Gymnázium · 79-41-K/81

Gymnázium – Gymnázium, Mimoň

Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Mimoň: v roce 2026 56 přihlášek na 30 míst, přijato 24. Nejnižší výsledek přijatého byl 23 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
1,9
56 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
24
43 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
23ze 100
volné
Průměr přijatých
38bodů
32. percentil

Přijímačky z 5. třídy

Gymnázium (osmileté)

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 23, v průměru 38, nejvíc 57 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,0 2,0 Přihlášek na místo 2025: 2,2 2,2 Přihlášek na místo 2026: 1,9 1,9 Průměr přijatých 2024: 42 Průměr přijatých 2025: 38,2 Průměr přijatých 2026: 38,4 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 30 30 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 26 26 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 23 23
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 8leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 10 Percentil posledního přijatého 2025: 14,8 Percentil posledního přijatého 2026: 7,3 Průměrný percentil uchazečů 2017: 33 33 Průměrný percentil uchazečů 2018: 38,7 38,7 Průměrný percentil uchazečů 2019: 29,6 29,6 Průměrný percentil uchazečů 2020: 37,2 37,2 Průměrný percentil uchazečů 2021: 38,1 38,1 Průměrný percentil uchazečů 2022: 40,8 40,8 Průměrný percentil uchazečů 2023: 39,1 39,1 Průměrný percentil uchazečů 2024: 25,7 25,7 Průměrný percentil uchazečů 2025: 36,2 36,2 Průměrný percentil uchazečů 2026: 27,8 27,8
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 8leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 23 38,4 30 56 1,9 7,3 27,8
2025 26 38,2 30 66 2,2 14,8 36,2
2024 30 42 30 59 2,0 10 25,7
2023 starý test – – – – – – 39,1
2022 starý test – – – – – – 40,8
2021 starý test – – – – – – 38,1
2020 starý test – – – – – – 37,2
2019 starý test – – – – – – 29,6
2018 starý test – – – – – – 38,7
2017 starý test – – – – – – 33

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 56 30 24 23 38 7.
2026, 2. kolo 4 6 2 4 – – –
2025, 1. kolo 30 66 35 27 26 38 15.
2024, 1. kolo 30 59 38 26 30 42 10.
2024, 2. kolo 2 8 8 1 – – –

Nepřijati v 1. kole 2026: 9 přijato na školu s vyšší prioritou, 17 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky, 6 se vzdalo.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
55–59
3 / 5
35–39
7 / 7
25–29
8 / 8
20–24
2 / 9

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium, Česká Lípa – Gymnázium36

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.