Střední škola · vyšší odborná škola · krajská
Střední pedagog. škola, gymnázium a VOŠ
Střední pedagog. škola, gymnázium a VOŠ je krajská škola (SŠ a VOŠ) v Karlových Varech. Do střední školy chodí 639 žáků z 650 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Pedagogické lyceum hlásilo 150 uchazečů na 30 míst; poslední přijatý měl 53 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 46. percentilu všech maturantů v Česku.
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (SŠ)
- 639
- z 650 povolených · 2025/26
- Na přijetí stačilo (2026)
- 53bodů ze 100
- Pedagogické lyceum · těžké
- Maturita ČJ 2026
- 46.percentil
- úspěšnost 96 %
- Poslední inspekce ČŠI
- 4/2023
- 1 zpráva za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Střední pedagogická škola, gymnázium a vyšší odborná škola Karlovy Vary, příspěvková organizace
- Adresa ředitelství
- Lidická 455/40, 360 01 Karlovy Vary
- Zřizovatel
- Karlovarský kraj
- Web
- www.pedgym-kv.cz
- IČO
- 49753789
- RED_IZO
- 600009122
Místa výuky
- SŠ: Lidická 455/40, 360 01 Karlovy Vary
- VOŠ: Lidická 455/40, 360 01 Karlovy Vary
Dny otevřených dveří a služby
Škola uvádí: DOD: Dny otevřených dveří - 20.11.2026 a 9.1. 2027. Stravování 126 Kč/den. Škola připravuje budoucí pedagogy pro předškolní vzdělávání ve střední škole i vyšší odborné škole. Zároveň je přípravou na další studium pedagogů II. stupně ZŠ a pedagogů pro SŠ. Dále se škola věnuje vzdělávání talentovaných sportovců, kteří chtějí po ukončení aktivní sportovní činnosti pokračovat v oblasti sportu na manažerských či trenérských pozicích. V sociálních oborech škola připravuje odborníky pro práci v sociální oblasti, kterých je vysoká potřeba na současném trhu práce.
- Ubytování
- ano (domov mládeže / internát)
- Jazyky
- angličtina, němčina, ruština, španělština
Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí
Index kvality
Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou
Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.
Co znamená: index kvality přidaná hodnota
88/100
Lepší než 88 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 83–94.
-
Výsledky u maturityváha 35 % 75/100
čeština 48. percentil · angličtina 46. percentil · úspěšnost 95,8 % · 373 maturantů 2024–2026
-
Přidaná hodnotaváha 30 % 78/100
+3,3 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní +3,5)
-
Zájem uchazečůváha 20 % 87/100
1,3 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 100 % míst
-
Podmínky výukyváha 15 % 51/100
kvalifikovaní učitelé 100 % úvazků · 32,0 žáka na třídu
- V Česku
- 91. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
- Karlovarský kraj
- 2. místo ze všech 20 v kraji
- Skupina
- Lycea a odborné školy s maturitou
Další skupiny oborů školy: čtyřletá gymnázia: 36 (průměr)
Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední školaIZO 049753789 · 2025/26 | 650 | 63998 % kapacity | 20 | 32,0nejvíc 34 | 49,9 | 0,0 % |
| Vyšší odborná školaIZO 150078307 | 176 | – | – | – | – | – |
Přijímačky 2026
Obory a kolik bodů stačilo
1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.
Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru
| Obor | Míst | Přihlášek | z toho 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Obtížnost | Dřív (stačilo) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Předškolní a mimoškolní pedagogika75-31-M/01 · 4 roky Přidat do přihlášky | 60 | 147 | 83 | 60 | 30 | 49 | volné | 2024: 27 |
| Předškolní a mimoškolní pedagogika – Školní vzdělávací program pro Předškolní a mimoškolní pedagogiku75-31-M/01 · 4 roky | 64 | 142 | 75 | 64 | 22 | 46 | volné | |
| Sociální činnost75-41-M/01 · 4 roky Přidat do přihlášky | 30 | 121 | 32 | 30 | 24 | 41 | volné | 2024: 29 |
| Sociální činnost – Školní vzdělávací program pro Sociální činnost75-41-M/01 · 4 roky | 32 | 100 | 16 | 32 | 22 | 39 | volné | |
| Pedagogické lyceum78-42-M/03 · 4 roky Přidat do přihlášky | 30 | 150 | 61 | 30 | 53 | 64 | těžké | 2024: 59 |
| Pedagogické lyceum – Školní vzdělávací program pro Pedagogické lyceum78-42-M/03 · 4 roky | 32 | 157 | 53 | 32 | 46 | 59 | mírný převis | |
| Gymnázium79-41-K/41 · 4 roky Přidat do přihlášky | 30 | 76 | 42 | 30 | 43 | 61 | mírný převis | 2024: 34 |
| Gymnázium – Školní vzdělávací program pro gymnaziální vzdělávání se zaměřením na tělesnou výchovu79-41-K/41 · 4 roky | 32 | 92 | 58 | 32 | 41 | 59 | mírný převis |
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)
- Pedagogické lyceum
- Předškolní a mimoškolní pedagogika
- Sociální činnost
- Gymnázium
Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.
Zobrazit tabulku
| Obor | 2026 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Pedagogické lyceum | 53 | – | 59 |
| Předškolní a mimoškolní pedagogika | 30 | – | 27 |
| Sociální činnost | 24 | – | 29 |
| Gymnázium | 43 | – | 34 |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.
Maturita
Výsledky maturit
Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.
Co znamená: percentil
| Rok | Maturovalo | Úspěšnost | Čeština (percentil) | Matematiku volilo | Matematika (percentil) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026jaro + podzim | 161 | 95,7 % | 46. | 11 % | 22. |
| 2025jaro + podzim | 150 | 98,0 % | 50. | 9 % | – |
| 2024jaro + podzim | 144 | 95,8 % | 46. | 4 % | – |
| 2023jaro + podzim | 116 | 96,6 % | 42. | – | – |
| 2022jaro + podzim | 93 | 97,8 % | 50. | – | – |
| 2021jaro + podzim | 111 | 98,2 % | 49. | – | – |
| Česko 2026 | 82 387 | 92,3 % | 50. | 18 % | 50. |
Podle skupin oborů (2026)
- GYMNÁZIUM 4LETÉ: 27 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 39. percentil
- LYCEUM: 32 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 71. percentil
- SOŠ PEDAGOGICKÉ A HUMANITNÍ: 102 maturantů, úspěšnost 93,1 %, čeština 40. percentil
Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.
Odhad
Přidaná hodnota
Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.
Co znamená: přidaná hodnota percentil
SOŠ pedagogické a humanitní, lyceum, gymnázium 4leté
nad očekáváním +2,5 percentilového bodu (± 2,0)
- v rámci očekávání
- očekávaný percentil
- skutečný percentil
Maturanti dopadli v češtině o 2,5 percentilového bodu lépe, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.
- Uchazeči u přijímaček 2020–2022
- 48. percentil v češtině (1 032 uchazečů)
- Maturita z češtiny 2024–2026
- 47. percentil (455 maturantů)
- Uchazečů na maturanta
- 2,3
- Očekáváno
- 45. percentil, pásmo 43.–47.
- Gymnázium 4leté
- −2,2 p. b., v rámci očekávání (82 maturantů)
- Lyceum
- +7,3 p. b., nad očekáváním (96 maturantů)
- SOŠ pedagogické a humanitní
- +2,2 p. b., v rámci očekávání (277 maturantů)
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
Do 30 minut autem to sem má 80 obcí, ve kterých žije 11 559 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Cheb (30 min), Sokolov (16 min), Ostrov (16 min), Chodov (12 min), Nejdek (19 min), Horní Slavkov (21 min), Habartov (29 min), Kynšperk nad Ohří (23 min).
Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Střední zdravot.škola a VOŠ zdravotnická
VOŠ 1,1 km150povolená kapacita
-
OA, VOŠ cest.ruchu a Jaz.škola s pr. SJZ
VOŠ 1,1 km120povolená kapacita
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.