Gymnázium · 79-41-K/41
Gymnázium – Gymnázium, Kladno
Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Kladno: v roce 2026 316 přihlášek na 90 míst, přijato 90. Nejnižší výsledek přijatého byl 65 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 3,5
- 316 přihlášek, 90 míst
- Přijato v 1. kole
- 90
- 28 % přihlášek
- Stačilo bodů (2026)
- 65ze 100
- těžké
- Průměr přijatých
- 79bodů
- 90. percentil
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium
Přijatí v 2026: nejméně 65, v průměru 79, nejvíc 97 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 65 | 79,1 | 90 | 316 | 3,5 | 74,4 | 77,6 |
| 2025 | 46 | 67,8 | 90 | 242 | 2,7 | 48,3 | 79 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 77,3 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 76,8 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,9 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 76,6 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,1 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,9 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,1 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 90 | 316 | 118 | 90 | 65 | 79 | 74. |
| 2025, 1. kolo | 90 | 242 | 80 | 90 | 46 | 68 | 48. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 147 přijato na školu s vyšší prioritou, 76 pro nedostatek míst, 3 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – všeobecné
Přijatí v 2024: nejméně 58, v průměru 81, nejvíc 97 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 58 | 81 | 90 | 222 | 2,5 | 56,4 | 81,3 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 77,3 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 76,8 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,9 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 76,6 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,1 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,9 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,1 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024, 1. kolo | 90 | 222 | 75 | 90 | 58 | 81 | 56. |
Nepřijati v 1. kole 2024: 114 přijato na školu s vyšší prioritou, 13 pro nedostatek míst, 5 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Sportovní gymnázium, Kladno – Gymnázium70
- Gymnázium Václava Beneše Třebízského, Slaný – Gymnázium63
- Gymnázium J. A. Komenského, Nové Strašecí – Gymnázium44
- Gymnázium, Praha 6, Arabská 14 – Gymnázium35
- Střední pedagogická škola a Střední odborná škola Kladno – Kombinované lyceum32
- Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kladno – Ekonomické lyceum29
- Gymnázium Hostivice – Gymnázium28
- Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Kladno – Zdravotnické lyceum25
- Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kladno – Obchodní akademie23
- Gymnázium, Praha 6, Nad Alejí 1952 – Gymnázium18
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.