Gymnázium · 79-41-K/41
Gymnázium – Gymnázium J. V. Jirsíka, České Budějovice
Obor Gymnázium na škole Gymnázium J. V. Jirsíka, České Budějovice: v roce 2025 182 přihlášek na 60 míst, přijato 60. Nejnižší výsledek přijatého byl 67 bodů…
- Přihlášek na místo
- 3,0
- 182 přihlášek, 60 míst
- Přijato v 1. kole
- 60
- 33 % přihlášek
- Stačilo bodů (2025)
- 67ze 100
- velmi těžké
- Průměr přijatých
- 82bodů
- 96. percentil
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium
Přijatí v 2025: nejméně 67, v průměru 82, nejvíc 91 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 67 | 81,9 | 60 | 182 | 3,0 | 82,2 | 86,2 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,6 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 82,9 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 77,7 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,9 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 84,4 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,5 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,1 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025, 1. kolo | 60 | 182 | 114 | 60 | 67 | 82 | 82. |
Nepřijati v 1. kole 2025: 47 přijato na školu s vyšší prioritou, 75 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – Všeobecné
Přijatí v 2024: nejméně 74, v průměru 90, nejvíc 100 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 74 | 90,4 | 90 | 425 | 4,7 | 78,3 | 83,2 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,6 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 82,9 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 77,7 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,9 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 84,4 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,5 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,1 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024, 1. kolo | 90 | 425 | 203 | 90 | 74 | 90 | 78. |
Nepřijati v 1. kole 2024: 134 přijato na školu s vyšší prioritou, 201 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – všeobecné
Přijatí v 2026: nejméně 72, v průměru 84, nejvíc 98 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 72 | 83,8 | 60 | 162 | 2,7 | 83,4 | 85,7 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,6 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 82,9 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 77,7 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,9 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 84,4 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,5 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,1 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 60 | 162 | 106 | 60 | 72 | 84 | 83. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 43 přijato na školu s vyšší prioritou, 59 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8 – Gymnázium42
- Gymnázium, České Budějovice, Česká 64 – Gymnázium37
- České reálné gymnázium s.r.o. – Gymnázium25
- Biskupské gymnázium J. N. N., církevní ZŠ a ZUŠ – Gymnázium18
- Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická, České Budějovice – Elektrotechnika16
- Obchodní akademie, České Budějovice – Ekonomické lyceum15
- Gymnázium, Třeboň – Gymnázium15
- Gymnázium, Český Krumlov – Gymnázium12
- Obchodní akademie, České Budějovice – Obchodní akademie12
- Střední průmyslová škola stavební, České Budějovice – Stavebnictví10
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.