečů 2024: 53,8 53,8
  • Průměrný percentil uchazečů

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2024 – – 20 15 0,8 – 53,8
2023 starý test – – – – – – 67,1
2022 starý test – – – – – – 65
2021 starý test – – – – – – 61,3
2020 starý test – – – – – – 63,8
2019 starý test – – – – – – 61,9
2018 starý test – – – – – – 61,8
2017 starý test – – – – – – 65,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 20 15 7 4 – – –

Nepřijati v 1. kole 2024: 7 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 3 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
4 / 8
85–89
3 / 5
80–84
15 / 20
75–79
10 / 18
70–74
20 / 32
65–69
22 / 31
60–64
22 / 32
55–59
25 / 37
50–54
29 / 39
45–49
13 / 19
40–44
8 / 21
35–39
2 / 12
30–34
0 / 14

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – Gymnázium - čtyřleté studium

Přijatí v 2024: nejméně 37, v průměru 69, nejvíc 99 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 25,1 Průměrný percentil uchazečů 2017: 65,4 65,4 Průměrný percentil uchazečů 2018: 61,8 61,8 Průměrný percentil uchazečů 2019: 61,9 61,9 Průměrný percentil uchazečů 2020: 63,8 63,8 Průměrný percentil uchazečů 2021: 61,3 61,3 Průměrný percentil uchazečů 2022: 65 65 Průměrný percentil uchazečů 2023: 67,1 67,1 Průměrný percentil uchazečů 2024: 64,2 64,2
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2024 37 69 168 313 1,9 25,1 64,2
2023 starý test – – – – – – 67,1
2022 starý test – – – – – – 65
2021 starý test – – – – – – 61,3
2020 starý test – – – – – – 63,8
2019 starý test – – – – – – 61,9
2018 starý test – – – – – – 61,8
2017 starý test – – – – – – 65,4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 168 313 179 167 37 69 25.

Nepřijati v 1. kole 2024: 119 přijato na školu s vyšší prioritou, 14 pro nedostatek míst, 12 nesplnili podmínky, 1 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
90–94
4 / 8
85–89
3 / 5
80–84
15 / 20
75–79
10 / 18
70–74
20 / 32
65–69
22 / 31
60–64
22 / 32
55–59
25 / 37
50–54
29 / 39
45–49
13 / 19
40–44
8 / 21
35–39
2 / 12
30–34
0 / 14

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Biskupské gymnázium, Základní škola a Mateřská škola Bohosudov – Gymnázium109
  2. Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice – Ekonomické lyceum55
  3. Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice – Obchodní akademie46
  4. Gymnázium, Ústí nad Labem – Gymnázium43
  5. Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala, Ústí nad Labem – Gymnázium30
  6. Gymnázium a Střední průmyslová škola, Duchcov – Gymnázium27
  7. Podkrušnohorské gymnázium, Most – Gymnázium24
  8. VOŠ zdravotnická a SŠ zdravotnická – Zdravotnické lyceum21
  9. Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice – Hotelnictví14
  10. Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice – Informační technologie14

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.