Gymnázium · 79-41-K/41
Gymnázium – Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2
Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2: v roce 2026 126 přihlášek na 30 míst, přijato 28. Nejnižší výsledek přijatého byl 80 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 4,2
- 126 přihlášek, 30 míst
- Přijato v 1. kole
- 28
- 22 % přihlášek
- Stačilo bodů (2026)
- 80ze 100
- velmi těžké
- Průměr přijatých
- 86bodů
- 96. percentil
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium
Přijatí v 2026: nejméně 80, v průměru 86, nejvíc 94 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 80 | 86,2 | 30 | 126 | 4,2 | 91,9 | 88,1 |
| 2025 | 71 | 79,1 | 30 | 236 | 7,9 | 87 | 81,8 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 83,1 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 78,5 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,4 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,7 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 83,1 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,4 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,1 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 30 | 126 | 56 | 28 | 80 | 86 | 92. |
| 2025, 1. kolo | 30 | 236 | 54 | 30 | 71 | 79 | 87. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 44 přijato na školu s vyšší prioritou, 41 pro nedostatek míst, 11 nesplnili podmínky, 2 se vzdalo.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – Cesta k celoživotnímu vzdělávání
Přijatí v 2024: nejméně 40, v průměru 75, nejvíc 95 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 40 | 74,9 | 60 | 131 | 2,2 | 29,5 | 83,2 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 83,1 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 78,5 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,4 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,7 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 83,1 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,4 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 74,1 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024, 1. kolo | 60 | 131 | 42 | 58 | 40 | 75 | 30. |
Nepřijati v 1. kole 2024: 68 přijato na školu s vyšší prioritou, 1 pro nedostatek míst, 2 nesplnili podmínky, 2 se vzdalo.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium, Praha 10, Omská 1300 – Gymnázium26
- Gymnázium, Praha 10, Přípotoční 1337 – Gymnázium19
- Gymnázium, Praha 4, Postupická 3150 – Gymnázium16
- Gymnázium Opatov, Praha 4 – Gymnázium13
- Střední průmyslová škola elektrotechnická a gymnázium V Úžlabině – Gymnázium11
- Gymnázium, Praha 6, Arabská 14 – Gymnázium8
- Gymnázium, Praha 9, Českolipská 373 – Gymnázium6
- Střední odborná škola automobilní, informatiky a Gymnázium – Gymnázium6
- Gymnázium Elišky Krásnohorské – Gymnázium6
- Gymnázium Říčany – Gymnázium6
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.