Gymnázium · 79-41-K/41
Gymnázium – Gymnázium Josefa Jungmanna, Litoměřice
Obor Gymnázium na škole Gymnázium Josefa Jungmanna, Litoměřice: v roce 2026 173 přihlášek na 78 míst, přijato 78. Nejnižší výsledek přijatého byl 46 bodů ze…
- Přihlášek na místo
- 2,2
- 173 přihlášek, 78 míst
- Přijato v 1. kole
- 78
- 45 % přihlášek
- Stačilo bodů (2026)
- 46ze 100
- mírný převis
- Průměr přijatých
- 70bodů
- 79. percentil
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium
Přijatí v 2026: nejméně 46, v průměru 70, nejvíc 100 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 46 | 70,1 | 78 | 173 | 2,2 | 44 | 70,2 |
| 2025 | 38 | 64,3 | 78 | 164 | 2,1 | 33,8 | 72,1 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 68,7 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 69,6 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 65,1 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 64,3 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 70,1 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 63,9 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,7 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 78 | 173 | 87 | 78 | 46 | 70 | 44. |
| 2025, 1. kolo | 78 | 164 | 83 | 79 | 38 | 64 | 34. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 72 přijato na školu s vyšší prioritou, 23 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – všeobecné
Přijatí v 2024: nejméně 62, v průměru 82, nejvíc 97 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 62 | 82 | 56 | 173 | 3,1 | 62,1 | 75,3 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 68,7 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 69,6 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 65,1 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 64,3 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 70,1 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 63,9 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,7 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024, 1. kolo | 56 | 173 | 81 | 56 | 62 | 82 | 62. |
Nepřijati v 1. kole 2024: 86 přijato na školu s vyšší prioritou, 31 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium, Lovosice – Gymnázium88
- Gymnázium Roudnice nad Labem – Gymnázium54
- Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, Litoměřice – Pedagogické lyceum40
- Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Roudnice nad Labem – Ekonomické lyceum14
- Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, Litoměřice – Sociální činnost11
- VOŠ,OA,SOŠ a JŠ s pr. SJZ EKONOM – Obchodní akademie10
- Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, Litoměřice – Předškolní a mimoškolní pedagogika8
- VOŠ,OA,SOŠ a JŠ s pr. SJZ EKONOM – Ekonomika a podnikání8
- Gymnázium, Ústí nad Labem – Gymnázium7
- Střední průmyslová škola, Ústí nad Labem – Informační technologie7
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.