Gymnázium · 79-41-K/41
Gymnázium – Gymnázium, Písek
Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Písek: v roce 2024 160 přihlášek na 60 míst, přijato 60. Nejnižší výsledek přijatého byl 59 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 2,7
- 160 přihlášek, 60 míst
- Přijato v 1. kole
- 60
- 38 % přihlášek
- Stačilo bodů (2024)
- 59ze 100
- těžké
- Průměr přijatých
- 79bodů
- 83. percentil
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium
Přijatí v 2024: nejméně 59, v průměru 79, nejvíc 97 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 59 | 78,9 | 60 | 160 | 2,7 | 57,8 | 78,3 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 76,2 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,6 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,4 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 78,9 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 75,4 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,1 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,2 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024, 1. kolo | 60 | 160 | 62 | 60 | 59 | 79 | 58. |
Nepřijati v 1. kole 2024: 87 přijato na školu s vyšší prioritou, 10 pro nedostatek míst, 3 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – všeobecné
Přijatí v 2025: nejméně 63, v průměru 76, nejvíc 93 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 63 | 75,6 | 60 | 168 | 2,8 | 76,7 | 81 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 76,2 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,6 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,4 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 78,9 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 75,4 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,1 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,2 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025, 1. kolo | 60 | 168 | 79 | 60 | 63 | 76 | 77. |
Nepřijati v 1. kole 2025: 66 přijato na školu s vyšší prioritou, 20 pro nedostatek míst, 22 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – ŠVP pro čtyřleté gymnázium a vyšší stupeň osmiletého gymnázia
Přijatí v 2026: nejméně 65, v průměru 80, nejvíc 97 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 65 | 79,5 | 60 | 164 | 2,7 | 74,4 | 79,3 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 76,2 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,6 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,4 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 78,9 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 75,4 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,1 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,2 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 60 | 164 | 99 | 60 | 65 | 80 | 74. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 55 přijato na školu s vyšší prioritou, 35 pro nedostatek míst, 14 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium, Strakonice – Gymnázium65
- Obchodní akademie a JŠ s právem SJZ – Obchodní akademie53
- Základní škola a Gymnázium Vodňany – Gymnázium48
- Gymnázium, Milevsko – Gymnázium27
- Střední zdravotnická škola, Písek – Praktická sestra15
- Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Písek – Elektrotechnika12
- Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Volyně – Stavebnictví6
- Euroškola Strakonice střední odborná škola s.r.o. – Ekonomika a podnikání6
- Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Písek – Informační technologie5
- Gymnázium Pierra de Coubertina, Tábor – Gymnázium5
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.