Gymnázium · 79-41-K/41

Gymnázium – Gymnázium, Milevsko

Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Milevsko: v roce 2025 81 přihlášek na 30 míst, přijato 29. Nejnižší výsledek přijatého byl 33 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
2,7
81 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
29
36 % přihlášek
Stačilo bodů (2025)
33ze 100
volné
Průměr přijatých
52bodů
58. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium

Přijatí v 2025: nejméně 33, v průměru 52, nejvíc 76 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,9 2,9 Přihlášek na místo 2025: 2,7 2,7 Průměr přijatých 2024: 59,3 Průměr přijatých 2025: 51,7 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 33 33 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 33 33
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 19,4 Percentil posledního přijatého 2025: 24,6 Průměrný percentil uchazečů 2017: 74,7 74,7 Průměrný percentil uchazečů 2018: 73,6 73,6 Průměrný percentil uchazečů 2019: 67,5 67,5 Průměrný percentil uchazečů 2020: 66,7 66,7 Průměrný percentil uchazečů 2021: 70,3 70,3 Průměrný percentil uchazečů 2022: 70,2 70,2 Průměrný percentil uchazečů 2023: 64,1 64,1 Průměrný percentil uchazečů 2024: 69,6 69,6 Průměrný percentil uchazečů 2025: 70,5 70,5
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2025 33 51,7 30 81 2,7 24,6 70,5
2024 33 59,3 30 88 2,9 19,4 69,6
2023 starý test – – – – – – 64,1
2022 starý test – – – – – – 70,2
2021 starý test – – – – – – 70,3
2020 starý test – – – – – – 66,7
2019 starý test – – – – – – 67,5
2018 starý test – – – – – – 73,6
2017 starý test – – – – – – 74,7

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 2. kolo 17 3 1 1 – – –
2025, 1. kolo 30 81 17 29 33 52 25.
2025, 2. kolo 1 5 3 1 – – –
2024, 1. kolo 30 88 17 25 33 59 19.
2024, 2. kolo 5 12 7 4 – – –

Nepřijati v 1. kole 2025: 52 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
80–84
1 / 8
70–74
1 / 8
65–69
2 / 9
60–64
0 / 5
55–59
2 / 13
50–54
3 / 5
45–49
1 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – Škola bránou do života

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 43, v průměru 59, nejvíc 80 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2026: 39 Průměrný percentil uchazečů 2017: 74,7 74,7 Průměrný percentil uchazečů 2018: 73,6 73,6 Průměrný percentil uchazečů 2019: 67,5 67,5 Průměrný percentil uchazečů 2020: 66,7 66,7 Průměrný percentil uchazečů 2021: 70,3 70,3 Průměrný percentil uchazečů 2022: 70,2 70,2 Průměrný percentil uchazečů 2023: 64,1 64,1 Průměrný percentil uchazečů 2026: 72,7 72,7
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 43 59 30 69 2,3 39 72,7
2023 starý test – – – – – – 64,1
2022 starý test – – – – – – 70,2
2021 starý test – – – – – – 70,3
2020 starý test – – – – – – 66,7
2019 starý test – – – – – – 67,5
2018 starý test – – – – – – 73,6
2017 starý test – – – – – – 74,7

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 69 7 12 43 59 39.

Nepřijati v 1. kole 2026: 55 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 2 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
80–84
1 / 8
70–74
1 / 8
65–69
2 / 9
60–64
0 / 5
55–59
2 / 13
50–54
3 / 5
45–49
1 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium, Písek – Gymnázium27
  2. Obchodní akademie a JŠ s právem SJZ – Obchodní akademie16
  3. Gymnázium Pierra de Coubertina, Tábor – Gymnázium11
  4. Obchodní akademie, Tábor – Obchodní akademie9
  5. Gymnázium, Soběslav – Gymnázium6
  6. Základní škola a Gymnázium Vodňany – Gymnázium5
  7. Střední průmyslová škola strojní a stavební, Tábor – Stavebnictví5
  8. Gymnázium a Střední odborná škola ekonomická, Sedlčany – Obchodní akademie4
  9. Střední průmyslová škola strojní a stavební, Tábor – Technické lyceum4
  10. Střední zdravotnická škola, Písek – Praktická sestra4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.