Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Sociální činnost v Česku
Obor Sociální činnost v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 64 škol – dohromady 1 854 míst.
- Škol
- 64
- 67 oborů · 1 854 míst
- Stačilo bodů – medián
- 21ze 100
- od 5 do 61
- Přihlášek na místo
- 2,4
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 288
- u 25 oborů
Na přijetí stačilo od 5 bodů (Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola) po 61 bodů (Střední odborná škola, Praha 5); u poloviny oborů stačilo nejvýš 21 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky byl 1 obor. Na jedno místo připadlo v průměru 2,4 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 25 oborů (288 míst). Soukromé nebo církevní: 15 z 64 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 41 z 64 škol.
Sociální činnost podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 6 | 6 | 186 | 29 | 3,2 | 15 |
| Jihočeský kraj | 3 | 3 | 82 | 16 | 1,7 | 18 |
| Jihomoravský kraj | 8 | 9 | 255 | 26,5 | 2,7 | 23 |
| Karlovarský kraj | 2 | 2 | 45 | 22,5 | 3,6 | 0 |
| Kraj Vysočina | 6 | 7 | 175 | 18 | 1,5 | 32 |
| Královéhradecký kraj | 4 | 4 | 113 | 16 | 2,6 | 15 |
| Liberecký kraj | 2 | 2 | 29 | 37 | 3,1 | 8 |
| Moravskoslezský kraj | 6 | 6 | 155 | 14,5 | 2,5 | 26 |
| Olomoucký kraj | 2 | 2 | 79 | 27 | 2,5 | 25 |
| Pardubický kraj | 4 | 4 | 99 | 26 | 2,2 | 40 |
| Plzeňský kraj | 4 | 4 | 148 | 19,5 | 2,4 | 12 |
| Středočeský kraj | 5 | 5 | 140 | 28 | 2,6 | 39 |
| Ústecký kraj | 9 | 10 | 276 | 17 | 2,2 | 18 |
| Zlínský kraj | 3 | 3 | 72 | 19 | 2,0 | 17 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední odborná škola, Praha 5Praha · Právní a sociální služby | 30 | 5,1 | 61 | těžké | 99 | – |
| Škola Kavčí hory - MŠ, ZŠ a SOŠ služebPraha | 30 | 4,1 | 49 | mírný převis | 65 | – |
| Střední průmyslová škola Brno, PurkyňovaBrno | 56 | 3,7 | 46 | mírný převis | 73 | – |
| OA, SOŠ a JŠ s pr. st. jaz. zk.Hradec Králové · internát | 30 | 4,0 | 40 | mírný převis | 94 | – |
| Střední zdravotnická škola, TurnovTurnov · internát | 14 | 4,0 | 40 | mírný převis | 65 | – |
| SŠ, ZŠ a MŠ prof. V. VejdovskéhoOlomouc · internát | 19 | 4,2 | 38 | mírný převis | 31 | – |
| Střední pedagogická škola a Střední odborná škola KladnoKladno | 30 | 3,5 | 36 | mírný převis | 87 | 9 |
| Střední škola hospodářská a lesnická, FrýdlantFrýdlant · internát | 15 | 2,3 | 34 | volné | 49 | 8 |
| Církevní základní škola a střední škola PlzeňPlzeň · Sociální činnost a pedagogika · internát | 28 | 4,3 | 33 | volné | 72 | – |
| Střední zdravotnická škola Brno, JaselskáBrno · internát | 30 | 3,6 | 32 | volné | 61 | – |
| Vyšší odborná škola a střední škola BoskoviceBoskovice · internát | 30 | 1,4 | 32 | volné | 37 | 19 |
| Střední odborná škola a Střední zdravotnická škola BenešovBenešov · internát | 20 | 4,3 | 31 | volné | 81 | – |
| Střední zdravotnická školaPraha | 28 | 3,7 | 31 | volné | 88 | – |
| Integrovaná střední škola Moravská TřebováMoravská Třebová · internát | 23 | 1,7 | 30 | volné | 28 | 13 |
| Gy, SPgŠ, OA a JŠ s právem státní JZZnojmo · internát | 30 | 3,6 | 28 | volné | 82 | – |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – Sociální činnost v Česku?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 5 bodů (Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola, Vrchlabí) po 61 bodů (Střední odborná škola, Praha 5). U poloviny oborů stačilo nejvýš 21 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Česku nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední odborná škola, Praha 5 (Právní a sociální služby) – 61 bodů, 5,1 přihlášky na místo; Škola Kavčí hory - MŠ, ZŠ a SOŠ služeb, Praha (Sociální činnost) – 49 bodů, 4,1 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola Brno, Purkyňova (Sociální činnost) – 46 bodů, 3,7 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Sociální činnost v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 25 oborů s 288 místy, nejvíc míst: Střední odborná škola Čelákovice s.r.o. (29 míst); Střední škola technická a sociální Králíky (25 míst); Střední škola sociální péče a služeb, Zábřeh (25 míst).
Kolik škol nabízí obor Sociální činnost v Česku?
Obor Sociální činnost v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 64 škol s 1 854 místy. Soukromé nebo církevní jsou 15 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na obor Sociální činnost přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 66 oborů, 1 obor ji nevyžadoval. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.