Střední škola · vyšší odborná škola · krajská
VOŠ stavební a SPŠ stavební
VOŠ stavební a SPŠ stavební je krajská škola (SŠ a VOŠ) v Praze 1. Do střední školy chodí 518 žáků z 540 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2024 se na obor Stavebnictví – dle volby zaměření - od 2.ročníku hlásilo 431 uchazečů na 136 míst; poslední přijatý měl 51 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 52. percentilu všech maturantů v Česku.
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (SŠ)
- 518
- z 540 povolených · 2025/26
- Na přijetí stačilo (2024)
- 51bodů ze 100
- Stavebnictví – dle volby zaměření - od 2.ročníku · mírný převis
- Maturita ČJ 2026
- 52.percentil
- úspěšnost 100 %
- Poslední inspekce ČŠI
- 10/2018
- 1 zpráva za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Vyšší odborná škola stavební a Střední průmyslová škola stavební, Praha 1, Dušní 17
- Adresa ředitelství
- Dušní 900/17, 110 00 Praha 1
- Zřizovatel
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
- Web
- www.spsdusni.cz
- IČO
- 61388726
- RED_IZO
- 600004619
Místa výuky
- SŠ: Dušní 900/17, 110 00 Praha 1
- VOŠ: Dušní 900/17, 110 00 Praha 1
Index kvality
Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou
Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.
Co znamená: index kvality přidaná hodnota
77/100
Lepší než 77 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 63–89.
-
Výsledky u maturityváha 35 % 87/100
čeština 51. percentil · matematika 53. percentil · úspěšnost 99,3 % · 341 maturantů 2024–2026
-
Přidaná hodnotaváha 30 % 34/100
−2,8 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní −3,0)
-
Zájem uchazečůváha 20 % 92/100
1,4 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 100 % míst
-
Podmínky výukyváha 15 % 46/100
kvalifikovaní učitelé 96 % úvazků · 25,9 žáka na třídu
- V Česku
- 177. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
- Hlavní město Praha
- 45. místo ze všech 102 v kraji
- Skupina
- Lycea a odborné školy s maturitou
Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední školaIZO 061388726 · 2025/26 | 540 | 51896 % kapacity | 20 | 25,9nejvíc 33 | 43,8 | 4,2 % |
| Vyšší odborná školaIZO 181031361 | 120 | – | – | – | – | – |
Přijímačky 2026
Obory a kolik bodů stačilo
1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.
Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru
| Obor | Míst | Přihlášek | z toho 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Obtížnost | Dřív (stačilo) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stavebnictví – dle volby zaměření (ARS, BIM, POS, DOS, VES) od 2. ročníku36-47-M/01 · 4 roky Přidat do přihlášky | 136 | 469 | 205 | 136 | 50 | 75 | těžké | |
| Stavebnictví – dle volby zaměření - od 2.ročníku36-47-M/01 · 4 roky | 136 | 431 | 162 | 137 | 51 | 78 | mírný převis | |
| Stavebnictví – dle volby zaměření od 2.ročníku36-47-M/01 · 4 roky | 136 | 443 | 188 | 136 | 47 | 71 | těžké |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.
Maturita
Výsledky maturit
Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.
Co znamená: percentil
| Rok | Maturovalo | Úspěšnost | Čeština (percentil) | Matematiku volilo | Matematika (percentil) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026jaro + podzim | 123 | 100,0 % | 52. | 72 % | 52. |
| 2025jaro + podzim | 109 | 98,2 % | 48. | 56 % | 56. |
| 2024jaro + podzim | 109 | 99,1 % | 51. | 51 % | 52. |
| 2023jaro + podzim | 98 | 96,0 % | 45. | 48 % | 59. |
| 2022jaro + podzim | 83 | 92,9 % | 44. | 46 % | 54. |
| 2021jaro + podzim | 69 | 98,6 % | 41. | 34 % | 47. |
| Česko 2026 | 82 387 | 92,3 % | 50. | 18 % | 50. |
Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.
Odhad
Přidaná hodnota
Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.
Co znamená: přidaná hodnota percentil
SOŠ technické
pod očekáváním −3,0 percentilového bodu (± 2,4)
- v rámci očekávání
- očekávaný percentil
- skutečný percentil
Maturanti dopadli v češtině o 3,0 percentilového bodu hůř, než je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči. Rozdíl je větší než nejistota odhadu.
- Uchazeči u přijímaček 2020–2022
- 58. percentil v češtině (809 uchazečů)
- Maturita z češtiny 2024–2026
- 51. percentil (341 maturantů)
- Uchazečů na maturanta
- 2,4
- Očekáváno
- 54. percentil, pásmo 51.–56.
- Matematika
- −0,7 p. b., v rámci očekávání (204 maturantů)
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
Do 30 minut autem to sem má 103 obcí, ve kterých žije 80 602 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (29 min), Říčany (23 min), Jesenice (21 min), Hostivice (30 min), Roztoky (26 min), Černošice (30 min), Úvaly (29 min), Odolena Voda (30 min).
Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
VOŠ a SPŠ elektrotechnická Fr. Křižíka
VOŠ 0,4 km125povolená kapacita
-
240povolená kapacita
-
VOŠ zdravotnická a SZŠ a gymnázium
VOŠ 0,6 km930povolená kapacita
-
VOŠ text.řem. a Stř.uměl.škola text.řem.
VOŠ 1,1 km40povolená kapacita
-
VOŠ grafická a SPŠ grafická
VOŠ 1,2 km180povolená kapacita
-
Vyšší odborná škola publicistiky
VOŠ církevní 1,2 km410povolená kapacita
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.